۲ دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند طی ساعات آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد

۲ دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند طی ساعات آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد

افزایش حجم معاملات و فشار برای شکست مقاومت کلیدی، از بازگشت قیمت بیت کوین به کانال ۱۰,۰۰۰ دلار خبر می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین امروز با ۵.۷۸ درصد رشد، به بالا‌ترین قیمت روزانه‌ی خود که ۹,۳۹۸ دلار است،‌ رسید و سپس در محدوده‌ی ۹,۳۰۰ دلار تثبیت شد. این حرکت صعودی قدرتمند، باعث عبور پادشاه ارز‌های دیجیتال از محدوده مقاومتی ۸,۸۰۰ و ۸,۹۳۰ دلار شد.

پس از اصلاح قیمت در روز هاوینگ و سقوط قیمت به ۸٬۱۲۲ دلار، بیت کوین توانست ۱۴.۴۸ درصد از افت خود را جبران کند. در حال حاضر، معامله‌گران محدوده‌ی ۹٬۲۰۰ را به عنوان حمایت در نظر می‌گیرند.

بیت کوین به آرامی در مسیر خود به سمت ۱۰٬۰۰۰ دلار حرکت می‌کند. در عین حال، محدوده‌ی ۹٬۳۰۰ تا ۹٬۴۰۰ دلار از آن جایی که قیمت را برای رسیدن به سطوح مقاومتی پیشین تحریک می‌کند، می‌تواند نقطه‌ی مهمی محسوب شود. سطح اصلاحی ۷۸.۶ درصدی فیبوناچی نیز در محدوده‌ی مقاومت‌های قبلی (۹٬۲۰۰ و ۹٬۰۶۱ دلار) واقع شده است.

۲ دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند طی روزهای آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد
نمودار بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته

در تایم‌فریم یک ساعته، به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در حال تشکیل یک الگوی پرچم صعودی است؛ چرا‌که میله‌ی الگو در موجی پر‌تراکم شکل گرفته است و تثبیت قیمت فعلی با کاهش حجم معاملات همراه است.

به نظر می‌رسد که قیمت طی ساعات آتی خود را در محدوده‌ی ۹٬۲۶۰ تا ۹٬۳۳۴ دلار تثبیت کند. نود پر‌تراکم شاخص «VPVR» و پایه‌ی پرچم نیز در همین محدوده شکل گرفته‌اند. این خط روند نزولی در بالای نمودار، که از ۷ می (۱۸ اردیبهشت) در سقف ۱۰٬۰۷۰ دلار تشکیل شده، همچنان  باقی است و قیمت طی ۲۴ ساعت اخیر، دو بار با مقاومت این خط روند مواجه شده است.

صعودی که امروز شاهد آن بودیم، قیمت را به بالاتر از کانال صعودی رساند و در طول روز، قیمت در بالای کانال حمایت شد. در صورت نزول به پایین‌تر از ۹٬۳۰۰ دلار، قیمت به محدوده کانال باز خواهد گشت و احتمال کاهش قیمت به میانگین متحرک بیست روزه (20-MA) در ۹٬۱۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به بالا‌تر از ۹٬۴۰۰ دلار سوق دهند، مقصد بعدی را می‌توان در ۹٬۷۵۰ دلار در نظر گرفت.

بازیابی ۱۴.۴۸ درصدی بیت کوین پس از سقوط نا‌گهانی قیمت به ۸٬۱۲۲ دلار و در میان نوسانات ضمنی این ارز دیجیتال به وقوع پیوست.

مارسل پکمن (Marcel Pechman)، تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال، بر این باور است که این سقوط در میان نوسانات ضمنی، حاکی از سناریویی است که معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند قیمت در طی این رویداد یا پس از آن با افت یا رشدی کوتاه‌مدت همراه خواهد بود.

در ادامه، پکمن توضیح داد:

نوسانات ضمنی به اوج رسیده‌اند. این امر بدان معنا است که هزینه پرمیوم بازار‌ معاملات اختیار افزایش یافته است. از این موضوع باید این گونه برداشت شود که بازار تمایل دارد هزینه‌ی بیشتری برای ضمانت پرداخت کند. و این [روند] شامل هر دو معاملات اختیار خرید (صعودی) و فروش (نزولی) می‌شود.

۲ دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند طی روزهای آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد
نمودار بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته

حالا که هاوینگ را پشت سر گذاشته‌ایم، احتمال کاهش نوسانات و تغییر جهت‌های نا‌گهانی که در ۱۱ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) شاهد آن بودیم، وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که سقوط شدید به کف‌های قیمتی اخیر دیگر محتمل نیست.

اگر قیمت به زیر ۹٬۰۰۰ دلار باز‌گردد، حمایت‌های بعدی در محدوده‌ی ۸٬۹۰۰ و ۸٬۷۰۰ دلار خواهد بود. در صورتی که این سطوح نتوانند قیمت را حفظ کنند، سقوط قیمت به پایین‌تر از خط روند صعودی و رسیدن به کف‌های قیمتی ۸٬۳۰۰ و ۸٬۱۰۰ دلار که در ۹ تا ۱۱ مارس (۱۹ تا ۲۱ اسفند ۹۸) شاهد آن بودیم، بسیار محتمل است.

در کوتاه‌مدت، معامله‌گران باید حجم معاملات را زیر نظر بگیرند. افزایش در حجم فروش می‌تواند نشان‌دهنده‌ی رسیدن قیمت به ۹٬۲۰۰ و ۹٬۱۵۰ دلار باشد.

از سوی دیگر، افزایش حجم خرید می‌تواند به شکست الگوی پرچم سه‌گوش بالا‌تر از مقاومت ۹٬۴۰۰ دلار کمک کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
احسان
احسان
۴ سال قبل

چارت 4 ساعته که به سمت 6 هزار نشونه گرفته