مدیرعامل توییتر: وایت پیپر بیت کوین «شاعرانه» است

مدیرعامل توییتر: وایت پیپر بیت کوین «شاعرانه» است

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران توییتر در مصاحبه اخیر خود با لکس فریدمن (Lex Fridman)، وایت پیپر بیت کوین را «شاعرانه» خواند.

به گزارش کوین تلگراف، دورسی، روز جمعه در یکی از قسمت‌های پادکست فریدمن حضور داشت. او در ارتباط با وایت پیپر بیت کوین گفت:

فکر می‌کنم که در ۲۰ یا ۳۰ سال گذشته نظیر وایت پیپر بیت کوین را در حوزه علوم رایانه‌ای ندیده باشیم. وایت پیپر بیت کوین شاعرانه است.

جک دورسی به عنوان یکی از مشهورترین طرفداران بیت کوین شناخته می‌شود و در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چینِ وب‌سایت کوین تلگراف نیز رده ۱۱ را به خود اختصاص داده است. دورسی مدیریت شرکت اسکوئر را نیز بر عهده دارد که در حوزه پرداخت فعالیت می‌کند. او سال ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای با جو راگان (Joe Rogan) عنوان کرد:

[بیت کوین] چیزی است که روی اینترنت به دنیا آمده، روی اینترنت توسعه پیدا کرده است، روی اینترنت آزمایش شده است؛ بیت کوین جزئی از اینترنت است.

دورسی در پاسخ به این سوال که رویکردش در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست، گفت:

فکر می‌کنم که زیباترین مسئله در مورد ارزهای دیجیتال، این است که هیچ کسی نمی‌تواند به آنها جهت دهد و کسی هم از آن سمت نیست که جلویش را بگیرد.

پیش از شاعرانه خواندن وایت پیپر بیت کوین، دورسی در بخشی از صحبت‌هایش گفت:

چیزی را داریم که در ذات خود ارگانیک است و طراحی اصلی آن بر پایه نظام خاصی است.

چندی پیش، دورسی ۱ میلیارد دلار از ثروت خود را به موسسه استارت اسمال (Start Small) اعطا کرد. این موسسه توسط دورسی و با هدف کمک به توقف شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است. به گفته دورسی پس از کنترل این ویروس، این موسسه همچنان به فعالیتش در حوزه‌های انسان دوستانه دیگر ادامه خواهد داد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
رضا
رضا
1 سال پیش

درود به شرفت….

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off