تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ اوت (۱۹ مرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ اوت (۱۹ مرداد)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و چین لینک را برای امروز (۱۹ مرداد) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز شنبه موفق شد از سد مقاومت ۴۵,۴۵۱.۶۷ دلاری عبور کند و به مقاومت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) در ۴۴,۹۵۴ دلاری برسد. یک روز بعد، فروشندگان تلاش کردند قیمت را بار دیگر به زیر ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار برسانند که در این کار موفق نبودند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت بیت کوین دیروز از ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار جهش کرد و خریداران موفق شدند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسانند. اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را بالای این میانگین متحرک تثبیت کنند، می‌توان گفت که روند نزولی به پایان رسیده است.

در این صورت احتمال جهش به ناحیه مقاومت بعدی در ۵۰,۰۰۰ تا ۵۱,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت سنگینی باشیم.

اگر قیمت از این سطح سقوط کند ولی همچنان بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه باقی بماند، احتمال تداوم روند صعودی تقویت می‌شود. شکسته‌شدن ۵۱,۵۰۰ دلار هم راه را برای رسیدن به ۶۰,۰۰۰ دلار باز می‌کند.

در صورتی که قیمت سقوط کند و به زیر ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار برسد، احتمال سقوط تا حمایت بعدی در ۳۶,۶۷۰ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۵۰,۰۰۰ – ۵۱,۵۰۰ – ۶۰,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۲,۴۵۱.۶۷ – ۳۶,۶۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

روز شنبه شاهد عبور قیمت اتریوم از مقاومت روانی ۳,۰۰۰ دلاری بودیم که نشان‌دهنده پایان احتمالی روند نزولی است. فروشندگان سعی کردند با رساندن قیمت به زیر ۳,۰۰۰، خریداران تهاجمی را گیر بیندازند، اما آنها تسلیم فروشندگان نشدند.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر خریداران به‌دنبال ادامه روند صعودی و رساندن قیمت به ۳,۵۰۰ دلار هستند. هدف بعدی آنها مقاومت روانی ۴,۰۰۰ دلاری است. با این حال نباید فراموش کرد که رالی اخیر باعث شده است تا شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده اشباع خرید وارد شود.

این موضوع نشان می‌دهد که رالی در کوتاه‌مدت بیش از اندازه پیشروی کرده است و احتمال تثبیت قیمت یا اصلاح آن وجود دارد. شکسته‌شدن ۲,۸۹۳.۲۳ دلار و تثبیت در زیر این سطح اولین نشانه از تضعیف روند صعودی خواهد بود. در این صورت ۲,۵۰۰ دلار مقصد احتمالی قیمت است.

 • مقاومت‌ها: ۳,۵۰۰ – ۴,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۲,۸۹۳.۲۳ – ۲,۵۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین روز جمعه موفق شد با عبور از ۳۴۰ دلار، بالای این ناحیه بسته شود. با رسیدن قیمت به این سطح الگوی مثلث صعودی هم تکمیل شد. فروشندگان سعی کردند قیمت بایننس کوین را به نقطه‌ای برسانند که این ارز دیجیتال جهشش را آغاز کرده بود، ولی بایننس کوین در سطح میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۳۲۸ دلار احیا شد. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

بایننس کوین می‌تواند جهش خود به‌سمت مقاومت ۴۳۳ دلاری را آغاز کند. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت سنگین فروشندگان باشیم.

اگر قیمت از این سطح سقوط کند، در روزهای آینده این احتمال وجود دارد که شاهد نوسانات عرضی در نزدیکی ۳۴۰ دلار باشیم. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۳۰۸ دلار می‌تواند کفه تراز رو به‌سمت فروشندگان سوق دهد.

در سوی دیگر، بسته‌شدن قیمت بالای ۴۳۳ دلار بیانگر پایان بازه اصلاح خواهد بود. در این صورت احتمال آغاز یک روند صعودی دیگر و رسیدن به ۵۲۰ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۴۳۳ – ۵۲۰
 • حمایت‌ها: ۳۴۰ – ۳۲۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو روز یکشنبه از ۱.۵ دلار سقوط کند ولی خریداران تسلیم نشدند. آنها با خرید در کف، در حال حاضر به‌دنبال آن هستند که قیمت کاردانو را به بالای مقاومت پیش رو برسانند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۱.۵ دلار برسانند، این احتمال وجود دارد که شاهد روند صعودی تا مقاومت ۱.۹۴ دلاری باشیم. این سطح به‌عنوان یک مقاومت پرقدرت عمل خواهد کرد، ولی اگر خریداران قافله را به فروشندگان واگذار نکنند، تداوم روند صعودی محتمل خواهد بود.

در سوی دیگر، سقوط قیمت از ۱.۵ دلار احتمال سقوط به میانگین‌های متحرک را افزایش می‌دهد. بسته‌شدن قیمت زیر میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده آن خواهد بود که خریداران در حال از دست دادن کنترل خود بر بازار هستند. در این صورت، حمایت کلیدی ۱ دلاری مقصد احتمالی کاردانو خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱.۵ – ۱.۹۴
 • حمایت‌ها: ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ریپل روز شنبه موفق به عبور از ۰.۷۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۰.۷۹ دلار شد. با عبور قیمت ریپل از این سطوح، الگوی کف دوقلو نیز تکمیل شد. روز گذشته شاهد جهش دوباره قیمت از سطح جهش قبلی بودیم که نشان می‌دهد خریداران سطح مقاومت را به یک حمایت تبدیل کرده‌اند.

نمودار قیمت ریپل
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۸۴ دلار برسانند می‌توان انتظار رسیدن قیمت ریپل به ناحیه مقاومتی ۱ تا ۱.۰۷ دلاری را داشت. شکسته‌شدن این ناحیه و بسته‌شدن قیمت بالای آن نشان‌دهنده آغاز یک روند صعودی دیگر خواهد بود.

به‌علاوه، اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، این احتمال وجود دارد که ریپل به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسد. احیای قیمت از این حمایت می‌تواند باعث نوسانات عرضی بین ۱.۰۷ تا ۰.۷۵ دلار شود. فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت ریپل را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۶۵ دلار برسانند تا دست بالاتر را در بازار در اختیار بگیرند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۸۴ – ۱.۰۷
 • حمایت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

تثبیت قیمت دوج کوین در محدوده مقاومت ۰.۲۱ دلاری، روز شنبه به‌نفع خریداران به پایان رسید. فروشندگان یک روز پس از آن در ۰.۲۹ دلار مقاومت سنگینی تشکیل دادند و این در حالی بود که خریداران اجازه سقوط قیمت به زیر ۰.۲۱ دلار را ندادند که خود نشانه‌ای مثبت به حساب می‌آید.

نمودار قیمت دوج کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران حالا بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای ۰.۲۹ دلار برسانند. اگر در انجام این کار موفق شوند، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار پیشروی کند. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت سنگینی باشیم.

در سوی دیگر، اگر قیمت از ۰.۲۹ دلار سقوط کند، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۲۱ دلار و نوسانات عرضی چندروزه وجود خواهد داشت. شکسته‌شدن میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۰.۲۰ دلار و بسته‌شدن قیمت در زیر این ناحیه ممکن به سقوط تا حمایت کلیدی ۰.۱۵ دلار منجر شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۹ – ۰.۳۵
 • حمایت‌ها: ۰.۲۱ – ۰.۲۰ – ۰.۱۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

پولکادات در محدوده ۲۱ دلاری با مقاومت سنگینی روبه‌رو است، ولی از آنجا که خریداران ضعف چندانی از خود نشان ندادند،‌ می‌توان آن را نشانه‌ای مثبت تلقی کرد. این مسئله بیانگر آن است که خریداران با پیش‌بینی افزایش بیشتر قیمت پولکادات، موقعیت‌های خود را نمی‌بندند.

نمودار قیمت پولکادات
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر قیمت از مقاومت ۲۱ دلاری عبور کند، این احتمال وجود دارد که جهشی تا ۲۶.۵ دلار را آغاز کند. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۲۷ دلار، درست در بالای این مقاومت قرار دارد و به احتمال زیاد فروشندگان از این سطح با جدیت دفاع خواهند کرد.

اگر شاهد سقوط از این مقاومت باشیم، می‌توان انتظار رسیدن به ۲۱ دلار را داشت. احیای قوی از ۲۱ دلار بیانگر آن است که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند. در سوی دیگر، شکسته‌شدن ۲۱ دلار می‌تواند به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۵.۴۶ دلار منجر شود.

 • مقاومت‌ها: ۲۱ – ۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۵.۴۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ روز جمعه از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه عبور کرد و خریداران هم روز یکشنبه با موفقیت از این حمایت دفاع کردند. این موضوع نشان می‌دهد که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه از این پس به‌عنوان یک حمایت عمل خواهد کرد.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران حالا به‌دنبال رساندن قیمت به مقاومت ۳۰ دلاری خواهند رفت. اگر در انجام این کار موفق شوند، می‌توان نتیجه گرفت که روند نزولی به پایان رسیده است. در این صورت می‌توان انتظار آغاز روند صعودی تا ۳۷ دلار و پس از آن ۴۴ دلار را داشت.

در سوی دیگر، اگر قیمت از ۳۰ دلار سقوط کند، احتمال کاهش دوباره به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه وجود خواهد داشت. شکسته‌شدن قیمت به زیر این حمایت بیانگر آن خواهد بود که خریداران کنترل خود بر بازار را از دست داده‌اند. در این صورت کاهش به ۲۳.۴۵ محتمل خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳۰ – ۳۷ – ۴۴
 • حمایت‌ها: ۲۳.۴۵

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش روز جمعه از مقاومت ۵۴۶.۸۳ دلاری عبور کرد. پس از عبور از این مقاومت الگوی کف دوقلو تکمیل شد. خریداران در سه روز گذشته اجازه شکسته‌شدن سطحی را که جهش از آن آغاز شد ندادند؛ موضوعی که نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین کش
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر احتمال عبور قیمت بیت کوین کش از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۶۳۹ دلار وجود دارد. خریداران در این ناحیه احتمالاً با مقاومت سنگینی روبه‌رو خواهند شد. عبور از این سطح و بسته‌شدن قیمت بالای آن ممکن است راه را برای رسیدن به هدف الگوی کف دوقلو در ۷۱۰.۱۳ دلار باز کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه سقوط کند، احتمال تثبیت در طول روزهای آتی بین میانگین‌های متحرک وجود دارد. شکسته‌شدن قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۹۳ دلار، احتمال کاهش تا ۴۵۰ دلار را بیشتر می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۶۳۹ – ۷۱۰.۱۳
 • حمایت‌ها: ۴۹۳ – ۴۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

روز یکشنبه فروشندگان سعی کردند قیمت چین لینک را به زیر ۲۲.۰۷ دلار برسانند، اما در انجام این کار موفق نبودند. این مسئله نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده است و معامله‌گران در حال خرید در کف هستند.

نمودار قیمت چین لینک
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران حالا در تلاش هستند تا قیمت به بالای مقاومت ۲۶.۴۸ دلاری برسانند. انتظار می‌رود در این سطح شاهد مقاومت گسترده‌ای باشیم. اگر قیمت از این سطح سقوط کند، این احتمال وجود دارد که چین لینک طی چند روز آینده، بین ۲۶.۴۸ تا ۲۲.۹۷ دلار نوسانات عرضی داشته باشد.

جهش به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه و بسته‌شدن قیمت در این ناحیه نشان‌دهنده آن خواهد بود که روند نزولی به پایان رسیده است. در این صورت احتمال جهش به ۳۲ و پس از آن ۳۵.۳۳ دلار وجود دارد. در طرف مقابل، شکسته‌شدن ۲۲.۰۷ دلاری راه را برای سقوط بیشتر به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۸.۹ دلار باز می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۲۶.۴۸ – ۳۲ – ۳۵.۳۳
 • حمایت‌ها: ۲۲.۹۷ – ۱۸.۹
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ناصر
ناصر
۲ سال قبل

سلام و احترام
انتظار میره هر هفته تحلیل هفته آینده را در سایت تون بذارید .