درگاه‌های پرداخت علی‌پی و وی‌چت تراکنش‌های ارز دیجیتال را ممنوع می‌کنند

درگاه‌های پرداخت علی‌پی و وی‌چت تراکنش‌های ارز دیجیتال را ممنوع می‌کنند

در پ‍ی اطلاعیه‌های اخیر منتشر شده در خصوص ICOها و ارزهای دیجیتال از جانب چین، سیستم‌های خدمات پرداخت با تلفن همراه چینی وی چت پی (WeChatPay) و علی پِی (Alipay) که به ترتیب متعلق به شرکت‌های تستنت و علی‌بابا هستند، اعلام کردند که سیاست‌هایشان همسو با تنظیم‌کنندگان مقررات خواهد بود.

بر اساس گزارش‌های روز گذشته، این دو شرکت پیشگام در زمینه خدمات پرداخت اذعان داشتند که با سازمان‌های دولتی جهت نظارت بر معاملات ارزهای دیجیتال همکاری نزدیک خواهند داشت.

همچنین بر اساس گزارش اخیر کوین دِسک، پنج سازمان نظارتی رده بالای چینی از جمله بانک خلق چین و کمیسیون تنظیم مقررات بانکداری این کشور علیه هر گونه جذب سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز های دیجیتال، هشدار دادند.

همچنین بخوانید: وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

زمان زیادی از انتشار این اخبار نگذشته بود که شرکت تنسنت، پایه گذار سرویس وی چت پِی، اعلام کرد این سرویس با سه اقدام اساسی برای تنظیم هرگونه پلتفرم «مشکل ساز» که مرتبط با ICO ها و ارزهای دیجیتال باشد، تجهیز شده است.

درگاه‌های پرداخت علی‌پی و وی‌چت تراکنش‌های ارز دیجیتال را ممنوع می‌کنند

این  غول فناوری در ادامه اظهار داشت آن دسته کاربرانی که از سرویس وی چت پِی برای انجام هرگونه معاملات مربوط به ارز دیجیتال استفاده می‌کنند را از ارائه خدمات منع خواهد کرد. همزمان با این اقدام، تنسنت، علاوه بر نظارت روی معاملات روزانه، خطرات مربوط به هرگونه معامله مشکوک را رصد کرده و مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

شرکت Ant Financial که وابسته به گروه علی‌بابا (Alibaba) بوده و مالک شبکه بزرگ پرداخت آنلاین و تلفن همراه علی پِی است، در یک مصاحبه اختصاصی با BJ News (خبرگزاری محلی مستقر در پکن) اذعان داشت؛ بسته به شرایط، حساب افرادی که در معاملات ارز دیجیتال دخیل هستند، در سرویس علی پی (Alipay) محدود شده و یا به طور دائم قطع خواهد شد.

همچنین بخوانید: چین دسترسی مردم به صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را قطع می‌کند !

منبع:coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
یاسین
یاسین
5 سال قبل

این میتونه خوب باشه اگه از این جهت بهش نگاه کنیم که دیگه بازار به خبر های منفی واکنش شدید نشون نمیده ادم یاد یه ضرب المثل افتادم که میگه هرچیزی تو رو نکشه تو رو قوی تر میکنه الان شده همین انقدر خبر منفی امد و بیت نابود نشد که داره کم کم مقاوم میشه به اخبار بد

بنیامین
بنیامین
5 سال قبل

چه خبر های خوبی داره داره میاد هر روز از ارز دیجیتال