پیتر برنت: نمودار قرمز روزانه بیت کوین یعنی معامله‌گران «باید» از ۲۹ هزار دلار دفاع کنند

پیتر برنت: نمودار قرمز روزانه بیت کوین یعنی معامله‌گران «باید» از ۲۹ هزار دلار دفاع کنند

پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر مشهور و کهنه‌کار بازارهای مالی، می‌گوید نوسانات کوتاه‌مدت بیت کوین وضعیت چندان خوش‌بینانه‌ای ندارد. او گفته است حفظ سطح ۲۹,۰۰۰ دلار برای ادامه روند صعودی حیاتی است. اشخاص و منابع مختلف هم هشدار داده‌اند که شکسته‌شدن این سطح می‌تواند راه را برای سقوط قیمت تا سطح ۲۰,۰۰۰ دلار باز کند.

به گزارش کوین تلگراف، پیتر برنت گفته است بیت کوین برای حفظ روند صعودی خود باید حمایت ۲۹,۰۰۰ دلاری را حفظ کند.

برنت که در سال‌های اخیر به واسطه پیش‌بینی‌های هوشمندانه قیمت بیت کوین شناخته شده است، در ۱ ژوئیه (۱۰ تیر) با انتشار پستی در حساب توییتری خود گفت که خریداران این مسئولیت را بر دوش خود می‌بینند که در مقابل فروشندگان قدرت‌نمایی کنند.

بازار بیت کوین روز پنجشنبه با سقوطی ۵ درصدی مواجه شد. بیت کوین هر روز از دستاوردهای پیشین خود دورتر می‌شود و این در حالی است که شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای کاملاً صعودی شده است.

از نظر برنت، شرایط کوتاه‌مدت کمی بهتر به‌نظر می‌رسد و یک حرکت رو به بالا لازم بود تا روند نزولی بازار را برهم بزند.

برنت درباره نمودار قیمت بیت کوین گفته است که شکل‌گیری الگوی مستطیل ۵ هفته به‌طول انجامیده و نمای ۱ روزه بازار کاملاً نزولی است.

برنت گفته است:

مسئولیت دفاع [از بیت کوین] بر عهده خریداران است و [آنها] چاره‌ای ندارند جز این‌که قیمت را بالای ۲۹,۰۰۰ دلار حفظ کنند.

پیتر برنت: نمودار قرمز روزانه بیت کوین یعنی معامله‌گران «باید» از ۲۹ هزار دلار دفاع کنند
نمودار قیمت بیت کوین (تحلیل پیتر برنت از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/دلار)

قیمت فعلی بیت کوین هنوز از کف قیمتی هفته گذشته بالاتر است. بیت کوین هفته گذشته در پایین‌ترین سطح خود به ۲۸,۶۰۰ دلار رسید.

اشخاص و منابع مختلف هشدار داده‌اند که شکسته‌شدن این سطح می‌تواند راه را برای سقوط قیمت تا اوج تاریخی قبلی در ۲۰,۰۰۰ دلار باز کند. با این حال طرفداران بیت کوین درباره عملکرد روند نزولی قیمت در آینده نزدیک اختلاف‌نظر دارند.

جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور بولینگر باندز، روز چهارشنبه با انتشار پستی در حساب توییتری خود، ۳ سطح حمایتی و مقاومتی اصلی را برای قیمت بیت کوین معرفی کرد که ۳۱,۰۰۰ دلار پایین‌ترین سطح در این میان است. با این حال برخی معتقدند سطوحی که بولینگر مطرح کرده است، بر اساس نوسانات اخیر قیمت ارائه نشده است.

بولینگر گفته است که سطوح ۳۵,۰۰۰ تا ۳۶,۰۰۰ دلار و ۴۱,۰۰۰ دلار را هم زیر نظر دارد. به عقیده او این سطوح تاکنون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند.

روز پنج‌شنبه قیمت بیت کوین مطابق پیش‌بینی‌ها به نزدیکی سطح حمایتی خود رسید. محدوده ۳۲,۳۰۰ تا ۳۳,۰۰۰ دلار یک منطقه حیاتی برای معامله‌گران بیت کوین است که باید قیمت را بالای این سطح حفظ کنند.

کاهش قیمت به زیر این سطح می‌تواند باعث تضعیف روحیه معامله‌گران و حتی فعالان قدیمی بازار شود. قیمت بیت کوین اکنون از الگوی انباشت به جریان (S2F) فاصله گرفته است. مشابه این اتفاق در سال ۲۰۱۹ و تحت تأثیر سقوط بزرگ ۲۰۱۸ رخ داده بود. مطابق با این مدل مشهور پیش‌بینی قیمت، بیت کوین این هفته باید حدود ۷۸,۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

با وجود انتشار اخبار منفی مربوط به ممنوع شدن معاملات و استخراج بیت کوین در چین، بسیاری معتقدند که این سقوط به‌ خودی‌ خود یک اتفاق کاملاً منطقی است.

تراویس کلینگ (Travis Kling)، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ایکیگای (Ikigai)، این هفته گفت که در ماه ژوئن (خرداد) شاهد تهاجمی‌ترین حمله دولت‌ها به بیت کوین بودیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه