مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی آماده شده است

مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی آماده شده است

طبق گفته آذری جهرمی، پروژه مشترکی در زمینه ارزهای دیجیتال ایرانی در جریان است که مدل آزمایشی آن آماده شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مصوبه اخیر بانک مرکزی پیرامون ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال گفت:

مصوبه بانک مرکزی به عنوان سیاستگذار اصلی پول و مالی کشور در مورد ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین که به بانک‌ها و صرافی‌ها اعلام کرده که استفاده از آنها ممنوع است، بدین منظور نیست که بکارگیری ارز دیجیتال در توسعه داخلی ممنوعیت یا محدودیت دارد.

وی با اشاره به پروژه مشترکی که در این زمینه با حضور پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشگاه پولی و مالی بانک مرکزی و پست بانک ایران در جریان است، افزود:

در جلسه مشترک هفته گذشته که برای بررسی میزان پیشرفت این پروژه برگزار شده بود، اعلام کردند که مدل آزمایشی آماده شده است.

مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی آماده شده است

آذری جهرمی با بیان اینکه نتیجه تحقیق باید به سوالاتی در بخش های مختلف تبدیل بشود تا در حالت های مختلف به مدل برسیم که بعد از آن پیاده سازی شود، اظهار کرد:

در برابر ارز دیجیتال برگشت به عقب معنی ندارد چراکه پیکره آینده دنیا بر اساس تکنولوژی بلاک چین است و به همین دلیل باید آنرا پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد:

نگرانی بانک مرکزی ناشی از خروج ارز و آسیب دیدن مردم و موضوعات اینچنینی است که بر همین اساس تصمیم گرفتند تا خرید و فروش بیت کوین را ممنوع کنند، چراکه بیت کوین همه ارز دیجیتال نیست و آینده چهارچوب و پیکره اینترنت دنیا مبتنی بر بلاک چین خواهد بود.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور همچنین مهارت آموزی در عرصه ICT را یکی از شاخص های رتبه بندی کشورهای دنیا دانست و خاطرنشان کرد:

در کشور ما سواد آکادمیک دانشجویان خوب است اما سواد عملی فارغ التحصیلان و کسانی که وارد بازار کار می شوند، خوب نیست لذا طرحی در این مورد در ذیل برنامه های خود داریم که رییس دانشکده پست و مخابرات مجری آن است برای توسعه آموزش عملیاتی و استفاده از فناوری ها تفاهمنامه هایی را با ادارات کل کار استان ها، استانداری ها و ادارات کل ICT استان های سراسر کشور امضا شده و بودجه خوبی نیز به آن اختصاص دادیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
اردشیر
اردشیر
۵ سال قبل

همچنین ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه می‌گوید که این کشور نمی‌تواند برای خود یک ارز دیجیتال ملی داشته باشد، زیرا ارزهای دیجیتال همان‌طور که از اسمشان پیداست برای کنترل نهادهای متمرکز ساخته نشده‌اند و قابلیت بومی‌سازی ندارند.

محمدمهدی
محمدمهدی
۶ سال قبل

ارز دیجیتال و سرمایه گذاری روی اون به درد ایران نمیخوره ، اگه ایران از صفر بخواد شروع کنه پیشرفت نمیکنه ، باید خودمونو روی ارز های موجود متمرکز کنیم کاری که بقییه ی کشورا کردن و سود کردن.

محسن تقوی
محسن تقوی
۶ سال قبل

من هم مثل میلیونها ایرانی ، روی یک ارز بی ارزش که اونهم تازه آزمایشی است ، سرمایه گذاری نخواهم کرد.

مصطفی
مصطفی
۶ سال قبل

باید اجازه تبدیل دیگر ارز ها به ارز ملی داده بشه , این ممنوع بازیا جواب نمیده , مثلا من الان بیت کوین دارم میخوام تبدیل کنم به ارز ملی , یا بفروشم ارز ملی بخرم . این ممنوعیت و بچه بازیا نمیذاره

مصطفی
مصطفی
۶ سال قبل

این ارز باید توسط مردم حمایت بشه , تا با رشد نرخ این ارز هم مردم سود کنن هم دولت
و البته ممنوعیت بیت کوین بر کنار بشه , اینا دیگه بچه بازیه هر چی شد و هر اتفاقی افتاد یا فیلتر یا ممنوع

یاسین
یاسین
۶ سال قبل

ما منتظریم این ارز بیاد بیرون ببینم چی هست و مطمینا اگه خوب باشه چرا ازش استقبال نکنیم. بزارید بیاد حداقل مزیتش اینه که چون مال خودشونه ،ارز های دیجیتالو رو حرام اعلام نمیکنن و درب صرافی ها رو نمیبندن

مینا
مینا
۶ سال قبل

بهتون قول میدم یک ریال هم برای این ارز سرمایه گذاری نمی کنم

رضا فرهادیان
رضا فرهادیان
۶ سال قبل
پاسخ  مینا

حتی اگه این ارز کم ارزش ترین ارزذیجتال باشه بازهم روش سرمایه گذاری می کنم چون کشورم رو دوست و از خرید یک ارز ایرانی لذت می برم.
نه تنها این نظر من نیست بلکه نظر هر ملی گرایی هست.

امین
امین
۶ سال قبل

امید وارم به سرنوشت سهام پدیده دچار نشه ...!!!!!!


شماهایی که توی دولت و مجلس می گین مردم بیت کوین خریدن ضرر کردن خوب با مسئولیت خودشون بوده بد موقع خریدن و قیمتش هم این جوری نمی مونه.... بالا می ره

اگه به فکر ضرر کردن مردم می بودین سهام پدیده به این روز نمی افتاد .....
......سهام پدیده مسئولیتش با شماست .....
حالا هم چرا یه فکری برای کسایی که سهام پدیده رو خریدن و پولشون خاکستر شده نمی کنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا شدیدن کاسه داغ تر از آش ؟؟؟

مرتضی
مرتضی
۶ سال قبل

ول کنیین این حرفای مسیولین ایرانی نه ارزملی میخایم نه برامون مهم بیتکوین ارزهای دیجیتال تودنیا معتبرن همه جا نقدمیشن هزاران شرکت بزرگ هزاران بانک دارن ازاینا استفاده میکنن حتی دومین بورس بزرگ دنیا نزدک بایه اکسچنج قراردادهمکاری بسته گفته میخایم اکسچنج کریپتوکارنسی بشیم اخبارداخلی روول کنیین گرچه این خبرمربوط به بانکها موسسات مالی ولی درهرصورت فکرنکنم مهم باشه روزی میبینم چندسال بعدکه بانک مرکزی ازاین کارپشیمون شه ولی راهی نداشته باشه فعلا کشورهای بزرگ دنیا دارن بیتکوینها رو برای خودشون جمع میکنن این ارزها درکمترازده دقیقه تبدیل به انواع دلارمیشن چه نگرانی میتونه داشته باشه اخه گرچه گفتم مردم قبلا ازبانکها بیتکوین نمیخریدن که الان بمونن این موضوع به بانکها مربوط اصلا مهم نیس ازموقعی که مسیولین فهمیدن کریپتوچیه همایش برگزارشد اینجوری شدچندسال بودچون نمیدونستن هیچ مشکلی نبودالان که فهمیدن کریپتوچیه دارن قانون فرت فرت میزارن هزاربارگفتم ولکنین این همایشاروهرچی کمتربدونن بهتره ولی ایندفعه روکورخوندن این ارزها روهیچکاری نمیتونن بکنن

حمید
حمید
۶ سال قبل

از کی پیش فروش شروع میشه ؟
سرعت تراکنش ؟
بودجه در گردش ؟
امنیتش ؟
هدف از ساخت و آینده ی مبهمش ؟
کیف پولش ؟
کارمزد تراکنش هاش ؟
از همه مهم تر ، که دارن بیت کوین رو به خاطرش ممنوع و حرام میکنند ، پشتوانه ش کیه یا چیه ؟
اصل مطلب رو گذاشتن و فقط میخوان ارز ملی بیرون بدن ¡!!!!!!!؟

اردشیر
اردشیر
۵ سال قبل
پاسخ  حمید

تنها چیزی که درباره‌ی ماهیت این ارز منتشر خواهد شد اینست که حلالست