نظر تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان؛ بیت کوین ۴۴,۰۰۰ دلار نمی‌ارزد

نظر تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان؛ بیت کوین ۴۴,۰۰۰ دلار نمی‌ارزد

تحلیلگران جی‌پی‌مورگان چِیس (JPMorgan Chase) قیمت منصفانه بیت کوین را ۳۸,۰۰۰ دلار تخمین زده‌اند. عدد تخمینی این کارشناسان ۱۲ درصد کمتر از قیمت بیت کوین در حال حاضر است.

به گزارش کریپتو بریفینگ، علی رغم این‌که بهای بیت کوین چندی پیش، از بالاترین سطح قیمتی خود در طول تاریخ، یعنی سطح قیمتی ۶۹,۰۰۰ دلار سقوط کرد، هم‌چنان برخی تحلیلگران جی‌پی‌مورگان معتقد‌ند که در حال حاضر قیمت ۴۴,۰۰۰ دلاری نیز برای بیت کوین زیاد است.

استراتژیست‌های این غول بانک‌داری و سرمایه‌گذاری به رهبری نیکلاوس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، با توجه به این‌که بیت کوین نسبت به طلا ۳۰۰ درصد بیشتر نوسان دارد، اعلام کردند که ارزش منصفانه (fair value) بیت کوین را در حدود ۳۸,۰۰۰ دلار می‌دانند.

همچنین بخوانید: وضعیت بازار: آیا جهش این هفته بیت کوین موقت بود؟

این تحلیلگران در یادداشت منتشرشده‌ خود در روز سه‌شنبه، ادعا کردند که ارزش منصفانه و نوسانات بیت کوین، با یکدیگر رابطه معکوس دارند. با توجه به این معیار اگر به فرض، بیت کوین نوسان قیمتی کمتری داشت، از ارزش منصفانه‌ای بیشتر از تخمین فعلی برخوردار بود. طبق نظر این تحلیلگران اگر اختلاف نوسانات بیت کوین و طلا ۲۰۰ درصد کاهش یابد، بیت کوین می‌تواند ارزش منصفانه‌ای در حدود ۵۰,۰۰۰ دلار داشته باشد.

برطبق نظر این کارشناسان بزرگترین مانع بیت کوین در آینده نوسانات و چرخه‌های رونق و رکود آن است، موانعی که به‌گفته آن‌ها پذیرش نهادی این ارز دیجیتال را محدود کرده‌اند. پانیگیرتزوگلو معتقد است که بیت کوین در بلندمدت به قیمت ۱۵۰,۰۰۰ دلاری خواهد رسید. سال گذشته کارشناسان این سازمان، قیمت بلندمدت بیت کوین را ۱۴۶,۰۰۰ دلار تخمین زده بودند، در نتیجه تخمین فعلی، قیمت بیت کوین در طولانی مدت را اندکی افزایش داده است.

در ماه‌های اخیر جی‌پی‌مورگان رویکردی به نسبت محافظه‌کارانه درباره بیت کوین داشته است. در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰)، هفته‌ها پس از اصلاح بیت‌کوین و افت ارزش آن از قیمت ۶۴,۰۰۰ دلار در آوریل (فروردین ۱۴۰۰)، پانیگیرتزوگلو معتقد بود که هم‌چنان امکان اصلاح ۲۶,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین وجود دارد و ارزش منصفانه این ارز دیجیتال را بین ۲۴,۰۰۰ دلار تا ۳۶,۰۰۰ می‌دانست. در همان تابستان بیت کوین اصلاحی به یاد ماندنی را ثبت کرد و به قیمت ۲۹,۰۰۰ دلار رسید، تا این‌که در نوامبر (آبان ماه) با صعودی مجدد به محدوده ۶۹,۰۰۰ دلار وارد شد و پس از سقوط اخیر و تاکنون، برای بازگشت مجدد به این قیمت در تلاش است.

در چند ماه اخیر عوامل مختلفی در سقوط بازار ارزهای دیجیتال نقش‌آفرینی کرده‌اند. ترس از امیکرون، جنگ احتمالی روسیه، افزایش همبستگی با دارایی‌های سنتی و تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره سال جدید میلادی، از جمله این عوامل بوده‌اند.

کارشناسان جی‌پی‌مورگان در این یادداشت اشاره کردند که روند معاملات آتی و ذخایر موجود در صرافی‌ها نشان‌دهنده آن است که سقوط قیمت بعدی بازار ارزهای دیجیتال، می‌تواند آغازگر روند کاهش قیمتی باشد که نسبت به آنچه در مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) شاهد آن بودیم، طولانی‌تر و نگران‌کننده‌تر خواهد بود.

در حالی که جی‌پی‌مورگان سناریویی نسبی برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی می‌کند، در پیش‌بینی سایر تحلیلگران نشانه‌های بیشتری از امیدواری به رشد قیمت بیت کوین دیده می‌شود. آرک اینوست (ARK Invest)، شرکت مدیریت دارایی که کتی وود (Cathie Wood) ریاست آن را عهده‌دار است، در ماه گذشته طی گزارشی اعلام کرد که بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین بیش‌ازپیش شده‌ است و روند پذیرش بیت کوین نیز سرعت قابل‌قبولی دارد. همچنین در همان گزارش پیش‌بینی شده است که ارزش بازار اتریوم تا پایان دهه ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار خواهد رسید که این امر قیمت‌ اتریوم را در بازه قیمتی حدود ۱۸۰,۰۰۰ دلار قرار می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
Masoodkabi
Masoodkabi
2 سال قبل

چطوری بیت کوین دربیارم

ایلیا مطیع فرد
ایلیا مطیع فرد
2 سال قبل
پاسخ  Masoodkabi

استخراج یا خرید

Arman
Arman
2 سال قبل
پاسخ  Masoodkabi

به سختی

Ali Akbari
Ali Akbari
2 سال قبل
پاسخ  Masoodkabi

زارت

ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

این نماینده همون بیست درصد سرمایه گذاری هست که گفتم برعکس عوام که من و شما باشیم تو این قیمت ها حاظر به خرید نمیشند و برنامه و سناریو این بوده از سال گذشته که بیت امسال کف جدیدی رو ثبت کنه تا سرمایه گذارهای که ورود نکردند وارد شوند ولی بخاطر مساعل فان که وجود اومد یکیش همین انباشت بیت از طرف شرکت های بزرگ فارمر و کوچ ماینرها از قزاقستان کف قیمتی بیت عقب افتاد ولی اگه دقت کنید ریز ریز اخبار داره بیرون میاد یکیش خبر فروش بیت کوین انباشت شده ماینرها خوب اگه حتی چنددرصد این فارمرهای بزرگ که بعضی هاشون شرکت های چندملیتی هستند قرار بود به رشدش در دوماه گذشته ادامه بده جای فروش نگهداری میکردند تا یک ماه دیگه گرونتر بفروشند
بدونیدوآگاه باشید هلدرهای عزیز اگه قصد خرید دارید عجله کار شیطون

علی ترشیزی
علی ترشیزی
2 سال قبل

اگر بیت کوین بتونه غیرمتمرکز بودنشو حفظ کنه قیمت یک میلیون دلاری هم براش بعید نیست

م.ه.ت.ی
م.ه.ت.ی
2 سال قبل

اینا از بازار جاموندن دارن میسوزن😂

hessam
hessam
2 سال قبل

باز شروع کردن به ک. س. گفتن🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

رضا
رضا
2 سال قبل

به چه مبنایی 44 هزار دلار!؟؟؟
چرا 51 هزار دلار نه ؟؟
چرا 40 هزار دلار نه؟؟

حبیب
حبیب
2 سال قبل

بیتکوین حدود قیمتی نداره چه بشه 1 میلیون دلار چه بشه 10 هزار دلار بازهم با ارزشه

بررسی
بررسی
2 سال قبل

بانک جی پی از روز اول روی اتر یوم سرمایه گذاری کرده و مشخصه نمیتونه رشد بیت کوین رو ببینه
دوران انحصار و به روز رشد دادن شت کوین گذشته و بیت کوین راه خودشو جدا کرده ازشون

Arash
Arash
2 سال قبل

چه بگویم

آرین
آرین
2 سال قبل

دمشون گرم تا گفتند بازار ریخت بله واقعا قیمتش بالا تو این تروم نمیشه هم قیمت بالا خرید هم خوب سود کرد