پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

اگر قیمت بیت کوین موفق به حفظ حمایت ۵۸,۰۰۰ دلاری خود شود، آلت‌ کوین‌های مانند اتریوم، وی‌چین، مونرو و توکن اف‌تی‌ایکس توانایی ادامه روند صعودی خود به سمت سطوح جدید قیمتی را خواهند داشت.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، قیمت بیت کوین از مارس سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۱,۰۰۰ درصد افزایش یافته است. با اطمینان می‌توان گفت که این دارایی دیجیتال با تفاوت قابل‌توجهی از کلاس‌های دارایی سنتی مانند سهام، کالا و اوراق قرضه، پیشی گرفته است.

جهش اخیر قیمت بیت کوین حتی پس از روند صعودی پرقدرت آن در یک سال گذشته، همچنان در حال جذب سرمایه‌گذاران به این حوزه است. بن لیلی (Ben Lilly)، تحلیل‌گر سیستم معاملات خودکار ارزهای دیجیتال جرویس لبز (Jarvis Labs)، اعلام کرده است که نهنگ‌هایی که بین ۱۰۰ الی ۱,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند، از ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) مجموعاً ۶۳,۰۰۰ بیت کوین به دارایی‌های خود افزوده‌اند.

نظارت بر فعالیت این دسته از نهنگ‌ها ارزشمند خواهد بود، زیرا به گفته لیلی:

این دسته از کیف‌پول‌ها همان‌هایی بودند که در صعود قیمت در سال ۲۰۱۷ میلادی بهترین عملکردها را داشتند.

علاوه بر نهنگ‌ها، پذیرش بیت کوین توسط شرکت‌ها نیز همچنان در حال افزایش است. این همه‌گیری به‌ نحوی بوده است که حتی شرکتی مثل راش‌اوردرتیز (RushOrderTees) که یک شرکت چاپ بر روی تی‌شرت است، اخیراً اعلام کرده که در ماه گذشته تقریباً ۳۰۰,۰۰۰ دلار در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است! این شرکت همچنین قصد دارد تا پایان ماه آوریل، این مبلغ را به ۱ میلیون دلار افزایش دهد.

این جریانات می‌تواند بیان‌گر این حقیقت باشد که حتی شرکت‌های کوچک‌تر نیز در حال تخصیص بخشی از دارایی خود از منبع ارزهای فیات یا سنتی به‌سمت ارزهای دیجیتال هستند. اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است به زودی شاهد اضافه‌شدن طبقه جدیدی از سرمایه‌گذاران به این حوزه باشیم.

با این تفاسیر به‌سراغ بررسی نمودار پنج ارزی می‌رویم که در این هفته ممکن است عملکرد بهتری از خود ثبت کنند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) با صعود به بالای سقف تاریخی (ATH) خود در ۵۸,۳۴۱ دلار، روند صعودی خود را ادامه داده است. فروشندگان در وضعیت فعلی برای پایین کشیدن قیمت به زیر این سطح شکسته‌شده (بریک اوت) و به دام انداختن معامله‌گران تهاجمی تلاش خواهند کرد. در طرف دیگر خریداران در تلاش برای تبدیل مقاومت ۵۸,۳۴۱ دلاری به یک سطح حمایتی هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران در حفظ قیمت در بالای این سطح موفق عمل کنند، احتمال شروع حرکت به‌سمت هدف بعدی در ۷۲,۱۱۲ دلار آغاز خواهد شد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده این است که برتری نسبی با گاوهای بازار است. با توجه به اینکه قیمت با شمع روز جاری در حال نوسان به زیر این سطح است، اگر به یک‌باره شروع به اصلاح کند، با جهش آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۳,۰۲۸ دلار می‌توان گفت که احساسات بازار همچنان صعودی باقی مانده است و انباشت موقعیت‌ها در ریز‌ش‌ها همچنان به ‌دست خریداران در جریان است.

به‌هرحال تمام علائم نموداری به صعود اشاره نمی‌کنند، به‌عنوان مثال واگرایی منفی در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) از تضعیف مومنتوم (شتاب) قیمت هشدار می‌دهد. البته گاهی اوقات در یک روند صعودی پرقدرت، واگرایی منفی اعتبار خود را از دست می‌دهد. اما با این حال وقوع این نشانه معامله‌گر را مجاب به احتیاط خواهد کرد، زیرا در اغلب موارد چرخش روند از این طریق با موفقیت پیش‌بینی شده است.

اگر حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نقض شود، عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت و معامله‌گران به‌منظور ذخیره سود معاملات عجله خواهند کرد. این امر توانایی پایین کشیدن قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۴۶,۰۴۷ دلار و سپس ۴۱,۹۵۹ دلار خواهد داشت. چنین ریزش شدیدی می‌تواند شروع موج بعدی صعودی قیمت را به تأخیر بیندازد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده این است که خریداران به‌مراتب با ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به بازار ورود کرده‌اند، بنابراین احتمال دفاع دوباره گاوها از این میانگین بالا خواهد بود. با جهش قیمت از این میانگین احتمال آزمایش دوباره مقاومت ۶۱,۸۲۵ دلار وجود خواهد داشت. بریک اوت قیمت به بالای این مقاومت از آغاز موج بعدی صعودی هشدار خواهد داد.

متقابلاً اگر قیمت به زیر حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند، هشداری مبنی بر تغییر احتمالی روند کوتاه مدت قیمت دریافت خواهیم کرد. حمایت بعدی قیمت ۵۶,۰۰۰ دلار و سپس در زیر آن میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خواهد بود. نقض این حمایت نیز نشانی مبنی بر تله گاوی بودن حرکت اخیر قیمت به بالای ۵۸,۳۴۱ دلار خواهد بود.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) به بالای سطح ۷۸.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱,۸۷۹ دلار رفته است، اما خریداران موفق به حفظ مومنتوم قیمت (شتاب) و بازآزمایی سقف تاریخی قیمت در ۲,۰۴۰ دلار نبوده‌اند. این‌ها نشان از دفاع پرقدرت فروشندگان از ناحیه مقاومتی ۱,۸۷۹ الی ۲,۰۴۰ دلار دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در وضعیت فعلی ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱,۷۲۷ دلار کشیده شود. جهش پرقدرت از این حمایت نشان از این دارد که خریداران به انباشت در ریزش‌ها ادامه می‌دهند. این عوامل دیدگاه صعود قیمت به بالای این مقاومت را قوی‌تر خواهد کرد.

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای مقاومت ۲,۰۴۰ دلار شوند، احتمال شروع موج بعدی حرکت صعودی تا ۲,۶۱۴ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر هر دو میانگین متحرک حرکت کند، می‌توان گفت که عرضه از تقاضا پیشی گرفته است. این امر می‌تواند قیمت را به‌مدت چند روز بین دو حد ۱,۲۸۹ و ۲,۰۴۰ دلار محصور کند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان از این دارد که فروشندگان بار دیگر قیمت را به زیر سطح ۱,۸۷۹ دلار برده‌اند. احتمال ریزش قیمت در وضعیت فعلی تا کف کانال صعودی وجود دارد. اگر قیمت از کف این کانال به‌سمت بالا جهش کند، روند کوتاه مدت به‌نفع خریداران خواهد بود. در چنین شرایطی خریداران به‌منظور ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد.

در طرف مقابل ریزش قیمت به زیر کانال صعودی به‌منزله تغییر احتمالی روند خواهد بود. در این صورت احتمال ریزش تا حمایت ۱,۶۵۰ دلار و در زیر آن تا ۱,۴۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

وی چین (VET)

قیمت وی چین در ۸ مارس (۱۸ اسفند) به بالای محدوده مقاومتی ۰.۰۳۴۵ الی ۰.۰۶۰۷ دلار رفته است. این عوامل برتری نسبی گاوهای بازار را نشان می‌دهد. به‌هرحال خرس‌ها هنوز تسلیم نشده و در تلاش برای به تأخیر انداختن روند صعودی در ۰.۰۷۲۵ دلار هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر قیمت دوباره از حمایت ۰.۰۶۰۷ دلار به سمت بالا جهش کند، می‌توان نتیجه گرفت که این سطح به حمایت تبدیل شده است. در مرحله بعد این سطح می‌تواند به‌عنوان سکوی پرتابی برای شروع موج بعدی صعودی با هدف ۰.۰۸۷۰ دلار و در مرحله بعد ۰.۱۰ دلار باشد.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید نشان از برتری گاوهای بازار دارد. این دیدگاه صعودی با حرکت قیمت به زیر ۰.۰۶۰۷ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۵۶۴ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی بیان می‌کند که بریک اوت اخیر قیمت به بالای سطح ۰.۰۶۰۷ دلار، تله گاوی بوده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در تایم فریم چهارساعته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رفته است. خریداران در وضعیت فعلی برای پایین آوردن قیمت به زیر سطح شکسته‌شده (بریک اوت) در ۰.۰۶۰۷ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت می‌توان گفت که تقاضا در سطوح بالاتر در حال کاهش است. در این صورت احتمال ریزش قیمت تا ۰.۰۵۰ دلار وجود خواهد داشت. ریزش عمیق‌تر قیمت می‌تواند آغاز روند صعودی جدید را به تاخیر انداخته و آن را درون یک محدوده باقی نگه دارد.

در طرف مقابل اگر قیمت از ۰.۰۶۰۷ دلار جهش کند، احتمال دیده‌شدن دوباره ۰.۰۷۲۵ دلار وجود خواهد داشت. بریک اوت به بالای این مقاومت توانایی ادامه روند صعودی را خواهد داشت.

مونرو (XMR)

قیمت مونرو در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) به بالای مقاومت ۲۳۲.۳۹ دلار رفته است. این حرکت مسیر قیمت را برای صعود تا هدف ۲۸۸.۶۰ دلار باز خواهد گذاشت. با این تفاسیر فروشندگان قصد استراحت نداشته و در تلاش برای بازگرداندن قیمت به زیر سطح بریک اوت شده ۲۳۲.۳۹ دلار هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورت موفقیت در این حرکت، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۲۰ دلار وجود خواهد داشت. نظارت بر این سطح مهم خواهد بود، زیرا جهش قوی قیمت از آن نشان‌دهنده این است که خریداران همچنان در ریزش‌ها به بازار ورود می‌کنند.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌تدریج در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۵۷ قرار گرفته است. این عوامل برتری نسبی خریداران را در تقابل بین گاوها و خرس‌ها نشان می‌دهد. دیدگاه صعودی با حرکت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. وقوع چنین حرکتی توانایی پایین کشیدن قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۹۷ دلار خواهد داشت.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان از شکل‌گیری یک الگوی مثلث صعودی دارد. قیمت در وضعیت فعلی در حال بازآزمایی سطح شکسته شده یا ضلع بالایی الگو در ۲۳۲.۳۹ دلار است. جهش قیمت از این سطح نشان از ادامه روند صعودی قیمت با هدف ۲۹۲.۸۹ دلار خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر ضلع پایین الگوی مثلث حرکت کند، ادامه روند صعودی قیمت منتفی خواهد شد. چنین حرکتی توانایی پایین آوردن قیمت را تا ۲۰۰ دلار و در زیر آن تا ۱۷۱.۹۰ دلار خواهد داشت.

اف‌تی‌ایکس توکن (FTT)

قیمت اف‌تی‌ایکس توکن در ۹ مارس (اسفند) به بالای مقاومت ۳۵ دلاری خود رفته و روند صعودی خود را ادامه داده است. اولین ایستگاه قیمت در مسیر صعود ۴۵ دلار خواهد بود و در بالای آن ممکن است ادامه روند صعودی تا مقاومت روانی ۵۰ دلار کشیده شود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید نشان از برتری خریداران دارد. هرگونه نشانه‌ای از ذخیره سود معاملات توانایی پایین کشیدن قیمت را تا سطح شکسته‌شده (بریک اوت) ۳۵ دلار خواهد داشت.

اگر خریداران این مقاومت را به سطح حمایتی تبدیل کنند، می‌توان گفت شاهد فشار قوی تقاضا در ریزش‌ها هستیم. در این صورت سطح ۳۵ دلار کف قیمتی در ریزش‌ها محسوب خواهد شد.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۲.۹۳ دلار حرکت کند، می‌توان گفت که ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر در جریان است. در این صورت احتمال ریزش قیمت تا ۲۵ دلار وجود خواهد داشت.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب هر دو میانگین متحرک در تایم فریم چهارساعته صعودی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد.

قیمت بدون نقض حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسیر صعود خود را ادامه داده است که نشان می‌دهد خریداران برای بستن موقعیت‌های خود عجله‌ای ندارند. اولین حمایت در مسیر نزول قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. هرگونه شکست قیمت به زیر این سطح بیان‌گر تضعیف مومنتوم قیمت است. حمایت بعدی قیمت در مسیر نزول سطح شکسته‌شده ۳۵ دلار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

22 دیدگاه
امیر
امیر
۳ سال قبل

ادمین تایید نمیکنی
واقعا که تحلیلاتون جز ضرر چیزی نداره خواهشا لطف کنید از این دسته تحلیلای مسخره نزارین

ROHAM
ROHAM
۳ سال قبل

سلام دوستان لطفا برای ما که تازه واردیم بیشتر راهنمایی بذارین

مهدی
مهدی
۳ سال قبل

نویسنده این متن در کوین تلگراف یکی از بهترین تحلیل‌گرهای بازاره. تحلیل‌هاش رو با تاریخ قیمت‌ها تطبیق دادم و حرف نداره کارش

کامران طریک
کامران طریک
۳ سال قبل
پاسخ  مهدی

همینطوره

Yaser
Yaser
۳ سال قبل

سلام nft خوب معرفی کنین لطفا

مهدی
مهدی
۳ سال قبل
پاسخ  Yaser

Mana

مجید خراسانی زاده
مجید خراسانی زاده
۳ سال قبل

عالی بود🙏

علی
علی
۳ سال قبل

سلام
اگر لطف کنید، همانطور که دوستان دیگه تاکید فرمودند:
- از این تحلیل ها و پیش بینی ها بیشتر بیاورید
- قبل از اینکه قیمت ها تغییر کنند پیش بینی را قرار دهید
- اسامی تحلیل گران معروف جهان رو هم همراه با آدرس سایت یا ... شان قرار دهید.
تشکر

سید مسعود حسینی
سید مسعود حسینی
۳ سال قبل

Pundi x یادتون رفت. میخواد بترکونه

مهدی
مهدی
۳ سال قبل

این باید حداکثر روی ۰.۰۰۲۰ خریده میشد. ولی کلا پروژه‌ایه که آینده داره

محمدم
محمدم
۳ سال قبل

آقا غلامی خودت این چند وقته ارز چی گرفتی؟

سید علی تریدر
سید علی تریدر
۳ سال قبل

از chz غافل شدید یه تحلیل بذارید لطفا ازش

آبتین راد
آبتین راد
۳ سال قبل

مونرو قابلیت بیشتری برای رشد داره