وزارت خزانه‌داری آمریکا استیبل کوین‌ها را یک خطر بالقوه در حوزه قانون‌گذاری خواند

وزارت خزانه‌داری آمریکا استیبل کوین‌ها را یک خطر بالقوه در حوزه قانون‌گذاری خواند

مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا و چند سازمان دولتی دیگر، جدی‌تر از همیشه در حال بررسی شرایط قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها هستند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، با افزایش فشارهای نظارتی در ایالات‌ متحده، قانون‌گذاران قصد دارند رسیدگی به مسئله استیبل کوین‌ها را در اولویت قرار دهند.

بلومبرگ با استناد به گفته‌های افراد مرتبط با این موضوع، طی گزارشی اعلام کرد که مقامات در حال تدوین چهارچوب‌هایی قانونی هستند که طبق برنامه تا هفته‌های آینده منتشر خواهد شد. به‌گفته بلومبرگ، دغدغه اصلی آنها این است که سرمایه‌گذاران بتوانند تحت شرایط مطمئنی این استیبل کوین‌ها را خریدوفروش کنند.

این افراد ناشناس نگران‌اند که فروش ارزهای دیجیتال با قیمت پایین‌تر از ارزش واقعی آنها ثبات مالی را تهدید کرده و تعداد برخی از استیبل کوین‌ها را با سرعت خطرناکی افزایش دهد.

شورای نظارت بر ثبات مالی آمریکا هم در حال آماده‌سازی گزارشی است که خطرات مربوط به استیبل کوین‌ها را بررسی می‌کند.

تمرکز این مقامات بر نحوه پردازش و تسویه تراکنش استیبل کوین‌ها و چگونگی تأثیر آنها بر شرایط بازار است.

تومیکا تیلمان (Tomicah Tillemann)، رئیس بخش سیاست بین‌الملل صندوق ارزهای دیجیتال شرکت آندرسن هورویتز (Andreessen Horowitz)، که در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر فعالیت دارد، گفته است:

این [موضوع] بسیار قابل‌توجه و حائز اهمیت است که شاهد اقدامات ابتدایی برای ایجاد یک چهارچوب نظارتی در حوزه ارزهای دیجیتال هستیم.

این گزارش پس از انتشار به کارگروه بازارهای مالی نهاد ریاست جمهوری ارسال می‌شود. بدنه این کارگروه متشکل از رؤسای سازمان‌های کلیدی مانند جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی و گری گنسلر (Gary Gensler) رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است.

جانت یلن در اواخر ماه ژوییه (تیر)، پس از آنکه درباره نبود نظارت کافی بر استیبل کوین‌ها صحبت کرد، خواستار قانون‌گذاری سریع این ارزهای دیجیتال شد. گری گنسلر هم در اوایل ماه اوت (مرداد) با بیان اینکه نهادهای نظارتی باید از سرمایه‌گذاران در برابر کلاه‌برداری‌ها محافظت کنند، مجدداً بر اهمیت قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها تأکید کرد.

مایکل هسو (Michael Hsu)، رئیس دفتر کنترل ارز آمریکا، در اواخر ماه ژوییه (تیر) گفته بود که نهادهای نظارتی در حال بررسی اوراق تجاری سپرده‌گذاری شده تتر هستند تا از این موضوع مطلع شوند که هر واحد تتر واقعاً توسط یک دلار آمریکا یا معادل آن پشتیبانی می‌شود یا خیر.

با وجود اینکه تتر بارها گفته است که ذخایر آن به‌طور کامل با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود، هنوز یک حسابرسی مستقل و جامع ارائه نکرده است.

بر اساس گزارش شفافیت مالی تتر، این استیبل کوین با عرضه ۶۹.۴ میلیارد توکن «USDT» همچنان پیشتاز بازار ارزهای دیجیتال باثبات است. عرضه کل تتر اوایل این هفته به اوج تاریخی ۷۰ میلیارد واحد رسید.

در این میان ۳۶ میلیارد واحد، معادل ۵۱.۸ درصد از عرضه کل تتر در شبکه ترون و ۳۳.۸ میلیارد واحد معادل ۴۸.۷ درصد از عرضه کل در شبکه اتریوم است. گفتنی است که عرضه کل تتر از ابتدای سال تاکنون ۲۳۲ درصد افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های وب‌سایت سیرکل (Circle)، شرکت عرضه‌کننده ارز دیجیتال باثبات یو‌اس‌دی کوین (USDC)، عرضه این استیبل کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۶۵۱ درصد رشد داشته و حجم در گردش آن به ۲۹.۳ میلیارد واحد رسیده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Omid Niknezhad
Omid Niknezhad
۲ سال قبل

تمامی این موارد نشان می دهد دولت آمریکا نگران این هست که استیبل کوین ها جای دلار رو بگیرند وارز مرجع بازار معاملات تجاری شوند و بزرگترین قدرت این کشور که همان دلار هست اعتبار خود را از دست بدهد. که قطعا این اتفاق خواهد افتاد

Amir reza
Amir reza
۲ سال قبل

تتر پشتوانه دلاری در خزانه داری نداره....فقط ۳درصد تتر کل بازار پشتوانه واقعی دارن.....busd ۹۰٪ و usdc ۶۰٪ پشتوانه واقعی دارن ولی دلار بایننس پشتوانه اش صرافی بایننس هست و بیمه شده هستن مطمین تره