خالق اندیکاتور بولینگر باندز: ۴۵هزار دلار کلید جهش بیت کوین است

خالق اندیکاتور بولینگر باندز: ۴۵هزار دلار کلید جهش بیت کوین است

جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور بولینگر باندز و یکی از مشهورترین تحلیلگران بازارهای مالی، گفته است که بیت کوین و اتریوم در نزدیکی نقاط عطف قیمتی خود قرار گرفته‌اند و می‌توانند از این فرصت برای تغییر روند کلی بازار خود استفاده کنند.

به گزارش یوتودی، جان بولینگر، معامله‌گر و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، در توییتی ادعا کرده که سطح ۴۵,۰۰۰ دلار «نقطه عطفی» مهم برای بازار بیت کوین است.

روز گذشته قیمت بیت کوین در بالاترین سطح به ۴۵,۱۳۷ دلار رسید که اوج قیمتی آن از ۲ مارس (۱۱ اسفند ۱۴۰۰) محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال سپس بخش زیادی از جهش خود را اصلاح کرد و به محدوده ۴۴,۲۰۰ دلار بازگشت. با این حال، از آن زمان تاکنون قیمت بیت کوین کاهش محسوسی نداشته است.

خالق اندیکاتور بولینگر باندز: ۴۵هزار دلار کلید جهش بیت کوین است
نمودار روزانه قیمت بیت کوین.

بولینگر گفته است سطح ۳,۲۰۰ دلار «نقطه عطف» اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، است. این آلت کوین روز گذشته خود را به نزدیکی ۳,۱۹۵ دلار رساند که اوج قیمتی آن از ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن ۱۴۰۰) محسوب می‌شود. البته بعد از آن اتریوم هم مانند بیت کوین بخشی از جهش خود را اصلاح کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر حدوداً ۳,۱۲۵ دلار است.

خالق اندیکاتور بولینگر باندز باور دارد که رشد اتریوم در روند صعودی بعدی بازار ممکن است بیشتر از بقیه ارزهای دیجیتال باشد. به همین خاطر، از دنبال‌کنندگانش در توییتر خواسته است که به این ارز دیجیتال توجه کنند.

قیمت اتریوم در برابر بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲، ۱۱ درصد کاهش یافته است و به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار می‌خواهند با فروش آلت کوین‌هایشان ریسک خود را به حداقل برسانند.

در سال ۲۰۲۱ اما، قیمت اتریوم در برابر بیت کوین ۴۰۳ درصد افزایش یافت. انفجار عظیم بخش توکن‌های غیرمثلی (NFT) یکی از عواملی بود که به رشد قیمت اتریوم در این سال کمک کرد. شهرت این توکن‌ها در سال ۲۰۲۱ به‌قدری افزایش یافت که بخش زیادی از عناوین خبری این سال مربوط به آنها بود.

با اینکه اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۲ عملکرد ضعیفی داشته است، تحلیلگران زیادی باور دارند که اگر ارتقای بزرگ شبکه این ارز دیجیتال امسال انجام شود، توجه معامله‌گران زیادی به آن جلب خواهد شد. این ارتقا که سازوکار شبکه را از اثبات کار به مدل جدید اثبات سهام تغییر می‌دهد، قرار است تابستان امسال اجرا شود. بعد از اجرای این به‌روزرسانی، میزان مصرف انرژی شبکه اتریوم تا ۹۹.۹۵ درصد کاهش می‌یابد. حال باید دید که آیا اتریوم می‌تواند در ادامه از نظر ارزش بازار از بیت کوین پیشی بگیرد یا خیر.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
Sha
Sha
2 سال قبل

سلام
بیت کوین شده بازیچه اخبار فاندامنتال

امید رحیمی
امید رحیمی
2 سال قبل
پاسخ  Sha

عزیز بازار همینه براساس خبرها روند خودشو می‌سازه اگه خبر نباشه بازاری هم‌ وجود نداره