تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان: شرکت‌های بیشتری در حال خرید بیت کوین هستند

تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان: شرکت‌های بیشتری در حال خرید بیت کوین هستند

گزارش «نقدینگی و سرمایه» شرکت جی‌پی مورگان نشان می‌دهد که مؤسسات و نهادهای سرمایه‌گذاری در مقایسه با سه‌ماهه گذشته سال، با سرعت بیشتری در حال خرید و انباشت بیت کوین هستند.

به نقل از کوین دسک، نیکولاس پارنیگاتزوگلی (Nikolaos Panigirtzoglou)، مایک اینکنن (Nike Inkenen) و ایکناش آگاروال (Eknash Agarwal) این گزارش را نوشته‌اند. آنها معتقدند که سرمایه‌گذاران نهادی به بیت کوین به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه می‌کنند. نویسندگان گزارش از صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale) و رشد سرمایه‌های موجود در آن در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به‌عنوان مدرکی برای اثبات ادعای خود استفاده می‌کنند.

در سه‌ماهه سوم امسال، سرمایه‌گذاران خرد از طریق کش اپ (Cash App)، حدود ۱.۶ میلیارد دلار بیت کوین خریدند. این میزان، سه برابر ارزش بیت کوین‌هایی است که گری اسکیل در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

این در حالی است که در سه‌ماهه فعلی، ارزش صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل، سه برابر ارزش آن در سه‌ماهه پیشین است. در حال حاضر اطلاعاتی از خرید بیت کوین از طریق کش اپ در دست نیست.

شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل از شرکت‌های تابعه دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) است و در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند.

جی‌پی مورگان در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به شکست بیت کوین برای بازگشت به میانگین قیمتی خود، عنوان می‌کند که این مسئله نشان می‌دهد که نقش معامله‌گرانی نظیر مشاوران معاملاتی کالا (CTA) در قیمت بیت کوین، به‌نسبت سرمایه‌گذاران نهادی در حال کمرنگ‌تر شدن است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
shahab
shahab
3 سال قبل

تارگت 200 هزار دلار در 2021 خیلی دست نیوفتادنی به نظر میرسه همونطور که در 2017 به 19700 میرسید و اما این بار بیت کوین علاوه بر حفظ ذخیره ارزش به لطف شرکت پی پل در حال تبدیل شدن به ارز قابل تبادل برای خرید کالا و خدمات در آینده ایی نزدیک خواهد شد و در ادامه شرکتهای بیشتری در حوزه توسعه زیرساخت پرداخت با ارزهای دیجیتال فعال خواهند شد

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل
پاسخ  shahab

پروفسور کدوم کودنی مگه گفته بود قراره تا ۲۰۲۱ به ۲۰۰ هزار برسه