سرقت بیش از ۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)!

سرقت بیش از ۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)!

پلتفرم ایجاد توکن و صرافی غیرمتمرکز بنکور «Bancor» به دلیل رخنه امنیتی از دسترس خارج شد. طی این حمله، تعداد زیادی واحد ارز دیجیتال به ارزش میلیون‌ها دلار به سرقت رفت.

بر اساس پست توییتری صفحه رسمی بنکور، پس از رخ دادن یک رخنه امنیتی، این پلتفرم توسط مدیرانش به حالت آفلاین درآمده است. طبق این توییت، کیف پول هیچ یک از کاربران در خطر نبوده است.

سرقت بیش از 13 میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)!

«برای تکمیل تحقیقات، پلتفرم را به حالت تعلیق درآوردیم و به زودی گزارشی منتشر خواهد شد. سعی می‌کنیم تا در اسرع وقت دوباره پلتفرم را به حالت آنلاین درآوریم»

نیت هیندمن، رئیس بخش ارتباطات بنکور در گفتگویی با کوین دسک اذعان داشت که طی این رخنه امنیتی حدود ۲.۵ میلیون واحد بنکور (BNT) به ارزش ۱۰ میلیون دلار، حدود ۲۵,۰۰۰ واحد اتریوم به ارزش ۱۲.۵ میلیون دلار و حدود ۲۳۰ میلیون توکن NPXS به ارزش یک میلیون دلار مورد سوء ظن قرار گرفت که تیم بنکور تنها توانست از سرقت توکن‌های BNT جلوگیری کند و بقیه از دست رفته‌اند. بنابراین در این هک چیزی در حدود ۱۳.۵ میلیون دلار به سرقت رفته است.

ما توانستیم توکن‌های BNT را فریز و از سرقت آن‌ها جلوگیری کنیم. در پروتکل بنکور امکان فریز کردن توکن‌های انحصاری شبکه وجود دارد اما برای اتریوم ها و توکن‌های NPXS، کاری از ما ساخته نبود.

سرقت بیش از 13 میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)!

این اتفاق تقریباً یک سال پس از ICO بزرگ بنکور رخ داده است. این ICO، در حدود ۱۵۳ میلیون دلار جذب سرمایه به همراه داشت که در زمان خودش بزرگترین جذب سرمایه تاریخ ارزهای دیجیتال بود. پلتفرم بنکور یک صرافی غیرمتمرکز است که علاوه بر خدمات صرافی، کسب و کارها می‌توانند توکن‌های دیجیتالی خودشان را در آن بسازند.

هیندمن افزود:

با این حال ما اکنون برای ردیابی ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در حال مذاکره با صرافی‌های ارز دیجیتال هستیم و سعی خواهیم کرد تا نقد کردن دارایی‌ها را برای سارقان سخت‌تر کنیم. ما مشکل را شناسایی و حل کرده‌ایم. همچنین انتظار داریم تا ۲۴ ساعت آینده شبکه بنکور دوباره آنلاین شود. اطلاع‌رسانی‌های لازم را در توییتر و کانال تلگرامی بنکور قرار خواهیم داد.

این خبر تاثیر نسبتا زیادی در قیمت توکن‌های بنکور (BNT) داشت. اکنون که در حال نگارش این خبر هستیم، هر واحد بنکور با حدود ۱۴ درصد کاهش روزانه، به قیمت ۲.۴۱ دلار معامله می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
هادی زارعی
هادی زارعی
۶ سال قبل

من نمیفهمم چرا باید با هک یه نیمچه صرافی تو دارقوزآباد صفلی اینقدر بازار ریزش کنه ..!

علی
علی
۶ سال قبل

آخه چرا این قدر صرافی ها هک میشه مگه از قبل راه های هک شدن رو شناسایی نمیکنند تا جلوی هک گرفته بشه

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۶ سال قبل
پاسخ  علی

سلام دوست عزیز روزانه در سراسر دنیا میلیون‌ها دلار به علت هک سیستم‌های متمرکز به سرقت میره ولی در بحث ارزهای دیجیتال چون فضای جدید هستش این اخبار بولد میشن

رضا سربلند
رضا سربلند
۶ سال قبل

مگه صرافی غیر متمرکز هم هک میشه؟

آقای بیت
آقای بیت
۶ سال قبل

هنوز که صرافی غیر متمرکز که ساخته نشده اینا همه به صورت پروژه هستن که قراه در اینده ایجاد بشن .

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۶ سال قبل

سلام اتفاقا ساخته شده و فعال هستش ولی هنوز خیلی مثل صرافی‌های متمرکز قدرتمند نیست

بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
۶ سال قبل

تا میاد بازار یه تکونی بخوره میزنن یجایی رو هک میکنن، بازار دوباره افت میکنه ??

هادی زارعی
هادی زارعی
۶ سال قبل

شاید هم عمدی توی کار باشه .. از نهنگای بازار بعید نیست!

MortezaZM
MortezaZM
۶ سال قبل

عوضش چند روزی سختی شبکه هم افت میکنه سرعت ماین کردن بیشتر میشه