بنیان‌گذار ترا ضرر هولدرهای لونا و UST را جبران می‌کند؛ اما چگونه؟

بنیان‌گذار ترا ضرر هولدرهای لونا و UST را جبران می‌کند؛ اما چگونه؟

دو کوان ساعاتی پیش با انتشار مطلبی در وب‌سایت رسمی بلاک چین تِرا (Terra)، پیشنهادی برای جبران خسارت‌های واردشده به هولدرهای لونا، «UST» و همچنین توسعه‌دهندگان فعال در این شبکه ارائه کرد. در صورت موافقت جامعه لونا، قرار است یک فورک از شبکه ترا راه‌اندازی شده و در آن یک میلیارد توکن جدید میان کاربران خسارت‌دیده از اتفاقات اخیر، توزیع شود.

به گزارش ارزدیجیتال، کوان، هم‌بنیان‌گذار بلاک چین ترا، در ابتدای پیام خود گفته است برخی از اعضای جامعه ترا و همچنین اعتبارسنج‌های این شبکه پیشنهاد کرده‌اند یک فورک جدید از بلاک چین ترا را‌ه‌اندازی شود تا بتوان با استفاده از آن خسارت وارد‌شده به کل اکوسیستم ترا را جبران کرد.

کوان در مطلب جدید خود نوشته است:

در حال حاضر میلیاردها دلار UST در بازار وجود دارد و ارزش توکن لونا اساساً به صفر رسیده است. حتی اگر ارزش UST پس از آنکه آخرین دسته از معامله‌گران گرفتار نوسان قیمت‌ها و در نهایت تسلیم شدند، دوباره بازیابی می‌شد، باز هم هولدرهای لونا به‌قدری سرمایه از دست داده‌اند که دیگر اکوسیستمی برای بازسازی خاکسترهای باقی‌مانده [از این اتفاق] نداریم. اقتصاد غیرمتمرکز به پولی غیرمتمرکز نیاز دارد؛ اما UST دیگر اعتماد کاربران را برای ایفای این نقش از دست داده است.

کوان می‌گوید استیبل کوین UST دلیل اصلی رشد شبکه ترا در سال گذشته بود؛ اما اکنون اکوسیستم و جامعه ترا اهمیت بیشتری برای آنها دارد و باید آن را حفظ کنند.

ادامه این مطلب مستقیماً از زبان دو کوان نقل شده و برنامه‌های او برای جبران خسارت واردشده به هولدرها و به‌طور کلی جامعه ترا به شرح زیر است.

برنامه بنیان‌گذار ترا برای جبران خسارت هولدرها

جامعه ترا باید این شبکه را به‌منظور حفظ اعضای فعلی خود و همچنین توسعه‌دهندگانش، بازسازی کند.

اعتبارسنج‌ها باید مالکیت یک میلیارد واحد از توکن‌های شبکه جدید را به شرح زیر توزیع کنند:

  • ۴۰۰ میلیون واحد (۴۰ درصد) به آن دسته از هولدرهای لونا تعلق می‌گیرد که پیش از سقوط ارزش UST به زیر یک دلار، لونا هولد می‌کردند (معیار منطقی برای مشخص‌کردن زمان وقوع این حادثه می‌تواند آخرین باری باشد که قیمت UST در صرافی بایننس یک دلار بود). هولدرهای توکن‌های «bLuna» ،«LunaX» و آن دسته از توکن‌های لونا که در قراردادهای هوشمند نگهداری می‌شدند نیز مشمول این طرح توزیع توکن می‌شوند؛ به‌غیراز آدرس «terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6» که مربوط به خود مجموعه ترافورم لبز (Terraform Labs) است. مالک اصلی شبکه جدید باید جامعه ترا باشد. برای ما مهم است که معتقدترین افراد به ترا و قدرتمندترین سازندگان آن، این شبکه را در اختیار بگیرند.
  • ۴۰۰ میلیون واحد (۴۰ درصد)، یعنی به همان اندازه، در زمان به‌روزرسانی شبکه جدید میان هولدرهای UST توزیع می‌شود. ضرر هولدرهای این استیبل کوین باید تا جایی که ممکن است، جبران شود.
  • ۱۰۰ میلیون واحد (۱۰ درصد) میان کاربرانی توزیع می‌شود که تا آخرین لحظه از دوره توقف فعالیت بلاک چین ترا، لونا هولد می‌کردند؛ چراکه باید از خریدارانی که در لحظات پایانی [و پیش راه‌اندازی مجدد فعالیت بلاک چین ترا] برای حفظ ثبات شبکه تلاش می‌کردند هم قدردانی شود.
  • ۱۰۰ میلیون واحد (۱۰ درصد) مابقی هم به یک استخر جدید واریز شده و صرف توسعه اکوسیستم خواهد شد.
  • وضعیت تمام این توکن‌ها، از جمله ۱۰۰ میلیون واحد بخش سوم که در رابطه با آن صحبت شد، باید مطابق با شرایط تشکیل اولین بلاک شبکه، ثابت بماند.
  • شبکه جدید باید امنیت خود را با استفاده از نرخ تورمی معقول، مثلاً ۷ درصد، تقویت کند؛ چراکه کارمزدهای شبکه دیگر به‌تنهایی و بدون درنظرگرفتن کارمزدی برای مبادلات، برای تأمین امنیت شبکه کافی نخواهند بود.

بنیان‌گذار شبکه ترا که اکنون همه نگاه‌ها به تصمیمات او دوخته شده، در بخش پایانی پیام خود تأکید کرده است که توزیع توکن و جبران خسارت واردشده به هولدرهای لونا و UST حرکتی در جهت حفظ کاربران و جامعه این ارز دیجیتال است و برای همیشه در کنار آنها خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

23 دیدگاه
افشار
افشار
2 سال قبل

سلام دوستان
1- کسانی که در کیف پول خود لونا داشتند و بعد از سقوط قیمت یو اس تی همچنان آنرا نفروخته اند.
2- کسانی که در استخرهای شبکه، ترا هولد می کردند.
3- کسانی که بی لونا و یا لونا ایکس داشتند.
4- کسانی که یو اس تی داشتند و دارند.
گروه 1 تا 4 (معادل دلاری زمان شروع ریزش(در تاریخ 7/5/2022 که معادل 78.82 دلار بود) از ارز جدید دریافت می کنند.80 درصد توکن های جدید متعلق به گروه 1 تا 4 است.
5- کسانی که از زمان ریزش تا پیش از توقف نخست شبکه لونا خریداری کردند، این گروه نیز از ارز جدید معادل دلاری زمان خرید دریافت می کنند. 10 درصد توکن های جدید متعلق به این گروه است.
6- افرادی که بعد از توقف شبکه لونا خریدند وضعیت مشخصی ندارند و دو کوان هم به این گروه اشاره ای نکرده است، بدلیل آنکه پس از توقف شبکه دیگر تصویر از سوابق تراکنش ها در شبکه اصلی ثبت نخواهد شد احتمالا به این دلیل امکان بررسی وضعیت این گروه مقدور نباشد.

بچه برزنون ام
بچه برزنون ام
2 سال قبل
پاسخ  افشار

سلام من تو پنکیک سواپ خریدم روی 1.10سنت میشع بگین واسه من واریز میشه یا نه کل دارو ندارم خریدم

دانیال
دانیال
2 سال قبل
پاسخ  افشار

این طرح قابل اجرا نیست نمیتونن دونه دونه اشخاص شناسایی کنن چن از قرافیا خریداری شده و خودشونم بکشن تراست ولد هیچ اطلاعاتی از خرید نمیده

Elyas
Elyas
2 سال قبل

اونایی که بعد ریزش اخیر خریدن چی؟

Reza
Reza
2 سال قبل

۶ ترلیارد تا لونا هست
تقریبا ۵ ت تاش تقسیم بر ۱۵۰۰۰ خواهد شد
جمع توکن های اینده نزدیک ۱ میلیارد خواهد بود
۴۰۰ میلیون از قبل ۳۵۰ میلیون توکن بعد از توقف توکن
۱۰۰ میلیون برای گروه لونا

وحید خلج
وحید خلج
2 سال قبل

سلام. من تازگی در حدود ۵۰ دلار لونا از کوینکس خریدم و انتقال دادم تراست ولت. حالا که توکن جدید میخواد بده، فاتحه توکنهای فعلی خونده میشه یا دوباره احتمال رشد قیمت داره؟! اطفا اگر کسی اطلاع داره یکم راهنمایی کنه. سپاس

☆☆☆☆☆
☆☆☆☆☆
2 سال قبل

شکلش به دزد ها میمونه

Mohsen
Mohsen
2 سال قبل

میگه اون کسایی ک لحظات اخر نوسان میگرین و در نهایت تسلیم میشن یعنی چی تسلیم میشن ؟ یعنی سقوط میکنه بازم یا من اشتباه فهمیدم

سیدمیرزاقلندری
سیدمیرزاقلندری
2 سال قبل

بسیار عالی

دوج فادر
دوج فادر
2 سال قبل

من که توی صرافی 25 و 10 و 5 دلار خریدم چی؟
توی صرافی هم قبوله؟
از کجا میخوان آمار بگیرن؟
کسی میتونه ج بده؟!!!؟؟

نریمان
نریمان
2 سال قبل

بستگی به صرافی که خرید کردید داره،اکوسیستم لونا به حساب صرافی واریز میکنه، اگه صرافی معتبری باشه بحسابتون واریز میکنه،چون قیمت خاصی نداره احتمالا اکثر صرافی ها اینکارو میکنن

کریپتو کلمب
کریپتو کلمب
2 سال قبل

هولدرا یعنی یعنی کسی های که قبل سقوط قیمت هولد کرده بودن بقیه که می دونستن داره سقوط میکنه و خریدن په تعقل نمی گیره چون آگاهانه بوده خریدشون

omid abedi
omid abedi
2 سال قبل

سلام من روی قیمت 4 .7 سنت و قبل توقف بلاک چینش لونا خریدم الان 30 هزار لونا دارم تکلیفم چیه یعنی 10 درصد توکن جدید میگیرم یا هیچی؟

Hani1993
Hani1993
2 سال قبل
پاسخ  omid abedi

سوال منم همینه لطفا اگه کسی اطلاعات داره بگه.۱۰ درصد توکن به ما تعلق میگره یا نه

K.k
K.k
2 سال قبل
پاسخ  Hani1993

اگه قیمت ust موقع خرید شما همون یک دلار بوده بله تعلق میگیره

Hani1993
Hani1993
2 سال قبل
پاسخ  K.k

پس تلکیف ما چی پیشه ۱۰۰ دلارم شد ۴۰ سنت😰😭

masoud
masoud
2 سال قبل
پاسخ  Hani1993

تكليف من چي ميشه 1000 دلار خريد كردم الان 2 ميليون دارم

پرهاام
پرهاام
2 سال قبل
پاسخ  masoud

تکلیف هرکس با خودشه :دی

aliasghar1213
aliasghar1213
2 سال قبل
پاسخ  masoud

داداش اگر فروختی خریدارم