بلاک استک روی شبکه بیت کوین برنامه غیرمتمرکز می‌سازد!

بلاک استک روی شبکه بیت کوین برنامه غیرمتمرکز می‌سازد!

بنیاد استکس (The Stacks Foundation) سرپرستی برنامه‌ای شتاب‌دهنده را برعهده گرفته است که هدفش سرمایه‌گذاری روی تیم‌های نوپایی است که روی شبکه استکس کار می‌کنند. این شبکه پیش‌تر با نام بلاک استک شناخته می‌شد.

به گزارش کوین دسک، این برنامه ۳ ماهه، در هر کلاس، میزبان ۱۰ الی ۲۰ استارت آپ خواهد بود. حداکثر میزان سرمایه‌گذاری هم ۵۰,۰۰۰ است. ترور اونز (Trevor Owens)، از مدیران ارشد شتاب‌دهنده استکس، در این باره گفت که ۸۰ درصد سود حاصل، به‌منظور سرمایه‌گذاری روی تیم‌های تازه‌تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بخش کمی از آن به شتاب‌دهنده باز می‌گردد. چیزی در حدود ۴ میلیون دلار سرمایه برای این طرح در نظر گرفته شده است.

استکس به‌دنبال آن است که جایگاه خود را به‌عنوان خانه‌ای برای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که امنیت آنها را بلاک چین بیت کوین تأمین می‌کند، تثبیت کند. داده‌هایی که در اختیار عموم قرار گرفته است، نشان می‌دهد که تعداد توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند روی استکس به‌نسبت غول‌هایی مثل اتریوم و حتی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) بسیار کمتر است.

گفته می‌شود که تلاش‌های این شتاب‌دهنده و تلاش‌های دیگر اکوسیستم استکس در جهت اختصاص سهمی بیشتری از توسعه قراردادهای هوشمند است، اما هدف این اکوسیستم تفاوتی دیگر هم با اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس دارد. جنی میث (Jenny Mith)، مدیر یکی از برنامه‌های بنیاد استکس، در این باره گفت:

این [برنامه] روی نوآوری، مقیاس‌پذیری و گسترش کاربرد بیت کوین متمرکز است؛ عاملی که ما را از بقیه جدا می‌کند. فکر می‌کنم مسئله دیگر تمرکز روی ایجاد کسب‌وکارهای متعلق به کاربر است.

استک افراد مطرحی را به‌عنوان مشاوران طرح شتاب‌دهنده خود انتخاب کرده است. در مرحله آغازین، ملتم دمیرورز (Meltem Demirors)، استراتژیست ارشد کوین شیرز (CoinShares) و اریک ریس (Eric Ries) نویسنده لین استارت‌آپ (The Lean Startup) با این پروژه همکاری خواهند کرد. آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) و سرگی نازاروف (Sergy Nazarov)، هم‌بنیان‌گذار چین لینک هم از دیگر افرادی هستند که با استکس همکاری خواهند کرد.

اوونز در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

هدف ما ایجاد جامعه‌ای برای ایجاد شرکت‌هایی موفق روی بلاک چین استکس است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه