چین ارز دیجیتال خود را روی پلتفرم تحویل غذا آزمایش می‌کند

چین ارز دیجیتال خود را روی پلتفرم تحویل غذا آزمایش می‌کند

چین در نظر دارد تا ارز دیجیتال ملی خود را در یک پلتفرم تحویل غذا با نام میتوان دیانپینگ (Metian-Dianping) آزمایش کند. علاوه بر این شرکت، دو شرکت وابسته به تنسنت (Tencent) نیز با بانک مرکزی چین همکاری خواهند کرد.

به گزارش کوین دسک، میتوان دیانپینگ قرار است تا با بازوی تحقیقاتی بانک مرکزی چین بر روی یک طرح آزمایشیِ استفاده از ارز یوآن دیجیتال همکاری کند. از جزئیات این همکاری اطلاعاتی منتشر نشده است.

میتوان دیانپینگ یک شرکت هنگ کنگی است که بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و به‌عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم‌های تحویل غذا در چین فعالیت می‌کند. گفته می‌شود که سود این شرکت در سال ۲۰۱۹ با افزایشی حدود ۵۰٪ همراه بوده و به ۹۷.۵ میلیارد یوآن (معادل ۱۴ میلیارد دلار) رسیده است.

پیش از عرضه اولیه سهام میتوان دیانپینگ، تنسنت، غول فناوری چینی نیز در حدود ۲۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشت و در حال حاضر به‌عنوان سرمایه‌گذار اصلی آن فعالیت می‌کند.

تنسنت که اپلیکیشن وی‌چت (WeChat) را نیز کنترل می‌کند، قرار است در زمان عرضه رسمی ارز دیجیتال ملی چین، به‌عنوان اصلی‌ترین عرضه‌کننده تجاری این ارز دیجیتال فعالیت کند. تنسنت به تازگی نیز اعلام کرده است که میلیاردها دلار برای تحقیق و توسعه در حوزه بلاک چین تخصیص داده است.

علاوه بر وی‌چت، دو شرکت دیگر وابسته به تنسنت نیز در حال مذاکرات پیشرفته با بانک مرکزی چین هستند تا در این پروژه همکاری کنند. به‌گزارش بلومبرگ، بیلی‌بیلی (Bilibili) که یک پلتفرم پخش زنده ویدیو است نیز با بانک مرکزی چین همکاری خواهد کرد. تنسنت اواخر سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرد.

هفته گذشته استارت‌آپ دیدی چوژینگ (Didi Chuxing) هم اعلام کرد که به‌صورت آزمایشی یوآن دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت به پلتفرمش اضافه خواهد کرد. تنسنت سال ۲۰۱۳ چیزی در حدود ۱۵ میلیون دلار در این پلتفرم تاکسی اشتراکی آنلاین سرمایه‌گذاری کرد. از ارز دیجیتال ملی چین با عنوان «ارز دیجیتال پرداخت الکترونیکی» نیز یاد می‌شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off