پلن‌بی: نوسانات اخیر قیمت بیت کوین مضطربم کرده است!

پلن‌بی: نوسانات اخیر قیمت بیت کوین مضطربم کرده است!

پلن‌بی (PlanB)، خالق مدل پیش‌بینی قیمت بیت کوین مشهور به انباشت به جریان (S2F)، در اظهارنظر خود عنوان کرده است که عملکرد اخیر بیت کوین باعث نگرانی و اضطراب او شده است. شایان ذکر است که اگر قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ زیر ۱۰۰,۰۰۰ دلار باقی بماند، مدل انباشت به جریان اعتبارش را از دست خواهد داد.

به گزارش کوین تلگراف، در دو سال گذشته مدل انباشت به جریان به‌خوبی توانسته بود قیمت بیت کوین و روند آن در بلندمدت را پیش‌بینی کند؛ اما عملکرد این ارز دیجیتال در ماه‌های گذشته باعث شده است تا خالق آن هم مضطرب شود.

پلن‌بی روز دوشنبه با برگزاری یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگان خود خواست تا قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی کنند. او در ادامه نتایج این نظرسنجی را با نتایج نظرسنجی ماه مارس (اسفند ۹۹) خود مقایسه کرد.

در این نظرسنجی ۱۲۴,۵۹۵ نفر شرکت کردند. از این بین، ۴۱ درصد پیش‌بینی کردند که قیمت بیت کوین تا پایان امسال زیر ۱۰۰,۰۰۰ دلار باقی می‌ماند. اگر قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ زیر ۱۰۰,۰۰۰ دلار باقی بماند، مدل انباشت به جریان اعتبارش را از دست خواهد داد. این در حالی است که در نظرسنجی ماه مارس، تنها ۱۶ درصد چنین نظری داشتند.

مدل انباشت به جریان

پلن‌بی اولین بار ماه مارس سال ۲۰۱۹ مدل پیش‌بینی خود را ارائه کرد. وی دو روز پیش با اشاره به انحراف قیمت بیت کوین از پیش‌بینی این مدل، اعلام کرد که هنگامی که قیمت از پیش‌بینی نمودار فاصله می‌گیرد «مضطرب» می‌شود. او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که ماه مارس ۲۰۱۹، سپتامبر ۲۰۲۰ و مارس ۲۰۲۰ و همزمان با اوج‌گیری شیوع کرونا و سقوط بازارها، این مدل اعتبارش را از دست نداد.

پرستون پایش (Preston Pysh)، بنیان‌گذار اینوستور پادکست نتورک (The Investor Podcast Network)، با اشاره اینکه پیش‌بینی سیلی از اخبار بد که این روزها در بازار شاهدشان هستیم، برای این مدل سخت بوده است، گفت:

بیش از ۴۰ درصد ریگ‌های ماینینگ فعالیتشان ممنوع اعلام شده است، وادار به توقف فعالیت شده‌اند و به نقاط مختلف جهان رفته‌اند. پیش از اینکه هزینه‌های سنگینی به آنها وارد شود، هیچ اخطاری به آنها داده نشده است. یعنی می‌گویید مدل شما این مسائل را پیش‌بینی نکرده بود؟

مدل انباشت به جریان میزان عرضه و تقاضا را بررسی می‌کند. به‌گفته این مدل، هر بار که هاوینگ بیت کوین انجام می‌شود، کمیابی آن نیز بالاتر می‌رود و همین مسئله باعث افزایش قیمتش خواهد شد. صدالبته نباید فراموش کرد که در این مدل پیش‌بینی قیمت، تقاضا برای بیت کوین ثابت در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۳,۶۲۲ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۱ درصد رشد داشته است. در این میان، سهم بیت کوین از بازار ۴۵.۵ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Farooq Karimi
Farooq Karimi
۳ سال قبل

اي جون دل
ما همه مضطربيم
تو ديگه كي هستي

1234
1234
۳ سال قبل

وفتی شما غولها این و بگید دیگه وقت پروازه