پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟

ویلی وو، تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال، گفته است گروه خاصی از سرمایه‌گذاران بیت کوین هستند که نیروی لازم برای شکل‌گیری روندهای صعودی را تأمین می‌کنند. او گفته است بر خلاف تصور عموم، جریان اصلی بازار توسط نهنگ‌ها کنترل نمی‌شود.

به گزارش دیلی هودل، وو گفته است سرمایه‌گذاران کوچک و یا کسانی که موجودی بیت کوین آنها کمتر از ۱ واحد است، همچنان در حالی انباشت بیت کوین هستند و از فروش گسترده‌ای که سرمایه‌گذاران بزرگ یا نهنگ‌ها به راه انداخته بودند عبور کرده‌اند.

وو در این رابطه گفته است:

همان طور که از نمودار هفتگی جریان ورودی بیت کوین سرمایه‌گذاران کوچک (با موجودی کمتر از ۱ بیت کوین) پیداست، این سرمایه‌گذاران خرد هستند که روندهای صعودی را به راه می‌اندازند. زمانی که آنها دست از خرید بردارند، به معنی هشداری برای شکل‌گیری یک روند نزولی است. آنها دست از خرید بر نمی‌دارند. در ۳۰ روز گذشته نهنگ‌ها ۴,۰۰۰ بیت کوین فروخته‌اند و [این در حالی است که] سرمایه‌گذاران خرد ۳۱,۰۰۰ بیت کوین خریده‌اند.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار مقایسه موجودی سرمایه‌گذاران خرد و قیمت بیت کوین

وو معتقد است که نهنگ‌ها تنها بر تغییرات کوتاه‌مدت قیمت اثر می‌گذارند. فرضیه وو بر خلاف نظر بسیاری از معامله‌گرانی است که معتقدند این سرمایه‌گذاران بزرگ هستند که وضعیت بازار را کنترل می‌کنند.

وو گفته است:

نهنگ‌ها تنها روندهای کوتاه‌مدت را در دست دارند و این یکی از ثابت‌ترین الگوهای رفتاری [بازار] است. در بازه‌های زمانی گسترده‌تر نهنگ‌ها، دلفین‌ها و کوسه‌ها (سرمایه‌گذاران متوسط) را به‌عنوان محرک روند صعودی بازار در نظر می‌گیرم. اما این جریان سرمایه‌گذاران خرد است که میانه و پایان مسیر روند صعودی بازار را رهبری می‌کند.

وو گفته است با نگاه به فعالیت نهنگ‌ها می‌توان متوجه شد که نهنگ‌های کوچک‌تر در حال جبران فشار فروشی هستند که همتایانشان چند ماه پیش به راه انداخته بودند.

وو گفته است:

داده‌های من مربوط به نهنگ‌های واقعی است. سرمایه‌گذارانی با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ بیت کوین منهای صرافی‌های ارز دیجیتال که در داده‌های خام آنها هم نهنگ در نظر گرفته می‌شوند. در حال حاضر نهنگ‌های بزرگ در حال فروش هستند، نهنگ‌های کوچک در حال انباشت هستند و جریان کلی تقریباً خنثی است.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار توضیع عرضه بیت کوین

ویل کلمنت (Will Clemente)، دیگر تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال هم گفته‌های وو را تأیید می‌کند و با نظر وو که گفته بود سرمایه‌گذارانِ با موجودیِ ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین همچنان در حال انباشت هستند، موافق است.

کلمنت گفته است:

این فرضیه بر اساس موجودی‌ نهنگ‌ها است و ۱,۹۲۱ نهنگ وجود دارد که از ۴,۲۱۶,۷۳۰ بیت کوین نگهداری می‌کنند. این یک رشد قابل توجه است، اما به یاد داشته باشید که این روند ماه‌ها نزولی بوده است. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم تغییری در این روند ایجاد می‌شود یا خیر. نهنگ‌ها به جای فروش دارایی‌های خود در حال انباشت هستند و نهنگ‌های جدیدی هم پدیدار می‌شوند.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار موجودی بیت کوین نهنگ‌هایی که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ واحد در اختیار دارند

وو پیش از این در ماه مه (اردیبهشت) گفته بود که بیت کوین در میانه یک چرخه صعودی قرار دارد و سقوط قیمت از اوج تاریخی ۶۴,۰۰۰ دلاری به سطح ۳۰,۰۰۰ دلار برای چشم‌انداز بلندمدت بازار ضروری بوده است. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن این عقب‌گرد قابل توجه، تا ۱۵۷,۰۰۰ دلار رشد کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
۲ سال قبل

چند تا خرده نهنگ زیر 10000 بیت کوین :
ایلان ماسک
شرکت تسلا
چند ده تایی صرافی ارز رمز
چند شرکت استخراج چینی و ...

j b
j b
۳ سال قبل

اصلا موافق نیستم


اون که مارو بازی میده

اونه که مهره رو چیده

اون که نه شاه نه سرباز

نه سیاه نه سفیده


بزرگترین هولدر بیتکوین میلیاردر های یهودی هستن

اونا هستن که فعلا قیمت رو مصنوعی پایین نگه داشتن تا الت کوین ها پایین بیان و سرفرصت همه رو جارو کنن و رشد بیتکوین رو مجددا استارت بزنن.

شمس
شمس
۳ سال قبل

موافقم، این بالا و پایین رفتن بازار نشوندهنده سالم بودنش هست. یعنی اگه جایی احساس بشه داره با دستکاری بالا میره بازار توسط سرمایه گذارهای خرد بالانس میشه. تاریخ بیت کوین پر بوده از این بالا و پایین رفتن ها، اولین بار نیستش و آخرین بار هم نخواهد بود، مسئله این که ای کاش بشه از فرصت ها استفاده کرد.

مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
۳ سال قبل

دارایی خود را در بازار های مختلف پخش کنید. سهام بورس. ارز دیجیتال. طلا و ملک

دنگ دنگ
دنگ دنگ
۳ سال قبل

مشتی اگه انقدر داشتیم که پخش همه جا میکردیم که اینقدر وقتمونه واسه دوزار بالا پایین رفتن اینجا تلف نمیکردیم.

Rojhalat
Rojhalat
۳ سال قبل

خدا از دهنت بشنود

Y.n
Y.n
۳ سال قبل

تنها قدرت قوی تر از ایالات متحده آمریکا افکار عمومی است (فکر کنم ژنرال آیزن هاور)

دنگ دنگ
دنگ دنگ
۳ سال قبل
پاسخ  Y.n

آفرین، همین افکار و احساس مردمه که به همه ی بازارها منجمله خود پول فیات ارزش میده.

yaser
yaser
۳ سال قبل

نظریه‌ی جالبی بود ، مرسی