در لیست افراد تحت‌تعقیب پلیس مخفی آمریکا نام چند مجرم حوزه ارزهای دیجیتال هم وجود دارد

در لیست افراد تحت‌تعقیب پلیس مخفی آمریکا نام چند مجرم حوزه ارزهای دیجیتال هم وجود دارد

سرویس مخفی ایالات متحده، فهرست افراد تحت تعقیب خود را منتشر کرد. در بین آنها نام چندین مجرم حوزه ارزهای دیجیتال قرار دارد.

به گزارش دیکریپت، سرویس مخفی ایالات متحده، که وظیفه آن محافظت از شخصیت‌های سیاسی و تحقیقات جنایی است، فهرستی از افراد تحت تعقیب خود را منتشر کرده است. در این فهرست نام چند مجرم حوزه ارزهای دیجیتال نیز به چشم می‌خورد.

آلن گارسیا (Allan Garcia)، شهروند ۳۶ ساله اهل کاستاریکا، که به مدیریت امور جاری لیبرتی رزرو (Liberty Reserve)، شرکتی که گفته می‌شد در حوزه فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال کار می‌کند، متهم است، یکی از این افراد است.

سرویس مخفی آمریکا در این باره می‌گوید:

این شرکت به قطب مالی دنیای جرایم اینترنتی تبدیل شده بود و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مجرمانه آنلاین از جمله کلاهبرداری کارت‌های اعتباری، سرقت هویت، کلاهبرداری در سرمایه‌گذاری، هک رایانه‌ای،‌ فیلم‌های مستهجن از کودکان و قاچاق مواد مخدر را تسهیل می‌کرد.

دانیل پوتخین (Danil Potekhin)، از کشور روسیه، یکی دیگر از مجرمان مرتبط با ارزهای دیجیتال است که در فهرست سرویس مخفی قرار دارد. بین ژوئن ۲۰۱۷ و آوریل ۲۰۱۸، پوتخین و همکارش دیمیتری کاراساویدی (Dmitrii Karasavidi)، یک کمپین فیشینگ را با هدف قرار دادن کاربران چندین صرافی ارز دیجیتال آغاز کردند. به گفته سرویس مخفی، این دو نفر توانستند برخی از دارایی‌های قربانیان را برداشت کرده و بازارهای ارز دیجیتال را دستکاری کنند.

راشواد لامار تالوچ (Rashawd Lamar Tulloch)، شهروند ۳۳ ساله آمریکایی، متهم به پولشویی که در کلاهبرداری میلیون‌ها دلار دست داشته است، دیگر اسم شاخص این فهرست است. تالوچ کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده بود که پرداخت‌ها را به بیت کوین یا پول نقد تبدیل می‌کرد.

حضور مجرمان مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال در بیشتر اسامی متهمان تحت تعقیب سرویس مخفی، نشان می‌دهد جرایمی که از دنیای ارزهای دیجیتال ناشی می‌شود بیش از هر زمان دیگری توجه دولت را به خود جلب کرده است.

در اوایل ماه جاری، وزارت دادگستری اعلام کرد که باج‌افزارها در اولویتی هم ردیف با تروریسم قرار خواهند گرفت. این اعلامیه در پی خبر حمله باج‌افزارها به کلونیال پایپ لاین (Colonial Pipeline) منتشر شد.

چندین روز بعد، گروه هفت (G7) دوباره وزارت دادگستری را متعهد کرد که در برابر حملات باج‌افزارها با ارزهای دیجیتال مبارزه کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Ehsan
Ehsan
2 سال قبل

دیگه اسمشون جزو لیست مخفی نیست دیگه جهان با خبر شد

عشق زمرد
عشق زمرد
2 سال قبل

لطفاً اسم منو هم بنویسید؛ بنویسید به جرم تلاش برای یه لقمه نون، وی پی اس خریدم ولی کشورم آی پی رو بست، به صرافی دیگه پول ریختم الان دارن اونم میبندن، الانم دارن قانون میذارن که کلا فیل و فنجون رو یه جا قورت بدن . بنویسید بیان ما رو هم از دست اینا نجات بدن،بمیریم بهتره والا

Marlowe
Marlowe
2 سال قبل

بی زحمت اسم ایلان ماسک رو هم توی لیستتون بنویسید