نتایج یک نظرسنجی: ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی خواهان خرید بیشتر ارزهای دیجیتال هستند

نتایج یک نظرسنجی: ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی خواهان خرید بیشتر ارزهای دیجیتال هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی که قبلاً در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌خواهند حجم سرمایه‌گذاری خود را تا سال ۲۰۲۳ افزایش دهند.

به گزارش کوین تلگراف، یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که مدیران صندوق‌های پوشش ریسک، مدیران دارایی و سرمایه‌گذاران نهادی که در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، قصد دارند دارایی‌های خود را افزایش دهند.

این نظرسنجی که یک صندوق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مستقر در لندن، به نام نیکل دیجیتال اَسِت منیجمنت (Nickel Digital Asset Management) آن را انجام داده است، نشان می‌دهد که ۸۲ تن از ۱۰۰ سرمایه‌گذار و مدیر دارایی شرکت‌کنندهٔ حاضر در این نظرسنجی پیش‌بینی کرده‌اند که از امسال تا سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری خود را در ارزهای دیجیتال افزایش می‌دهند.

این تحقیق در ماه‌های مه (اردیبهشت) و ژوئن (خرداد) به‌صورت آنلاین و با مشارکت ۵۰ مدیر دارایی و ۵۰ سرمایه‌گذار نهادی در آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان و امارات متحده عربی که از قبل در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بودند، انجام شده است.

۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که دارایی‌های [دیجیتال] خود را به شکل قابل‌توجهی افزایش خواهند داد. از طرفی دیگر ۷ درصد گفته‌اند که قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند و ۱ درصد هم گفته‌اند که می‌خواهند کل دارایی خود را بفروشند.

شرکت نیکل دیجیتال که این نظرسنجی را برگزار کرده گفته است در بیشتر موارد سرمایه‌گذاران نهادی ارزهای دیجیتال بخش اندکی از سرمایه خود را به این دارایی‌ها اختصاص داده‌اند، زیرا بسیاری از آنها تازه در حال آزمایش کردن بازار هستند تا ببینند چگونه کار می‌کند.

این بررسی نشان داد که دلیل اصلی ۵۸ درصد از سرمایه‌گذاران برای افزایش سرمایه‌گذاری خود در ارزهای دیجیتال، چشم‌انداز رشد سرمایه‌ آن در بلندمدت است. حتی با وجود سقوط گسترده بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون همچنان ۱۸ درصد رشد داشته و قیمت اتریوم هم نسبت به اول ژانویه (دی) رشدی ۲۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

حدود ۳۸ درصد از مشارکت‌کنندگان این نظرسنجی گفته‌اند که ورود آنها به بازار ارزهای دیجیتال باعث شده است که اعتماد بیشتری به این کلاس دارایی پیدا کنند؛ این در حالی است که ۳۷ درصد از پاسخ‌دهندگان، سرمایه‌گذاری شرکت‌های پیشرو و مدیران دارایی نمونه در ارزهای دیجیتال را به‌عنوان دلیلی برای سرمایه‌گذاری‌های بیشتر خود عنوان کرده‌اند.

آناتولی کراچیلوف (Anatoly Crachilov)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت نیکل، اظهار داشته است که اعتماد به ارزهای دیجیتال در حال افزایش است و او انتظار دارد که این روند ادامه یابد.

کراچیلوف افزود:

تحلیل ما در آغاز ماه ژوئن (خرداد) سال جاری نشان داد که ۱۹ شرکت سهامی با ارزش کل بازار بیش از ۱ تریلیون دلار، حدود ۶.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ این در حالی است که اصل سرمایه‌گذاری آنها در ارزهای دیجیتال تنها ۴.۳ میلیارد دلار بوده است.

ماه گذشته نیز یک نظرسنجی که توسط شرکت سرمایه‌گذاری انگلیسی ای‌جی بلز (AJ Bell’s) انجام شده بود، نشان داد که در طول سال گذشته تعداد افرادی که ارز دیجیتال خریده‌اند، بیشتر از کسانی بوده است که محصولات سهامی را خریداری کرده‌اند.

نظرسنجی شرکت مسترکارت (MasterCard) هم که در ماه مه (اردیبهشت) انجام شد، حاکی از آن بود که ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان قصد دارند در سال آینده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های خود استفاده کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه