سنای آمریکا خطاب به ورزشکاران: در المپیک ۲۰۲۲ از یوان دیجیتال استفاده نکنید!

سنای آمریکا خطاب به ورزشکاران: در المپیک ۲۰۲۲ از یوان دیجیتال استفاده نکنید!

سه سناتور مجلس سنای آمریکا از ورزشکاران این کشور خواسته‌اند تا ارز دیجیتال ملی چین را در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن تحریم کنند. آنها دلیل این درخواست را احتمال استفاده چین از کیف پول‌های یوان دیجیتال برای جاسوسی از افرادی که به این کشور سفر می‌کنند عنوان کردند.

به گزارش کوین دسک، مارشا بلکبرن (Marsha Blackburn)، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، و راجر ویکر (Roger Wicker)، سه نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه در نامه‌ای به رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا با اشاره به نگرانی‌های مربوط به حریم شخصی، گفتند که ورزشکاران باید از دریافت یا استفاده از یوان دیجیتال در بازی‌های المپیک زمستانی پکن خودداری کنند.

لومیس در این خصوص گفته است:

ما نمی‌توانیم اجازه دهیم از ورزشکاران آمریکایی به‌عنوان یک اسب تروآ جهت افزایش قابلیت‌های حزب کمونیست چین برای جاسوسی از آمریکا استفاده شود.

این فراخوان تحریم به مثابه شلیک اولین توپ در رقابت تسلیحاتی ارز دیجیتال است که با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو، می‌تواند تکان‌دهنده باشد. بازی‌های المپیک توکیو با یک سال تأخیر، اواخر این هفته آغاز می‌شود.

چین که میزبان بازی‌های المپیک زمستانی در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰) است، در میانه مسیر راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی خود است که پیشرفته‌ترین پروژه ارز دیجیتال ملی جهان تا به امروز است. هفته گذشته بانک مرکزی چین تأیید کرد که مسافران هم هنگام بازدید از این کشور مجاز به استفاده از کیف پول یوان دیجیتال هستند.

این موضوع موجب نگرانی سه نماینده جمهوری‌خواه ایالات متحده شده است که تصور می‌کنند چین می‌خواهد از ارز دیجیتال ملی خود به‌عنوان یک ابزار جاسوسی استفاده کند.

آنها در نامه خود به سوزان لیونز (Suzanne Lyons)، رئیس هیئت مدیره کمیته المپیک آمریکا، نوشتند:

ورزشکاران المپیک باید آگاه باشند که یوان دیجیتال ممکن است در مقیاسی بی‌سابقه برای رصد شهروندان چینی و کسانی که از چین بازدید می‌کنند مورد استفاده قرار گیرد، با این امید که آنها کیف پول‌های یوان دیجیتال را در گوشی‌های هوشمند خود نگهداری می‌کنند و پس از بازگشت نیز به استفاده از آن ادامه می‌دهند.

گفتنی است که نماینده کمیته المپیک آمریکا تاکنون در این خصوص واکنشی از خود نشان نداده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA