۹ رویداد اقتصادی مهم در این هفته؛ آیا ارزش بازار به ۲تریلیون دلار می‌رسد؟

۹ رویداد اقتصادی مهم در این هفته؛ آیا ارزش بازار به ۲تریلیون دلار می‌رسد؟

طی روزهای آینده شاهد چند رویداد اقتصادی مهم ازجمله انتشار داده‌های تورمی ایالات متحده و چند سخنرانی از فدرال رزرو خواهیم بود. باتوجه به رشد اخیر قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها آیا ارزش بازار ارزهای دیجیتال سرانجام می‌تواند از آستانه ۲تریلیون دلاری عبور کند؟

به گزارش بی‌این‌کریپتو، نشریه اقتصادی «د کوبیسی لتر» (The Kobeissi Letter) فهرستی از رویدادهای اقتصادی مهم در ایالات متحده در هفته‌ای منتشر کرده است که از ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) آغاز می‌شود. این رویدادها در شرایطی رخ می‌دهند که ارزش کل بازار رزهای دیجیتال به بالاترین سطح خود در ۲۲ ماه گذشته رسیده است.

انتشار داده‌های تورمی ایالات متحده

روز سه شنبه شاهد انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی (core CPI)، یکی از دو شاخص کلیدی مورد استفاده برای اندازه‌گیری تورم در ایالات متحده خواهیم بود.

معمولاً سرمایه‌گذاران توجه زیادی به این مسئله دارند؛ زیرا این داده‌ها منعکس‌کننده روند قیمت‌ها در اقتصاد هستند و هزینه‌های مصرف‌کننده و چشم‌انداز کسب‌و‌کارها را شکل می‌دهند. همچنین، مستقیماً بر تصمیمات فدرال رزرو برای افزایش یا کاهش نرخ بهره تأثیر می‌گذارند.

داده‌های تورمی بخش خرده‌فروشی برای ماه ژانویه (دی) نیز در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. این گزارش، اطلاعاتی را در مورد میزان هزینه‌های مصرف کننده برای کالاهای مختلف بادوام و غیر بادوام ارائه می‌کند که اساساً سلامت کلی اقتصاد و شیوه هزینه کرد مصرف‌کننده را می‌سنجد.

جمعه، شاهد انتشار شاخص قیمت تولید‌کننده (PPI) برای ماه گذشته خواهیم بود. این گزارش، روند قیمت‌ها را برای تولیدکنندگان و سازندگان منعکس می‌کند و پیش‌نمایه خوبی برای تخمین چگونگی اعمال فشارهای تورمی تلقی می‌شود.

در این روز، همچنین شاهد انتشار داده‌های شاخص احساسات مصرف‌کننده و انتظارات اولیه تورمی آن‌ها در ماه گذشته خواهیم بود. این گزارش‌ها، نتایج بررسی ماهانه از سطح اعتماد مصرف‌کننده و دیدگاه‌های تورم بلندمدت را ارائه می‌کنند.

سطح اطمینان مصرف‌کنندگان که بر هزینه کرد آن‌ها تأثیر می‌گذارد، حدود ۷۰درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکا را تشکیل می‌دهد. بررسی روند بازارهای سهام ایالات متحده در هفته گذشته، بیانگر سطح بالای اطمینان سرمایه‌گذاران بود. شاخص اس‌اندپی۵۰۰ در بازه رکورد جدیدی را ثبت و برای اولین بار از ۵٬۰۰۰ واحد عبور کرد.

افزون‌بر تمام این گزارش‌های اقتصادی، فدرال رزرو در این هفته نظرات و تصمیم‌گیری‌های خود طی چندین سخنرانی ارائه می‌کنند. این نسست‌ها شامل سخنرانی میشل بومن و کریستوفر والر، رؤسای فدرال رزرو و مایکل بار، نایب رئیس بخش نظارت این نهاد خواهد بود.

روند کوتاه‌مدت بازار ارزهای دیجیتال

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در‌حال‌حاضر در بالاترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) رسیده است. اگرچه که پیش از کاهش ۰.۶درصدی طی شبانه‌روز گذشته به رقم ۱.۸تریلیون دلار کاهش یافته است.

قیمت بیت کوین نیز پس جهش ۱۲درصدی طی هفته گذشته اکنون در محدوده ۴۸٬۲۰۰ دلار در نوسان است. قیمت اتریوم نیز توانسته است بار دیگر از مرز ۲٬۵۰۰ دلار عبور کند. 

۹ رویداد اقتصادی مهم در این هفته؛ آیا ارزش بازار به ۲تریلیون دلار می‌رسد؟
قیمت کنونی و عملکرد هفتگی ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار

در مجموع به‌ نظر می‌رسد که انتشار داده‌های مثبت اقتصادی می‌تواند محرک رشد بازار ارزهای دیجیتال در کوتاه‌مدت باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه