ارز دیجیتال تلگرام؛ تلگرام از دادگاه درخواست تجدیدنظر کرد

ارز دیجیتال تلگرام؛ تلگرام از دادگاه درخواست تجدیدنظر کرد

تلگرام به دنبال آن است تا رای اخیر قاضی مبنی بر توقف توزیع توکن‌های گرام به سرمایه‌گذاران اولیه‌اش را برگرداند. ۲۴ مارس (۶ فروردین)، قاضی دادگاه با درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مبنی بر توقف عرضه گرام موافقت کرده بود.

به گزارش کوین تلگراف، بلافاصله پس از ابلاغ حکم دادگاه، تلگرام با ارسال درخواست تجدیدنظر به دادگاه استیناف فدرال، نسبت به لغو این درخواست اقدامی متقابل انجام داد. دادگاه در دستور خود از تلگرام خواسته بود تا آغاز رسمی روند رسیدگی به پرونده در دادگاه، عرضه توکن‌هایش را متوقف کند.

بر اساس دستور دادگاه، این نهاد قضایی، با تکیه بر مستندات کمیسیون بورس و اوراق بهادار، از توزیع گرام به سرمایه‌گذاران اولیه جلوگیری کرد. طبق گزارش‌ها، تست هاوی (Howey Test) مهم‌ترین عامل در ممنوعیت توزیع (موقت) ارز دیجیتال تگرام بوده است. در بخشی از دستور دادگاه می‌خوانیم:

طبق یافته‌های دادگاه، SEC در اثبات این مسئله که قراردادهای مربوطه بخشی از یک طرح بزرگتر برای توزیع گرام‌ها در یک بازار همگانی است، موفق عمل کرده است و بر طبق تست هاوی، عرضه توکن تلگرام، فروش اوراق بهادار است.

با وجود اینکه پیش از آغاز روند رسمی دادگاه، چنین خبری برای تلگرام، نکته‌ای منفی به حساب می‌آید، اما برخی نیز دادخواست استیناف تلگرام را نکته‌ای مثبت در نظر می‌گیرند. فلیپ موستاکیس (Philip Moustakis)، وکیل و مشاور سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در این خصوص گفت که این موضوع می‌تواند یک میانبر برای تیم حقوقی تلگرام ایجاد کند.

به طور معمول درخواست استیناف نشانه‌ای از سو تشخیص است چرا که دادگاه استیناف یک دادگاه عالی است؛ یعنی تلگرام مجبور خواهد بود به دادگاه ناحیه‌ای نشان دهد که یک حقیقت روشنِ قانونی نادیده گرفته شده یا به اشتباه مورد استفاده قرار گرفته است.

دادگاه، پس از درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه اکتبر سال گذشته میلادی (مهر ۱۳۹۷)، توزیع ارز دیجیتال را ممنوع کرده است. طبق ادعای این کمیسیون، فروش ۱.۷ میلیارد دلار توکن در عرضه اولیه سکه تلگرام، فروش بدون مجوز اوراق بهادار بوده است.

تلگرام و تیم حقوقی‌اش هنوز در خصوص حکم تازه دادگاه و اقدامات مقابله‌ایِ خود با رسانه‌ها صحبتی نکرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه