دومین دور اعتراضات مردم السالوادور؛ بیت کوین و بوکله مشکل آنهاست!

دومین دور اعتراضات مردم السالوادور؛ بیت کوین و بوکله مشکل آنهاست!

در دور دوم اعتراضات السالوادور، مردم این کشور روز یکشنبه بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و نارضایتی خود نسبت به نجیب بوکله و پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول قانونی را اعلام کردند.

به گزارش رویترز، بوکله پس از بالاگرفتن این اعتراضات و در پاسخ به تظاهرات مردم، در توییترش، خود را «امپراتور السالوادور» خواند. رسانه‌های محلی برآورد می‌کنند که حداقل ۴,۰۰۰ نفر از شهروندان سن‌السالوادور، پایتخت السالوادور، در این اعتراضات شرکت داشته‌اند.

معترضان با حمل پلاکاردهایی، از قضات دادگاه عالی السالوادور درخواست کردند تا بوکله را از قدرت خلع کنند. مردم نسبت به قصد بوکله برای انتصاب دوباره خود به‌عنوان رئیس جمهور و پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک پول قانونی اعتراض دارند.

دومین دور اعتراضات مردم السالوادور؛ بیت کوین و بوکله مشکل آنهاست!

بوکله ماه گذشته هم در توییترش، خود را «دیکتاتور السالوادور» معرفی کرده بود.

یکی از معترضان بنری را در دست داشت که روی آن نوشته بود «السالوادور چه می‌خواهد؟ از شر دیکتاتور خلاص شود». عده‌ای هم در میدان اصلی پایتخت تصویری را به آتش کشیدند که گفته می‌شود تصویر بوکله است.

این دومین اعتراضات گسترده السالوادور در یک ماه گذشته است. تظاهرات ماه گذشته هم حول محور بیت کوین و قانونی‌شدن آن به‌عنوان یک روش پرداخت و پول رسمی انجام شده بود.

ماه مه (اردیبهشت) کنگره السالوادور که اکثریت آن در اختیار حزب ایدهٔ نو (حزب طرفدار بوکله) بود، به اخراج قضات هیأت قانون اساسیِ دادگاه عالی رأی داد. دادستان وقت السوادور هم جزو کسانی بود که از سِمت خود کنار گذاشته شد. این اقدام با اعتراض گسترده گروه‌های حامی حقوق بین‌الملل و دولت آمریکا همراه بود.

پس از آن که دادگاه عالی اعلام کرد بوکله می‌تواند دومین دوره ریاست جمهوری خود را هم آغاز کند، آمریکا آن را خلاف قانون اساسی السالوادور خواند.

رزا گرانادوس (Rosa Gradados)، از اعضای اتحادیه کارگری السالوادور که در تظاهرات حضور داشته است، در این باره گفت:

تمام حقوقمان در حال نابودشدن است؛ چراکه امروز کسی به آن احترام نمی‌گذارد. اینجا هر چه انجام می‌گیرد خواسته نجیب است! اگر دستش را بلند کند، تمام مخالفان تأییدش می‌کنند و به هیچ قانون و حقوقی احترام گذاشته نمی‌شود.

بوکله که در شبکه‌های اجتماعی حضوری پررنگ دارد، در توییتی این اعتراضات را «شکست» توصیف کرد. او در توییت خود نوشت:

راهپیمایی [آنها] یک شکست است و خودشان هم می‌دانند. اینجا دیگر هیچ کسی حرف آنها را باور نمی‌کند.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

2 دیدگاه
دوستدار ارزهای دیجیتال
دوستدار ارزهای دیجیتال
6 ماه پیش

اینها عقب مونده ذهنی هستن که نسبت به بیت کوین و ارز دیجیتال گارد گرفتن. چون اقتصاد عادیشون با ارز فیات هم از داغون ترین اقتصادهای جهان هست و اگر بیت خوب هم نباشه بازم بهتر از سیستم قبلی خودشونه

البته این مردم که اعتراض میکنن احتمالا از طرف مافیاهای اون کشور تحریک شدن که نونشون و سودشون توی سیستم سنتی مالی و بانکی بوده.

این سیستم کامنت های اینجا هم سر کاری شده ، صد تا کامنت بذاری تا یکیش رو تائید کنن.

Ali Alavi
Ali Alavi
7 ماه پیش

وای اسم بیت رو خراب نکنید

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.