دارندگان پولکادات، ریپل و استلار مضطرب‌ترین سرمایه‌گذاران بازار هستند

دارندگان پولکادات، ریپل و استلار مضطرب‌ترین سرمایه‌گذاران بازار هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که معاملات ارزهای دیجیتال در برخی از موارد می‌تواند تأثیرات بدی بر سلامت روانی و روابط اجتماعی افراد داشته باشد و باعث افزایش سطح اضطراب، بروز افسردگی، بی‌خوابی و مواردی از این دست شود.

به گزارش کریپتو اسلیت، شرکت اسلیپ جاج (The Sleep Judge) که به‌صورت تخصصی در زمینه تولید کالای خواب فعالیت می‌کند، با نظرسنجی از ۱,۰۱۴ شهروند آمریکایی عادات سرمایه‌گذاران و تأثیر معاملات ۲۴ ساعته ارزهای دیجیتال بر سلامت روانی را بررسی کرده و از ارزهایی نام برده است که بیشترین اضطراب را برای سرمایه‌گذاران خود به وجود می‌آورند.

اسلیپ جاج این موضوع را زیر ذره‌بین برده است که شهروندان آمریکایی هر چند وقت یک‌بار سرمایه‌گذاری‌های خود را بررسی می‌کنند و معامله‌گری در بازار ارزهای دیجیتال چه تأثیری بر خواب و روابط اجتماعی آنها گذاشته است.

پول کمتر، خواب کمتر!

نتایج نظرسنجی‌های این شرکت نشان می‌دهد که متولدین بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰ بیشتر از سایرین با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند و ۷۰ درصد از مشارکت‌کنندگان این نسل در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند. ۶۸ درصد از متولدین نسل انفجار جمعیت (۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴) و ۶۷ درصد از متولدین نسل هزاره (۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶) هم گفته‌اند که در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این در حالی است که نتایج نشان می‌دهد کمتر از ۵۰ درصد متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ تجربه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را داشته‌اند.

در گزارش اسلیپ جاج آمده است که بزرگترین اختلاف بین رفتار نسل‌های مختلف زمانی آشکار می‌شود که از آنها درباره دلایل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پرسیده می‌شود. ۵۷ درصد از متولدین نسل انفجار جمعیت برای گذران دوران بازنشستگی خود در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این در حالی است که ۴۹ درصد از متولدین نسل هزاره وارد این بازار شده‌اند تا بتوانند به سرعت کسب درآمد کنند.

نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که بیشتر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال وضعیت دارایی خود را به صورت هفتگی بررسی می‌کنند، با این حال ۵۰ درصد از متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ این کار را به صورت روزانه انجام می‌دهند.

دارندگان پولکادات، ریپل و استلار مضطرب‌ترین سرمایه‌گذاران بازار هستند
نتایج مربوط به دفعات بررسی وضعیت دارایی توسط سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال

تقریباً ۷۰ درصد از کسانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، گفته‌اند که کیفیت خوابشان خوب تا عالی است. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که برای ۶۳ درصد از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال، بین میزان پولی که به این بازار اختصاص داده‌اند و کیفیت خوابشان همبستگی مشخصی وجود دارد.

کسانی که کمتر از ۱,۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند در مقایسه با اشخاصی که بیشتر از ۱,۰۰۰ ارز دیجیتال دارند، ساعت خواب شبانه کمتری را گزارش کرده‌اند. اسلیپ جاج به این نتیجه رسیده است که شاید افرادی که سرمایه‌گذاری کمتری دارند شب‌ها برای فکرکردن به راه‌های افزایش دارایی خود بیدار می‌مانند و نگران‌اند که سقوط بازار باعث کاهش ارزش دارایی آنها شود.

همچنین بخوانید: در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌ کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

کدام ارزها بیشترین اضطراب را برای سرمایه‌گذاران خود به وجود می‌آورند؟

اسلیپ جاج گزارش خود را با بررسی تأثیر معاملات ارزهای دیجیتال بر سلامت روانی به پایان رسانده است.

۷۴ درصد از متولدین نسل انفجار جمعیت نگران آینده سرمایه‌گذاری خود در ارزهای دیجیتال هستند و علاوه بر این، ۶۶ درصد از متولدین نسل هزاره، ۶۱ درصد از متولدین بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰ و ۵۶ درصد از متولدین ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ هم نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند.

بررسی‌های این شرکت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال در مقایسه با سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سنتی، اضطراب بیشتری را تجربه کرده‌اند. ۷۱ درصد از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال و ۶۳.۹ درصد از سرمایه‌گذاران سنتی گفته‌اند فکرکردن به این موضوع که کل دارایی خود را از دست دهند آنها را مضطرب می‌کند.

اگر بخواهیم تأثیرات روانی معاملات را به تفکیک ارزهای مختلف بررسی کنیم، دارندگان بیت کوین در مقایسه با سرمایه‌گذاران دیگر ارزهای دیجیتال کمترین میزان اضطراب و افسردگی را گزارش کرده‌اند. از طرفی دیگر، معامله‌گران ریپل، استلار و پولکادات اضطراب و افسردگی بیشتری در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال دارند.

دارندگان پولکادات، ریپل و استلار مضطرب‌ترین سرمایه‌گذاران بازار هستند
مقایسه گستردگی اضطراب و افسردگی میان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مختلف

در این گزارش همچنین آمده است که دارندگان ارزهای دیجیتال در مقایسه با کسانی که در این بازار سرمایه‌گذاری نکرده‌اند، رضایت کمتری از روابط زناشویی و برخورد با فرزندان یا والدین خود دارند.

دارندگان پولکادات، ریپل و استلار مضطرب‌ترین سرمایه‌گذاران بازار هستند
مقایسه کیفیت روابط اجتماعی دارندگان ارز دیجیتال و کسانی که در این بازار سرمایه‌گذاری نکرده‌اند

از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته فعال است و هرگز متوقف نمی‌شود، تریدکردن هم می‌تواند مانند قمار اعتیادآور باشد. تحقیقات تازه نشان می‌دهد که فرازو‌فرودهای بازارهای مالی می‌تواند باعث بروز اختلالات روانی مانند اضطراب، نگرانی و افسردگی شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
Hope
Hope
۲ سال قبل

یه مقاله خوب و کامل
تشکر میکنم
بلاخره هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد!

فیروز
فیروز
۲ سال قبل

من رو 30 سنت ریپل گرفتم هنوزم دارمش بیشتر از 300 درصدم رشد داشته مطمین هستم بالاترم میره نگرانم نیستم تازه.بعید هم میدونم هیچ بازاری تو این مدت کم بیشتر از 100 درصد سود بده تازه من ترید نمیکنم فقط هولد کردم رفت رو 1.6 دلار بازم نفروختم.

Kamran
Kamran
۲ سال قبل
پاسخ  فیروز

منم دوج کوین از ۴سنت دارم رو ۷۰ سنت نفروختم

علوی
علوی
۲ سال قبل
پاسخ  Kamran

۷۰ سنت باید میدادی.

mahan
mahan
۲ سال قبل

خیلی درست برسی شده واقعا همین طوره.

روکو
روکو
۲ سال قبل

آقا این حرفا چیه؟ من روی پولکادات هم سرمایه گذاری کردم و شبها هم راحت میخوام. چون اصل پولم رو از بازار خارج کرده م و با سودش توی بازار هستم

هانی
هانی
۲ سال قبل
پاسخ  روکو

بعضی ها همواره خودشون رو رفرنس و مرجع جهان می دونن. یعنی الان کل این مقاله اشتباهه چون در مورد شما صدق نمی کنه؟

دارچین
دارچین
۲ سال قبل

مرسی از این گزارش عالی… واقعا هم همینطوره…متاسفانه تو زندگی شخصی خودمم میبینم )):