تحلیل‌گر بلومبرگ: مقاومت بعدی بازار بیت کوین روی ۱ تریلیون دلار خواهد بود

تحلیل‌گر بلومبرگ: مقاومت بعدی بازار بیت کوین روی ۱ تریلیون دلار خواهد بود

تحلیل‌گر ارشد بلومبرگ می‌گوید که تکرار سقف تاریخی قیمت بیت کوین در ۲۰ هزار دلار، نه پایان راه که آغاز مسیری تازه برای فتح قله ارزش بازار یک تریلیون دلاری است.

به گزارش کوین تلگراف، مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) می‌گوید که سیر صعودی بهای بیت کوین همچنان ادامه خواهد یافت.

بیت کوین در روزهای آغازین هفته جاری شاهد افت قیمت بود و بهای آن حتی تا ۱۵,۸۰۰ دلار هم پایین آمد، اما در ادامه توانست به مدار صعودی بازگردد و هم‌اکنون در محدوده ۱۶,۶۰۰ دلار دادوستد می‌شود.

مک‌گلون می‌گوید:

آستانه مقاومت ۲۰ هزار دلار، نخستین سد در برابر بیت کوین برای فتح قله ارزش بازار یک تریلیون دلار است. در کارنامه این طلای دیجیتال، چندین بار شاهد اضافه‌شدن صفر به بهای آن بوده‌ایم، اما به‌نظر می‌رسد که روند صعودی آن خیال توقف ندارد و در سال میلادی آتی نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

مک‌گلون خاطرنشان می‌کند:

پذیرش همگانی بیت کوین و پیوستن آن به جریان اصلی بازارهای مالی در حال تقویت است.

تحلیل‌گر بلومبرگ: مقاومت بعدی بازار بیت کوین روی ۱ تریلیون دلار خواهد بود
ارزش بازار یبت کوین در کنار نمودار تاریخی قیمت آن. منبع: بلومبرگ اینتلیجنس

به‌نظر می‌رسد که ارزش بازار یک تریلیون دلار، بزرگ‌ترین مقاومت بعدی پیش روی بیت کوین باشد.

مک‌گلون همواره به‌دلیل دورنمای مثبتی که در قبال بیت کوین داشته، شناخته می‌شود. وی پیش‌تر در ماه سپتامبر (شهریور) گفته بود که بر اساس تعداد آدرس‌های فعال، بیت کوین باید در محدوده قیمتی ۱۵ هزار دلار دادوستد شود که چندی بعد به واقعیت پیوست.

مک‌گلون تنها کهنه‌کار بازارهای مالی جهان نیست که چشم‌انداز بسیار روشنی را برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کند.

پیش‌تر پیتر برنت (Peter Brandt)، دیگر تحلیل‌گر نام‌آشنا گفته بود که بر اساس چرخه‌های صعودی پیشین در فاصله زمانی میان سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷، قیمت کنونی بیت کوین تنها نشانه‌ای از آغاز یک روند صعودی بزرگ است.

برنت می‌گوید:

در بازار گاوی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ قریب به ۹ اصلاح اساسی در بهای بیت کوین رخ داد. یک بار با افتی ۳۷ درصدی مواجه شد و در ادامه طی ۱۴ هفته از یک سقف تاریخی به سقف تاریخی تازه‌ای جهش کرد.

برنت یادآور می‌شود:

از روزهای نخست ماه سپتامبر تاکنون تنها دو بار شاهد اصلاح ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین بوده‌ایم.

تحلیل‌گر بلومبرگ: مقاومت بعدی بازار بیت کوین روی ۱ تریلیون دلار خواهد بود
روند قیمت بیت کوین. منبع: توییتر پیتر برنت

ویلی وو (Willy Woo)، دیگر تحلیل‌گر بازارهای مالی نیز بر این باور است که روند صعودی بهای بیت کوین، تازه در آغاز راه خود است. او بر مبنای شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین استدلال کرده که بهای این روزهای بیت کوین تنها یک دست‌گرمی است و جهش‌های بزرگ‌تری در راه است.

پیش‌تر نیز یکی از تحلیل‌گران غول مالی سیتی‌بنک پیش‌بینی کرده بود که تا دسامبر سال میلادی آتی (آذر ۱۴۰۰)، قیمت بیت کوین به ۳۱۸ هزار دلار خواهد رسید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
امین
امین
۳ سال قبل

حمله ۵۱ درصدی میصرفه انجام بشه؟