با عبور بیت کوین از ۴۷ هزار دلار، ۴۴۸ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شد

با عبور بیت کوین از ۴۷ هزار دلار، ۴۴۸ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شد

طبق آخرین آمارها، به‌دنبال جهش ناگهانی بیت کوین از بامداد امروز، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۴۸ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است که حدود ۸۰ درصد آنها شورت بوده‌اند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، قیمت بیت کوین صبح امروز به بیش از ۴۷٬۷۰۰ دلار رسید؛ سطحی که بزرگترین ارز دیجیتال جهان از ۲ ژانویه (۱۲ دی) تاکنون مشاهده نکرده بود. با این حال، جهش قیمت خسارت‌هایی هم به معامله‌گران بازارهای آتی زده و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۴۸ میلیون دلار موقعیت معاملاتی را لیکویید کرده است.

طبق آمارهای وب‌سایت تحلیلی کوین‌گلس (Coinglass)، حدود ۸۰ درصد از تمام موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده، شورت (در جهت کاهش قیمت) بوده‌اند.

با عبور بیت کوین از ۴۷ هزار دلار، ۴۴۸ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شد
ارزهایی که در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین موقعیت‌های لیکوییدشده را داشته‌اند.

لیکوییدشدن زمانی رخ می‌دهد که صرافی برای پیشگیری از سوخت‌شدن مبلغ اولیه‌ای که به معامله‌گر قرض داده است، موقعیت معاملاتی اهرم‌دار آن تریدر را به‌طور کامل ببندد. در واقع پلتفرم‌های معاملاتی با این کار اجازه نمی‌دهند که موجودی حساب یک معامله‌گر به عددی کمتر از بدهی‌اش به صرافی برسد. این اتفاق در درجه اول در بازارهای آتی رخ می‌دهد.

با ورود بیت کوین به هفتمین روز صعودی متوالی، قیمت این ارز دیجیتال در مسیر ثابتی قرار گرفته است. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمتی حدود ۴۷٬۲۰۰ دلار معامله می‌شود. گفتنی است قیمت امروز در برخی از صرافی‌ها در بالاترین سطح به ۴۷٬۷۶۵ دلار رسیده بود.

بیت کوین از تاریخ ۲ ژانویه (۱۲ دی) که وارد یک روند نزولی شد، نتوانسته بود به این سطح قیمتی دست پیدا کند به‌دنبال این جهش، اکنون قیمت این ارز دیجیتال در هفت روز گذشته تقریباً ۱۴ درصد افزایش یافته است.

داده‌های کوین‌گلس نشان می‌دهند که بزرگترین سفارش لیکوییدشده مربوط به صرافی بیتمکس (Bitmex) بوده است. این موقعیت معاملاتی مربوط به بازار قراردادهای آتی دائمی (Perpetual) بیت کوین با ارزشی حدود ۱۰ میلیون دلار است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه