تحلیل‌گر مشهور: داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین نشان از بازگشت قیمت دارد

تحلیل‌گر مشهور: داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین نشان از بازگشت قیمت دارد

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین تسلیم نشده‌اند و همچنان در حال انباشت دارایی‌های خود هستند. علاوه بر این، حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش کوین تلگراف، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر مشهور بیت کوین معتقد است که بازار در حال حاضر نزولی نیست، چراکه شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای نشان از بازیابی قیمت دارد و سرمایه‌گذاران بلندمدت، همچنان به خرید بیت کوین ادامه می‌دهند.

این تحلیل‌گر مشهور در گفت‌وگوی ۲۸ ژوئن (۷ تیر) خود با پادکست «What Bitcoin Did»، گفت که معتقد است روند کلی بازار بیت کوین نزولی نیست، چراکه داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان از ادامه انباشت این ارز دیجیتال دارد.

وو با اشاره به یکی از آهنگ‌های مشهور دهه ۸۰ میلادی به نام «Never Gonna Give You Up» که ریک اشتلی (Rick Astley)، خواننده بریتانیایی اجرا کرده است، گفت:

ریک اشتلی [مانند] سرمایه‌گذاری است که به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد و هرگز تمایلی به فروش ندارد. البته ریک در طول سال ۲۰۲۱ بسیار فعال بوده است و ناگهان تمام ارزها از او دور شدند و به دست سرمایه‌گذاران ضعیفی افتادند که [پیوسته] خریدوفروش می‌کنند. اما اکنون شاهد بازگشت آنها به سمت ریک هستیم.

وو همچنین افزود که بازار اخیراً در فاز نوسانی قرار گرفته بود و سرمایه‌گذاران بلندمدت در حال جمع‌آوری سکه‌هایی هستند که اوایل سال جاری فروخته شده بودند.

پیتر مک کورماک (Peter McCormack)، مجری این پادکست، گفت که تاکنون هیچ یک از ارزهای دیجیتال خود را نفروخته است و نسبت به آینده ارزهای دیجیتال مطمئن است، چراکه تصور می‌کند اتفاقات خوبی در پیش است.

وو در رابطه با نمودار اخیر قیمت بیت کوین گفت که این چرخه‌ای است که تا به حال مشابهش را ندیده‌ایم و از نظر ساختاری کاملاً با گذشته متفاوت است.

او گفته است:

در حال حاضر قیمت در یک بازه نوسانی نزولی قرار دارد. شبیه به الگوی انباشت وایکوفیان (Wyckoffian) است و اگر این الگو درست عمل کند بیت کوین تا محدوده ۲۸,۰۰۰ و ۲۹,۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد که احتمالاً آخرین تلاش برای مشخص کردن کف قیمتی است. تمامی داده‌های درون‌زنجیره‌ای هم نشان از بازیابی قیمت دارد.

پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment) هم داده‌های مشابهی ارائه کرده است که نشان می‌دهد موجودی بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال به طور پیوسته در حال کاهش است و سرمایه‌گذاران بلندمدت در حال خریداری آن هستند.

ویلی وو، تحلیل‌گر مشهور: داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین نشان از بازیابی قیمت دارد
نمودار حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال

وو با اشاره به فشار نهادهای نظارتی بر بیت کوین و ارزهای دیجیتال که بیشتر آن به کشورهای چین، آمریکا و انگلیس مربوط می‌شود، گفت:

به نظر می‌رسد که بیت کوین در حال مبارزه با غول مرحله آخر یک بازی ویدئویی است. [بیت کوین] به معنی واقعی کلمه در برابر بانک‌های مرکزی قرار گرفته و این اتفاق بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رفت رخ داده است.

در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین در محدوده نوسانی ۶ هفته‌ای خود در حرکت است و با کاهشی ۳.۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۴,۶۵۳ دلار رسیده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مجید
مجید
۳ سال قبل

TV

حسین
حسین
۳ سال قبل

سلام و درود یعنی من الان به هیچ عنوان بیتم رو نفروشم

امیرعلی
امیرعلی
۳ سال قبل

با این همه فشارهای چین و برخی کشورها و شرکتها و همچنین جو منفی بی سابقه واقعا تا الان بیت کوین خوب تونسته دووم بیاره ولی اگر بقولا این غول بزرگ (چین)را که‌ خودش قطب ماینینگ و یکی از تاثیرگذارترین کشورها روی بازار ارزهای دیجیتال هست را شکست بده و این رنج قیمت را حفظ کنه ،مطمئنم این قیمتها را دیگه داخل خواب هم نمیبینیم..فقط باید نظاره گر بود و تحلیل را به بزرگان این صنعت سپرد و البته تصمیم گیری معامله گران خرد ‌وکلان بازار هم در روند کلی بی تاثیر نیست.... امیدوارم هر کسی با هر امیدی میاد داخل این بازار واقعا به خواستش برسه.

امیر
امیر
۳ سال قبل

تحلیلگر باید مشهور باشه
😗😗😗

علی
علی
۳ سال قبل

به سلامتی بیت کوین که همه بتونیم ازش سود ببریم