ردیت برای پاداش‌دهی به کاربران توکن اتریومی عرضه می‌کند

ردیت برای پاداش‌دهی به کاربران توکن اتریومی عرضه می‌کند

ردیت (Reddit)، پرطرفدارترین انجمن‌ بحث و گفتگو در فضای مجازی، اعلام کرده است که در حال آزمایش توکن‌هایی مبتنی بر اتریوم است تا به وسیله آنها به افرادی که در تولید محتوای این پلتفرم فعالیت دارند، پاداش دهد.

به گزارش خبرگزاری «The Block»، دو توکن با نام‌های «$MOONS» و «$BRICKS» برای اعطا به افرادی که در انجمن‌های ارزهای دیجیتال و فورنتایت ردیت فعالیت دارند، ایجاد شده است. ایجاد این توکن‌ها بخشی از برنامه جدید ردیت است که «کامیونیتی پوینتز» (Community Points) نام دارد. سخنگوی ردیت در این باره گفت:

به صورت مداوم در حال آزمایشِ قابلیت‌هایی هستیم تا تعاملات‌مان با کاربران و جوامع مختلف در ردیت بیشتر باشد. با قابلیت کامیونیتی پوینتز در دو جامعه معین (فورتنایت و ارزهای دیجیتال) به دنبال آزمایش و دریافت بازخوردها از کاربران خود هستیم.

در حال حاضر ردیت صفحه‌ای با نام «مخزن» (Vault) ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند به این توکن‌ها دسترسی داشته باشند و آنها را مدیریت کنند.

در این صفحه، کاربران می‌توانند توکن‌های خود را مشاهده و اقدام به برداشت توکن‌ها کنند یا آنها را خرج کنند.

هر دو توکن بر پایه توکن‌های ERC-20 ایجاد شده‌اند و بر روی بلاک چین اتریوم کار می‌کنند. به عبارت دیگر، با ایجاد مخزن، کاربران یک کیف پول برای توکن‌های خود در شبکه اتریوم ایجاد می‌کنند.

به گفته ردیت، توکن‌ها در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارند و در طول تابستان سال جاری میلادی آزمایش خواهند شد. ردیت همچنین اظهار داشته است که قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای تلفن همراه توسط شرکت امنیتی تری لاف بیتس (Trail of Bits) مورد بررسی قرار گرفته است. این شرکت در حوزه امنیت بلاک چین فعالیت می‌کند.

در بخشی از صفحه ایجاد مخزن آمده است:

کامیونتی پوینتز در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد (در طول تابستان ۲۰۲۰). در این مدت، آنها بر روی شبکه آزمایشی (تست نت) رینکبای (Rinkebyx) عمل می‌کنند و موجودی حساب‌ها، تراکنش‌ها و عضویت‌ها ممکن است ریست شوند.

پس از اتمام فاز بتا، کامیونیتی پوینتز به شبکه اصلی اتریوم منتقل خواهد شد. امتیازها نیز به شبکه اصلی منتقل خواهند شد (کاربران باید دوباره امتیازهای خود را دریافت کنند).

کاربران ردیت می‌توانند از این توکن‌ها برای اعطای پاداش به تولیدکنندگان محتوا، دادن رأی و انتقال سرمایه‌ها استفاده کنند. در انجمن‌ها، میزان سرمایه‌های هر کاربر نیز به نمایش در خواهد آمد تا بتوان توانایی مالی آنها را تایید کرد. انجمن‌های ارزهای دیجیتال و فورتنایت در ردیت به ترتیب ۱ و ۱.۳ میلیون عضو دارد.

ردیت از افراد مختلف خواسته است تا اشکالات و باگ‌های موجود در این قابلیت جدید را گزارش کنند. در بخشی از این درخواست آمده است:

برای کمک در جهت پیدا کردن باگ‌های احتمالی، ردیت از محققان حوزه امنیت دعوت می‌کند تا آسیب‌پذیری‌های ممکن در بخش کامیونیتی پوینتز را گزارش کنند.

ردیت در بخش پایانی این پیام عنوان کرده است که کاربران می‌توانند با رفتن به بخش گزارش باگ‌ها می‌توانند با این شبکه اجتماعی همکاری داشته باشند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
فوآد شبانی
فوآد شبانی
۴ سال قبل

به نام خدا. بد نبود ساختارهای تولید محتوای وطنی هم از این الگو کسب فیض می کردند و برای مخاطبانشان جذاب تر می شدند. متاسفانه گاهی انحصار باعث عدم شکوفایی خواهد شد.