چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

یکی از چالشی‌ترین مباحث برای مردم و به‌خصوص ثروتمندان تأمین امنیت دارایی‌هایشان است. این چالش در عرصه ارزهای دیجیتال نیز رنگ‌وبویی متفاوت دارد. کاربران همواره به‌دنبال روش‌هایی هستند تا از دارایی خود در برابر سارقان و هکرها محافظت کنند؛ اما نکته مهم این است که تنها استفاده از کیف پول مناسب یا استفاده از کلمه عبور قوی، حافظ بی‌چون‌وچرای سرمایه شما نیست. گاهی اوقات علاوه بر این کارها باید مراقب گفتار و اطلاعاتی که ناخواسته از دهانتان بیرون می‌آید هم باشید. چراکه همین موضوعِ به‌ظاهر بی‌اهمیت می‌تواند موجب ازدست‌رفتن سرمایه شما شود.

بیش از یک دهه از رشد بیت کوین به‌عنوان یک پروتکل ناشناس و تبدیل آن به یک بازار چند میلیارد دلاری می‌گذرد؛ نوعی دارایی که برای دارندگانش ثروتی قابل‌توجه فراهم کرده است. امروز جامعه روبه‌رشد طرف‌داران بیت کوین نه‌تنها به این دارایی دیجیتال به دید یک ذخیره ارزش (Store of Value) می‌نگرند، بلکه بر این عقیده‌اند که بیت کوین در تضمین مالکیت دیجیتالی دارایی‌ها هم نقش بسزایی دارد. این طرف‌داران پروپا‌قرص عاشق این هستند که همه‌جا درباره بیت کوین صحبت کنند و حتی به برخی از آنها لقب اینفلوئنسر بیت کوین داده‌اند.

اگر بخش عمده‌ای از ثروت شما به این دارایی دیجیتالی اختصاص دارد، باید بدانید که گفت‌وگوی زیاد با دیگران درباره ثروت‌تان موجب جلب‌توجه بسیاری به شما می‌شود؛ موضوعی که شاید چندان به‌نفعتان نباشد. در این شرایط ریسک‌ها و موقعیت‌های مختلفی ممکن است پیش روی شما قرار گیرد که باید آمادگی مقابله با آنها را داشته باشید. ما در این مقاله و با کمک مطلبی که در وب‌سایت Casa منتشر شده است قصد داریم شما را آگاه کنیم که چرا باید مراقب گفتار خود باشید و در مورد دارایی‌هایتان با دیگران صحبت نکنید؛ پس تا پایان ما را همراهی کنید.

ثروت شما را به هدف تبدیل می‌کند

چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

اصطلاحی وجود دارد که می‌گوید: برنده همه‌ غنائم را با خود خواهد برد. متأسفانه این عبارت از ابتدای تاریخ تا به امروز مصداق داشته و افراد چیزی را که به آنها تعلق ندارد، با اِعمال زور به دست می‌آوردند. به همین دلیل افرادی که ثروتمند هستند باید برای حفاظت از دارایی‌هایشان یک قدم از دیگران جلوتر باشند؛ چه خوشمان بیاید یا نه، این دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم.

افراد ثروتمند این روزها برای حفاظت خود، خانواده و دارایی‌هایشان، متکی به ابزارهایی مانند محافظان، ماشین‌های زرهی و صندوق‌های امانات هستند.

یک عمر هوشیاری بهایی است که باید در قبال ثروتمندشدن پرداخت.

بیت کوین به‌عنوان جدیدترین نوآوری در امنیت ثروت محسوب می‌شود؛ چراکه برخلاف طلا یا ارز فیات، بیت کوین به‌شکل آنلاین و درون بلاک چین ذخیره می‌شود. بنابراین نمی‌توان آن را از نظر فیزیکی و مرزهای جغرافیایی محدود کرد.

بیشتر بخوانید: راهکارهای حفظ امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال

تا زمانی که کلید خصوصی بیت کوین خود را در اختیار دارید، امنیت دارایی شما تضمین شده است؛ این همان مزیتی است که موجبات ارزشمندی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را فراهم آورده است. اگر درباره داشتن بیت کوین یا هر دارایی دیگری کمتر صحبت کنید و از به‌رخ‌کشیدن ثروت‌تان پرهیز کنید، کمتر موردتوجه و دستبرد سارقان خواهید بود؛ چراکه وقتی دزدان ندانند شما چه‌چیزی را در اختیار دارید نمی‌توانند آن را از شما بربایند.

هرچه کمتر جلب‌توجه کنید در مجموع دارایی‌تان در امنیت بیشتری خواهد بود.

برای شما همه فروشنده هستند!

ایجاد قوانین تعاملی میان خود و دیگران، بخش مهمی از روند حاکمیت دیجیتال است. از آنجا که برای افراد ثروتمند موقعیت‌های متعددی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری تا امور بشردوستانه پیش می‌آید؛ بنابراین زمانی که به‌عنوان یک ثروتمند شناخته شوید، به یک مشتری بالقوه برای همه تبدیل خواهید شد و همه در تمامی اوقات شبانه‌روز به‌سراغ شما می‌آیند، بدون آنکه فکر کنند آیا زمان و مکان مناسبی را انتخاب کرده‌اند یا خیر.

کاملاً بدیهی است که باید این درخواست‌ها در زمان و مکان مناسب مطرح شوند. البته در این میان عده زیادی هستند که به‌دلیل نشناختن شما، نمی‌دانند چه‌زمان و کجا مناسب است به‌ شما مراجعه کنند و به‌طورقطع شما هم نمی‌خواهید این افراد در یک رویداد مهم مثل عروسی دخترتان به‌سراغ شما بیایند و درباره نیازشان با شما گفت‌و‌گو کنند.

اینکه افراد مدام برای‌ خواسته‌هایشان به‌سراغ شما بیایند، به‌سرعت اوضاع را برای شما ناخوشایند می‌کند. اینکه نزدیکان و عزیزانتان درباره تغییر اوضاع مالی شما چه واکنشی نشان می‌دهند، هم خود موضوع غیرقابل‌پیش‌بینی دیگری است.

به‌خاطر داشته باشید پول، رفتار مردم را تغییر می‌دهد. به‌خصوص اگر متوجه شوند که شما به‌تازگی وضع مالیتان خوب شده است، به‌یک‌باره از گوشه‌وکنار پدیدار می‌شوند و از شما چیز‌های مختلفی طلب می‌کنند. این شرایط بسیار پیچیده است؛ زیرا از طرفی شما خود را موظف می‌دانید که به همه آنها کمک کنید اما از سوی دیگر بهتر است نسبت به عواقب این کار آگاه باشید.

وقتی این رفتارها را می‌بینید متوجه می‌شوید که چرا فردی که در یک مسابقه بخت‌آزمایی برنده مبلغ هنگفتی شده است تمایل دارد ناشناس باقی بماند. بنابراین اگر به این باور دارید که بیت کوین می‌تواند روزی زندگی شما را تغییر دهد، سعی کنید رفتاری مشابه برنده بخت‌آزمایی را در پیش‌ بگیرید تا بتوانید به‌درستی کنترل ثروت‌تان را در اختیار داشته باشید.

مسئله فقط شما نیستید

چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

هیچ‌کس نمی‌تواند مانند یک جزیره تنها باشد و ادعا کند که با هیچ‌کس ارتباط ندارد. انسان‌ها به‌طور طبیعی عادت دارند برای محافظت از خود اقداماتی انجام دهند؛ اما افراد ثروتمند علاوه بر خود و خانواده‌شان باید به فکر دوستان و سایر اطرافیان هم باشند. اگر فرض کنیم که شما از دست افراد شیاد به‌دور باشید، آنها به‌سراغ نزدیکان و بستگانتان می‌روند و از آنها به‌عنوان اهرمی برای رسیدن به شما و انجام خواسته‌هایشان استفاده می‌کنند. این نوع حملات تنها به ثروتمندان حوزه دارایی‌های دیجیتال و بیت کوین خلاصه نمی‌شود؛ تمام افراد ثروتمند در معرض این خطر هستند.

حفاظت از حلقه نزدیکان در برابر تهدیدات امنیتی شاید یکی از فرسایشی‌ترین امور در حوزه امنیت افراد ثروتمند باشد. آدم‌ربایی، اخاذی، باج‌گیری و خطرات جدی‌تری مثل اذیت‌وآزار و حتی قتل نیز ممکن است برای این دسته از افراد روی دهد.

یک کلاهبردار به‌راحتی می‌تواند اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی شما را جعل کند و با استفاده از آن به بستگانتان پیام دهد و از آنها اخاذی کند. به‌طور کلی کنترل‌کردن این خطرات بسیار دشوار است. با افشاکردن ثروتتان برای دیگران، باید به عواقبی که در انتظار شما و عزیزانتان است فکر کنید.

از گرفتاری‌های قانونی پرهیز کنید

آماده‌سازی و تأمین امنیت در برابر تهدیدات از اجزای یک مدیریت هوشمند ثروت محسوب می‌شود. بخش دیگر که باید به آن توجه کرد و آن را هم جزئی از این راهکار دانست، مواجه‌نشدن با مشکلات بزرگ‌تری مانند مراجع قانونی و دادگاه‌ها است.

اگر زندگی ثروتمندان را بررسی کنید خواهید دید که اغلب آنها پایشان به مراجع قانونی باز شده و در این میان اتهامات واهی و دروغین نیز به آنها زده شده است؛ بنابراین یکی از مواردی که ثروتمندان را همواره تهدید می‌کند و باید در برابر آن هوشیار باشند اتهاماتی است که از سوی افراد سودجو مطرح می‌شود.

به همین دلیل است که اگر شیادان متوجه شوند شما مال و ثروتی دارید با اتهامات دروغ و کشاندن شما به دادگاه و اعلام دعاوی حقوقی به‌دنبال استفاده از جایگاه و سرمایه شما خواهند بود. یک میلیاردر سوار بر ماشینی لوکس و گران‌قیمت که مدام از ثروت و اوضاع مالی خود با دیگران صحبت می‌کند طعمه آسانی برای افراد سودجو خواهد بود.

مراقب باشید که چگونه در میان مردم ظاهر می‌شوید و چه صحبت‌هایی برای گفت‌وگو با دیگران انتخاب می‌کنید.

همه جا جار نزنید که بیت کوین دارید!

چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

آنچه را تا به‌ اینجا مطرح کردیم تنها برای این بود که حواستان باشد نباید داشته‌های خود را برای همه جار بزنید. تفاوتی نمی‌کند که شما یک کارخانه‌دار باشید یا یک مهندس موفق یا حتی یک معامله‌گر ارزهای دیجیتال که دارایی‌هایی مثل بیت کوین در اختیار دارد.

زمانی که همه متوجه داشته‌هایتان شوند می‌تواند برای شما خطرناک و مشکل‌آفرین باشد. اگر شما به‌عنوان فردی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال کار می‌کنید و همواره مقدار قابل‌توجهی از این دارایی‌ها مانند بیت کوین را در اختیار دارید، در قدم اول باید از امنیت کلید خصوصی دارایی خود اطمینان یابید.

در قدم بعدی سعی کنید در مکالمات خود با دیگران هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره اندوخته خود ندهید؛ تا زمانی که کسی نداند شما چه چیزی در اختیار دارید نمی‌تواند برایتان تهدیدی محسوب شود. اگر از علاقه‌مندان پروپاقرص ارزهای دیجیتال هستید و دوست دارید مدام درباره این عرصه با دیگران گفت‌وگو کنید، به‌جای آنکه درباره موجودی کیف پول یا سود و درآمدتان حرف بزنید، درباره ویژگی و ارزشی که این فناوری در آینده پیدا می‌کند، صحبت کنید.

دانستن اینکه شما چه میزان سرمایه دارید می‌تواند موجب تهدید عزیزان و نزدیکانتان شود؛ حتی اگر خودتان در ایمنی کامل باشید خلاف‌کاران به‌دنبال راهی خواهند بود تا از طریق دوستان و بستگان شما خواسته‌های خود را تحمیل کنند. موضوع پول و ثروت علاوه بر شیادان، حس طمع برخی از نزدیکان را هم برمی‌انگیزد و آنها را هم با انواع و اقسام خواسته‌ها به‌سمت شما می‌کشاند.

در نهایت باید به این موضوع دقت داشت که حرف‌های به‌ظاهر ساده و کم‌اهمیت در جمع‌های مختلف می‌تواند موجب شعله‌ور کردن آتش طمع سودجویان شود؛ پس مراقب گفتار و هم‌صحبت‌های خود باشید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

31 دیدگاه
Yashin 64
Yashin 64
۲ سال قبل

فعلا دوراتونو بزنید لاشامپ کل دنیاتونو به فنا میده دوراتونو بزنید

Farhadmo
Farhadmo
۲ سال قبل

تمام این مطالب کاملا درست ومنطقی هستند،من این وضعیت را به بدترین شکل ممکن تجربه کردم ومیشه گفت همونطورهم متحمل خسارات مالی و حتی غیرماای شدم که عواقبش بعدمدتها هنوز گریبانگیره،نه اینکه ثروتمندآنچنانی باشم،نه،اما زمانی که دارایی آدم ازدست بره ونابودبشه به هرپقداری که باشه حکم یک ثروت کلان راداره،باید هوشمندانه پیشگیری کرد

شاهین
شاهین
۲ سال قبل
پاسخ  Farhadmo

فرهاد داداش داری یه صد میلیون دستی بهم بدی

حسین حیدری
حسین حیدری
۲ سال قبل

بیت کوین نت ۳/۰۰۰ سقوط خواهد کرد

سردار دولها
سردار دولها
۲ سال قبل

تا 2500 نمیاد؟ خیالمون راحت باشه؟

ali bakkani
ali bakkani
۲ سال قبل

بابا اینا مال کسیه که ۱۰ تا بیت داره...

جليل
جليل
۲ سال قبل

مطلب كاملا صحيحي است، وجه قابل توجهي از يكي از بستگان را به روش زورگيري ازش سرقت كردند. فقط چون دهنش لق بود

sمهر
sمهر
۲ سال قبل

نویسنده محترم بسیار روان و شیوا توضیح دادند .البته در این برهه از زمان و با این وضعیت بد اقتصادی حاکم بر جامعه ( جوامع ) وایرال کردن دارایی ها کاری است بسیار بیهوده چرا که حتی از لحاظ اخلاقی نیز کسانی که به نان شب محتاج هستند خود به خود با شنیدن بعنوان مثال دارایی های بی کران فردی حد اقل آن است که احساس بدی بهشان دست بدهد. فراموش نکنیم که همین الان در شهر های بزرگ و در این سرمای طاقت فرسا بسیار افراد با آبرو و با کرامتی هستند که فاقد یک سر پناه گرم می باشند . حالا که حرف به اینجا کشید ،شما خواننده محترم لطفا در این هوای سرد زمستانی هوای مردم فوق الذکر را داشته باشید . هر طور که میسر است . ادمین با وجدان عزیز لطفا تایید بفرما.

صالحی
صالحی
۲ سال قبل
پاسخ  sمهر

🙏🙏😔😔

Saeed_A
Saeed_A
۲ سال قبل

فعلا که دارندگان بیت کوین، از مالباختگان هستند و مستحق ترحم.

سردار دولها
سردار دولها
۲ سال قبل
پاسخ  Saeed_A

دارندگان بیتکوین همین الانش میخرن آزادت میکنن چه برسه به بعدها

صالحی
صالحی
۲ سال قبل
پاسخ  Saeed_A

😄😄😁😁

vakof
vakof
۲ سال قبل

چون موردتمسخر واقع میشیم

امیر نظری
امیر نظری
۲ سال قبل

والا ما که یکساله فقط توپ ضرریم
چند ماه صبر میکنیم که به پول خودمون برسیم باز دوباره میریزه
از ۲۰۰ میلیون مونده ۴۰ میلیون

فرزاد
فرزاد
۲ سال قبل

برای اینکه از ما تحتش بهمون میخنده برادر جان😅😅