پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

جهش اخیر قیمت بیت کوین و رشد گسترده این ارز دیجیتال باعث شد تا خریداران فعالیت‌های خود را در بازار افزایش دهند. حال اگر بیت کوین بتواند شتاب صعودی خود را حفظ کند، ارزهای دیجیتال دیگر نظیر یونی سواپ، چین لینک، سولانا و مونرو از جمله ارزهایی خواهند بود که شرایط خوبی برای صعود دارند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین ۲۱ ژوییه (۳۰ تیر) جهش خود را از ۲۹,۴۸۲ دلار آغاز کرد و روز جمعه موفق شد به ۴۲,۳۱۶ دلار برسد. این صعود باعث شد تا بسیاری از خریدارانی که در حاشیه منتظر تعیین جهت روند بودند، وارد بازار شوند. پس از این اتفاق، بسیاری از تحلیل‌گران این فرضیه را مطرح کردند که بیت کوین بار دیگر می‌تواند روندی مشابه روند صعودی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ را تجربه کند، فرضیه‌ای که با مخالفت بسیاری دیگر هم مواجه شد.

جف راس (Jeff Ross)، بنیان‌گذار و مدیرعامل ویلشایر کپیتال (Vailshire Capital)، تأکید کرد که بیت کوین در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ به‌مدت سه ماه زیر رگبار اخبار منفی قرار داشت، با این حال قیمت آن ۱۰ برابر افزایش یافته بود. او در این باره اظهار داشت:

هنوز هم می‌گویم، بیت کوین در سال ۲۰۲۱ هم رفتاری مشابه از خودش نشان خواهد داد.

پلن‌بی، معامله‌گر مشهور و خالق مدل انباشت به عرضه، با بیان این موضوع که بازگشت قیمت در ماه ژوییه کاملاً دقیق و با برنامه اتفاق افتاد، گفت اگر در ماه اوت قیمت بیت کوین بالای ۴۷,۰۰۰ دلار بسته شود، مدل انباشت به عرضه همچنان معتبر خواهد بود.

با وجود نوسانات شدید قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران نهادی همچنان به انباشت بیت کوین ادامه می‌دهند. شرکت مدیریت دارایی گلدن‌تری (GoldenTree)، با ۴۵ میلیارد دلار سرمایه تحت‌مدیریت، پیش‌تر اعلام کرد که بیت کوین خریده است. این شرکت حجم این خرید را فاش نکرد.

با توجه به احیای گسترده بازار بیت کوین در روزهای گذشته، احساسات حاکم بر بازار تا حد زیادی مثبت شده است.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته با مقاومت ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلاری روبه‌رو شد، اما شواهد حاکی از آن است که خریداران تسلیم نشده‌اند. این موضوع بیانگر آن است که خریداران موقعیت‌های خود را نمی‌بندند؛ چراکه پیش‌بینی می‌کنند قیمت افزایش خواهد یافت.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ (EMA20) روزه در ۳۶,۸۰۰ دلار شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت، رو به بالاست. در صورتی که خریداران قیمت را به بالا ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار برسانند، ممکن است قیمت بیت کوین روند صعودی جدیدی را آغاز کند و به مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری برسد.

از آن طرف، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، خریداران تلاش خواهند کرد تا از حمایت ۳۶,۶۷۰ دلار دفاع کنند. احیای قوی قیمت از این ناحیه می‌تواند به نوسانات عرضی بین ۳۶,۶۷۰ تا ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار طی چند روز آینده منجر شود.

فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر ۳۶,۶۷۰ دلار بکشانند تا دست بالاتر را در بازار در اختیار بگیرند. این موضوع می‌تواند احتمال رسیدن دوباره به ۳۱,۰۰۰ دلار را بیشتر کند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در نمودار ۴ ساعته، هر دو میانگین متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد قدرت خریداران بیشتر از فروشندگان است. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از سد مقاومت ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار عبور کنند.

به‌علاوه، اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسانند، احتمال کاهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA50) وجود دارد. جهش قدرتمند از این حمایت ممکن است بیانگر مثبت ماندن احساسات حاکم بر بازار باشد. در این صورت می‌توان گفت که معامله‌گران در کف اقدام به خرید می‌کنند.

شتاب صعودی در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای برسد تضعیف خواهد شد. در این حالت، ممکن است شاهد سقوط به ۳۶,۶۷۰ دلار باشیم.

یونی سواپ (UNI)

روز جمعه قیمت یونی سواپ به بالای خط روند نزولی رسید. با رسیدن قیمت به این سطح، الگوی مثلث نزولی باطل شد. با توجه به این موضوع که فروشندگان به‌دنبال جبران ضررهای خود خواهند رفت، می‌توان انتظار یک جهش سریع را داشت.

نمودار قیمت چین لینک
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۲۳.۴۵ دلار و مقاومت ۲۵ دلاری برسانند، هدف بعدی، جهش تا مقاومت قدرتمند ۳۰ دلاری خواهد بود. میانگین‌های متحرک تقاطع صعودی تشکیل داده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار خریداران است.

با این حال، این احتمال وجود دارد که فروشندگان برنامه‌های دیگری در سر داشته باشند؛ به احتمال زیاد فروشندگان به‌دنبال دفاع از این مقاومت هستند. اگر قیمت از این ناحیه سقوط کند ولی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۹.۲۵ دلار احیا شود، می‌توان گفت که خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند. این موضوع احتمال شکسته شدن ۲۵ دلار و جهش تا ۳۰ دلار را بیشتر می‌کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت سقوط و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، احتمال دارد برخی خریداران که با قدرت اقدام به خرید کرده‌اند، گرفتار تله گاوی شوند. در این صورت، ممکن است قیمت یونی سواپ ابتدا به ۱۷.۲۴ و پس از آن به ۱۳ دلار برسد.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این احتمال هم وجود دارد که شاهد صعود قیمت تا ۲۳.۴۵ دلار باشیم. این سطح به‌عنوان یک مقاومت سنگین شناخته می‌شود. اگر خریداران ضعف چندانی از خود نشان ندهند، می‌توان گفت که رالی ادامه خواهد یافت. میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع خرید است که نشان می‌دهد کفه ترازو به نفع خریداران سنگینی می‌کند.

در صورتی که قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. این اتفاق نشان‌دهنده آن است که معامله‌گران در ۲۳.۴۵ دلار به‌شکلی گسترده سودهای خود را از بازار برداشت کرده‌اند. در این حال پولبک تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای محتمل است.

سه‌شنبه گذشته قیمت چین لینک به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۸.۷۳ دلار رسید که بیانگر کاهش کنترل فروشندگان بر بازار بود. پس از آنکه در مقطعی کوتاه شاهد کم‌شدن فعالیت خریداران در سطح روانی ۲۰ دلاری بودیم، روز جمعه خریداران یک رالی احیای دیگر را ترتیب دادند.

نمودار قیمت چین لینک
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این در حالی است که شادو بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که احتمال کاهش قدرت روند صعودی وجود دارد.

در صورتی که قیمت از سطح فعلی سقوط کند ولی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸.۸۳ دلار احیا شود، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار بار دیگر صعودی شده است. خریداران در این صورت تلاش خواهند کرد قیمت چین لینک را به بالای ناحیه مقاومتی ۳۲.۵ تا ۳۵ دلار برسانند. انتظار می‌رود مقاومت در این محدوده سنگین باشد.

در طرف مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برسد، می‌توان گفت که فروشندگان هنوز تسلیم نشده‌اند. این اتفاق می‌تواند باعث سقوط تا ناحیه حمایتی پراهمیت ۱۳.۳۸ تا ۱۵ دلاری شود.

نمودار قیمت چین لینک
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

هر دو میانگین متحرک در تایم فریم ۴ ساعته شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد کنترل خریداران در بازار بیشتر است. بنابراین به احتمال زیاد در میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای اقدام به خرید در کف خواهند کرد. در ان صورت، احتمال تداوم روند صعودی وجود دارد. در این روند، مقصد احتمالی ۲۶.۲۰ دلار است.

در طرف دیگر، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۲۱ دلار برسانند، ممکن شاهد گیرافتادن برخی از خریداران در تله گاوی باشیم. این اتفاق احتمالاً به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خواهد انجامید. این ناحیه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه شکسته‌شدن آن ممکن است به کاهش تا ۱۵ دلار منجر شود.

سولانا (SOL)

خریداران روز جمعه قیمت سولانا را به بالای خط روند نزولی رساندند. با رسیدن قیمت به این ناحیه، الگوی مثلث نزولی از بین رفت. فروشندگان در حال حاضر به‌دنبال کاهش قیمت به زیر خط روند نزولی هستند تا از این طریق خریداران تهاجمی را گیر بیندازند.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۰.۴۹ دلار حرکت خود را به‌سمت بالا آغاز کرده است و شاخص قدرت نسبی هم در ۶۱ قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران دست بالاتر را در اختیار دارند. اگر خریداران خط روند نزولی را به‌عنوان یک کف در نظر بگیرند و در آنجا اقدام به خرید کنند، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار سولانا مثبت شده است. در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد روند صعودی را با رساندن قیمت به ۳۷ دلار و پس از آن به ۳۸.۱۰ دلار، از سر بگیرند.

در صورت موفقیت آنها، قیمت سولانا می‌تواند به ۴۴ دلار برسد. احتمال می‌رود در این ناحیه فروشندگان مقاومت سنگینی را تشکیل دهند. در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشانند، این دیدگاه نزولی باطل خواهد شد. در این صورت راه برای سقوط تا ۲۶.۵ دلار باز می‌شود.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر فروشندگان در تلاش هستند رالی احیا را در مقاومت ۳۸.۱۰ دلار متوقف کنند. با این حال شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و حضور شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت نشان می‌دهد که خریداران دست بالاتر را در بازار در اختیار دارند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای جهش کند، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از سد مقاومت پیش رو بگذرند. در صورت موفقیت آنها، قیمت سولانا می‌تواند سفر خود برای فتح ۴۴ دلار را آغاز کند.

کاهش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای اولین نشانه از تضعیف روند صعودی خواهد بود. در این صورت احتمال سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای وجود دارد. سقوط به این میانگین احتمال جهش به ۳۸.۱ دلاری را به تعویق خواهد انداخت.

مونرو (XMR)

قیمت مونرو ۲۶ ژوییه (۴ مرداد) به بالای خط روند نزولی رسید. رسیدن به بالای این خط روند باعث شد تا الگوی مثلث نزولی شکسته شود. از بین رفتن یک بستر نزولی نشانه‌ای مثبت برای بازار است.

نمودار قیمت مونرو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت مونرو طی روزهای اخیر در یک دامنه نوسان کوچک قرار داشته است. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۲۵۰ دلار برسانند، احتمال تداوم روند صعودی تا ۲۸۸.۰۶ دلار وجود دارد. هدف بعدی ۳۱۶.۲۳ دلار خواهد بود.

اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند ولی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۲۰ دلار حمایت شود، بیانگر آن خواهد بود که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند. خریداران در این صورت یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند، این تحلیل صعودی اعتبارش را از دست خواهد بود. چنین حرکتی به معنای آن است که رالی فعلی تله گاوی بوده است.

نمودار قیمت مونرو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت مونرو چند روزی است که بین ۱۸۰ تا ۲۲۷.۵ دلار گیر افتاده است. شکستن این دامنه نوسان به‌سمت بالا می‌تواند به رسیدن قیمت به ۲۷۵ دلار منجر شود، ولی این احتمال وجود دارد که فروشندگان نقشه‌های دیگری در سر داشته باشند. در حال حاضر، آنها به‌شدت از مقاومت ۲۵۰ دلاری دفاع می‌کنند.

میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد صعود راحت‌ترین گزینه برای قیمت مونرو است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۲۵۰ دلار برسانند، احتمال شتاب‌گرفتن روند صعودی وجود دارد.

در سوی دیگر، فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت را زیر ۲۲۷.۵ دلار تثبیت کنند. در صورت تثبیت، سناریوی صعودی اعتبارش را از دست خواهد داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
007
007
2 سال قبل

پس اتر چی