نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا به‌دنبال لغو قانون دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال است

نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا به‌دنبال لغو قانون دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال است

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، دو روز پیش طرح قانونی مربوط به دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال را امضا کرد. اکنون اما تِد کروز (Ted Cruz)، سناتور و نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، قصد دارد بخش مربوط به کسب‌وکارهای ارز دیجیتال را به‌کلی از قانون جدید حذف کند.

به گزارش دیکریپت، تد کروز، نماینده ایالت تگزاس در سنا، به‌دلیل عادتی که در استفاده از تاکتیک «سد رأی» و برجسته‌کردن نام خود به‌عنوان رهبر کل گروه دارد، مورد غضب همکاران جمهوری‌خواه خود قرار گرفته است. سد رأی یک روند پارلمانی است که در آن یک یا چند نماینده، رأی‌گیری درباره یک قانون را به‌ تعویق انداخته یا به‌طور کلی آن را لغو می‌کنند.

بنابراین طبیعی است که کروز بخواهد در تلاش برای لغو بخش مربوط به «کارگزاری‌های ارز دیجیتال» در لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری آمریکا که بایدن آن را امضا کرده است، مسیر خودش را برود. این در حالی است که لایحه مشابهی هم از سوی سناتور ران وایدن (Ron Wyden)، از طرفداران سرسخت حریم خصوصی در آمریکا و سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، از حامیان بیت کوین، ارائه شده است.

قانونی که تد کروز پیشنهاد کرده است، به‌طور کامل مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در طرح قانونی سرمایه‌گذاری زیرساختی و مشاغل لغو می‌کند.

کروز در این باره گفته است:

ایالت تک‌ستاره (تگزاس) به‌سرعت نام خود را به‌عنوان قطب اصلی صنعت ارز دیجیتال مطرح کرده است. اکنون به‌دلیل مقررات بیش از حد [سخت‌گیرانه‌ای] که در این بسته تازه‌امضاشده و پرهزینه وجود دارد، این صنعت جذاب در معرض خطر توقف و رانده‌شدن به خارج از کشور قرار گرفته است.

لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی شامل مقررات متعدد پرداختی برای پوشش هزینه‌های مربوط به توسعه‌های مختلف است. یکی از آنها اقدامی با هدف بهبود گزارش‌های مالیاتی بین کاربران ارز دیجیتال بود. به‌طور مشخص، این لایحه تعریف «کارگزار» را برای اهداف اداره درآمد داخلی آمریکا (IRS) طوری تغییر داده است که افرادی را شامل شود که دارایی‌های دیجیتال از جمله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مدیریت می‌کنند. این کار اساساً مستلزم آن است که افراد هنگام انجام تراکنش‌ها در این بخش، اطلاعات مشتری را به اداره درآمد داخلی گزارش کنند تا این نهاد اطمینان پیدا کند که هرگونه سود سرمایه به‌درستی گزارش‌شده و از آن مالیات گرفته می‌شود.

منتقدان این طرح می‌گویند درخواست از یک صرافی ارز دیجیتال برای پذیرفتن چنین قوانینی یک مسئله است و برای ماینرهای بیت کوین، سهام‌گذاران آلت کوین، ارائه‌دهندگان کیف پول‌های ارز دیجیتال و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای مبتنی بر بلاک چین، مسئله کاملاً متفاوتی است. در واقع گروه دوم باید داده‌هایی را تحویل دهند که دسترسی به آنها برایشان غیرممکن است. از این گذشته، یک ماینر بیت کوین تراکنش‌ها را پردازش می‌کند، نمی‌توان گفت که معامله‌گران «مشتری» او هستند. برخی حتی معتقدند که این کار می‌تواند در عمل به ممنوعیت ارزهای دیجیتال منجر شود، اگرچه وزارت خزانه‌داری که مستقیماً بر اداره درآمد داخلی نظارت دارد، بی‌سروصدا گفته است که قصد ندارد این لایحه را موبه‌مو اجرا کند.

لایحه تد کروز در تقابل با طرحی است که این هفته از سوی سناتور وایدن و لومیس ارائه شد. در حالی که طرح وایدن و لومیس این موضوع را روشن می‌کند که ماینرها، سهام‌گذاران، ارائه‌دهندگان کیف پول‌ها و توسعه‌دهندگان از تعریف کارگزار ارز دیجیتال مستثنی هستند، طرح کروز این مقررات را به‌طور کلی لغو می‌کند تا دارندگان ارزهای دیجیتال هم مسئول ارسال داده‌ها به اداره درآمد داخلی نباشند.

کروز در هیچ‌ یک از کمیته‌های سنا یک جمهوری‌خواه عالی‌رتبه نیست و این یعنی او باید برای پیش‌بردن طرح قانونی‌ای که ارائه کرده است، حمایت یکی از همکاران یا هم‌حزبی‌های خود را داشته باشد. این در حالی است که سناتور وایدن ریاست کمیته مالی سنا را برعهده دارد و می‌تواند طرح خود را مستقیماً در سنا مطرح کند.

نماینده تگزاس تنها به‌اندازه تک‌ستاره روی پرچم این ایالت آزادی عمل دارد، اما برای پیش‌بردن طرح خود باید نظر مجموعه‌ای از سناتورها را جلب کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
Puzzle
Puzzle
۲ سال قبل

دوستان متخصص لطفا این نظر سنجی را با لایک و دیسلایک جواب بدهند ممنون میشم
بنظرم با توجه به اینکه بایدن محبوبیتش بین حامیانش کم شده طرح میانه محتملتره که تایید بشه و مالیات شامل ماینرها و ارائه دهندگان خدمات و کیف پول و غیره نشه،حالا با این تفاسیر بنظرتون ارزهای حریم خصوصی مثل مونرو یا زدکش یا ورج بالا میره یا پایین میاند؟
آخه همینجوریش خیلی از بازار عقبند!؟

Reza
Reza
۲ سال قبل
پاسخ  Puzzle

به نظرمن باید دنبال یه راهکار باشی ببینی نهنگها به کدوم سمت گرایش دارن حرفتون درست و تخصصی هست ولی با وجود ۵۰۰۰ تا ارز و ویژگیهاش مانور دادن روی حجم پول و میزان پول ملاک اصلی تا عقب افتادگی از بازار

علی. توشمالنی
علی. توشمالنی
۲ سال قبل

سلام مالیات ارزهای دیجیتال غیره قانونی وحق حقوق کاربراان ارز دیجیتال را زیر پا میگذرند کسانی که این تصمیم غلت گرفته اند با تیشه به ریشه خود زده اند

حميد ☔️🌬
حميد ☔️🌬
۲ سال قبل

غلت 🤔يا غلط

عبادالله حاتمی
عبادالله حاتمی
۲ سال قبل

اگردرصد کارمزدکمتر بشه وبرای کسانیکه زیر۱۰۰میلیون سرمایه دارن مالیات نباشه چون این افراد بیشترین ضرر می کنن چون اطلاعاتی ندارن

کامیل احمدنژاد
کامیل احمدنژاد
۲ سال قبل

دقیقا

استاد دانا
استاد دانا
۲ سال قبل

تد کروز رئیس جمهور بعدی آمریکاست.

Mansour
Mansour
۲ سال قبل

نهنگا خریداشونو زدن دیگه میخوان باز ببرن بالا بازارو

سعید آبکار
سعید آبکار
۲ سال قبل

آفرین تد، با همین فرمون برو جلو.

آرش
آرش
۲ سال قبل

زنده باد سناتور تد کروز جمهوری خواه و هوادار شماره یک پرزیدنت ترامپ