آیا قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد؟

آیا قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد؟

بیت کوین به دنبال آن است تا سطح روانی ۱۰,۰۰۰ دلاری را از آن خود کند. رسیدن بیت کوین به این محدوده ممکن است پادشاه ارزهای دیجیتال را به قیمتی برساند که در چند سال گذشته شاهدش نبودیم.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ توانست جهش‌های قابل‌توجهی را ثبت کند. این جهش‌ها در نهایت باعث شد که این ارز دیجیتال تا محدوده ۱۰,۱۰۰ اوج بگیرد. از آن زمان تا کنون بیت کوین در محدوده ۸,۲۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار در نوسان است و همچنان در حاشیه کانال قیمت فعلی خود حرکت می‌کند.

سوال اصلی اینجاست که بیت کوین می‌تواند این مقاومت فوق‌العاده مهم را از پیش روی خود بردارد؟ وضعیت نمودارها حاکی از شرایط قدرتمند بازار بیت کوین است. از سوی دیگر اوضاع برای آلت کوین‌هایی نظیر اتریوم و کاردانو نیز مثبت است و در طول هفته گذشته، صعود این ارزها دو رقمی (درصد) بوده است.

مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلار، سطح حیاتی قیمت بیت کوین

در نمودار ۶ ساعته، از زمان رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۱۰۰ دلار، به وضوح شاهد آن هستیم که معامله‌گران در نقاط حمایت اقدام به خرید می‌کنند و با نزدیک شدن به نقاط مقاومت، دست به فروش می‌زنند. بازار پیش از هاوینگ با سقوط مواجه شد که به عقیده بسیاری به دلیل خرید و فروش‌های مبتنی بر جو رسانه‌ای پیرامون هاوینگ رخ داد. پس از هاوینگ اما، شاهد تثبیت قیمت بیت کوین و ثبات نسبی در بازار بودیم.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۶ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۶ ساعته

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، شاهد الگوی کنج در محدوده ۹,۸۰۰ دلار بودیم، پس از آن قیمت به سطح حمایتی ۸,۶۰۰ رسید. اهمیت این اتفاق آنجاست که شاهد کف قیمتی بالاتر از کفِ قیمت پیشین بودیم. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد آن است که از زمان سقوط ماه مارس (اسفند)، بازار بیت کوین کف قیمتِ بالاتری به نسبت نمونه قبلی ثبت کرده است.

می‌توان نتیجه گرفت که بیت کوین از زمان سقوط چند ماه قبلش، در روندی صعودی قرار گرفته است. به علاوه، بیت کوین در رسیدن به محدوده‌ای بالاتر از ۹,۳۰۰ دلار، که از اهمیت بالایی برخوردار است، موفق عمل کرده است. تا وقتی که بیت کوین بتواند این محدوده را حفظ کند، این احتمال وجود دارد که شاهد تلاشش برای رسیدن دوباره به ناحیه مقاومتی ۹,۸۰۰ تا ۱۰,۱۰۰ دلار باشیم؛ این مسئله می‌تواند شانس جهشی قوی‌تر را بیشتر کند.

به محض اینکه بیت کوین موفق به انجام چنین کاری شود، هدف بعدی ۱۱,۰۰۰ دلار و ۱۱,۵۰۰ دلار خواهد بود. در این صورت، شاهد جهشی کلی در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بودیم.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال آماده رسیدن به ۳۱۰ میلیارد دلار

در حال حاضر شاهد این هستیم که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA200) به عنوان یک سطح حمایتی برای ارزش بازار ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. از سوی دیگر این رقم در محدوده‌ای مشخص در حال تثبیت است. در حال حاضر حمایت بر روی ۲۲۵ میلیارد دلار و مقاومت در محدوده ۲۶۷ تا ۲۶۸ میلیارد دلار تشکیل شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در تایم فریم یک روزه
ارزش بازار ارزهای دیجیتال در تایم فریم یک روزه

این ساختار نشانه خوبی برای جهش‌های صعودی آینده است، چرا که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در حال ثبت کف‌های بالاتری است و این مسئله حاکی از روند صعودی نمودار آن است. به علاوه، تا زمانی که میانگین متحرک‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه حمایت را حفظ کنند، بازار در محدوده صعودی قرار دارد.

در چرخه قبلی، حمایت در محدوده‌ای بالاتر از این سطوح حفظ شد و این مسئله به شاخصی قدرتمند بدل شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در تایم فریم ۴ ساعته
ارزش بازار ارزهای دیجیتال در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، نشانه‌هایی از جهش صعودی دیده می‌شود؛ همانطور که می‌توان دید، شاهد شکل‌گیری یک مثلث صعودی در نمودار هستیم.

مقاومت محدوده ۲۶۵ تا ۲۶۷ میلیارد دلار چندین بار آزمایش شده است. باید به یاد داشت که هر بار ارزش بازار در صدد شکست مقاومت خیز برمی‌دارد و موفق به شکست آن نمی‌شود، مقاومت ضعیف‌تر خواهد شد.

به عبارت دیگر، تلاش بعدی برای شکستن مقاومت، می‌تواند به شکستن آن ختم شود. اهداف بعدی برای ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ارقام ۳۱۰ و ۳۲۵ میلیارد دلار خواهد بود.

ارزش بازار آلت کوین‌ها آماده برای صعود

ارزش بازار آلت کوین‌ها
ارزش بازار آلت کوین‌ها

ارزش بازار آلت کوین‌ها بالاخره توانست میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را به حمایت تبدیل کند. علاوه بر این سطوح، محدوده ۷۰ میلیارد دلار نیز در حال تثبیت است. این مسئله می‌تواند شرایط را برای جهشی صعودی فراهم کند؛ چرا که در روزهای گذشته شاهد رسیدن ارزش بازار آلت کوین‌ها به ۸۲ الی ۸۳ میلیارد دلار بودیم.

مقاومت‌های پیش رو برای ارزش بازار آلت کوین‌ها ۱۱۰ و ۱۱۵ میلیارد دلار است.

اتریوم به دنبال رسیدن به ۲۴۰ دلار

اتر مهمترین شاخص برای بازار آلت کوین‌هاست. به محض نوسان اتر، دیگر آلت کوین‌های بازار نیز شروع به نوسان می‌کنند. در روزهای قبل شاهد جهش این ارز دیجیتال از ۱۹۵ دلار به ۲۴۰ دلار بودیم، مسئله‌ای که سیگنالی قدرتمند برای دیگر آلت کوین‌هاست تا از نوسانات اخیر اتر پیروی کنند.

نمودار قیمت یک روزه اتر
نمودار قیمت یک روزه اتر

به نوعی می‌توان گفت که قیمت اتر، تعیین‌کننده ارزش بازار آلت کوین‌هاست. در حال حاضر، حمایت اتر در محدوده‌ای بالاتر از میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه قرار دارد و افزایش حجم معاملات این ارز دیجیتال، نشانه‌ای از قدرت اتر است.

از سوی دیگر، سطح ۱۹۵ دلاری به حمایت تبدیل شده است که باعث تداوم روند صعودی می‌شود. از آنجا که قیمت ۲۱۵ دلاری چندین بار آزمایش شده است، تلاش بعدی برای رسیدن به این سطح، می‌تواند باعث شکستن آن شود.

در حال حاضر، اتر به دنبال رسیدن به محدوده مقاومت ۲۵۰ تا ۲۵۳ دلار است. اگر اتر بتواند این سطح مقاومت را بشکند، هدف بعدی ۲۹۰ دلار خواهد بود.

سناریو نزولی برای قیمت بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد؟

سناریو نزولی برای بیت کوین شامل عدم موفقیت آن برای عبور از مقاومت ۹,۸۰۰ دلار خواهد بود. اما از نشکستن این مقاومت مهم‌تر، شکستن حمایت ۹,۳۰۰ دلاری است.

اگر سطح ۹,۳۰۰ دلاری شکسته شود، شاهد سقوط این ارز دیجیتال خواهیم بود. معامله‌گران نسبت به رسیدن دوباره به حمایت‌های پایین‌تر هشدار می‌دهند. این نوسانات باعث خواهد شد تا حمایت‌های پایین‌تر به مقاومت تبدیل شوند. در این صورت با دقت بالایی می‌توان گفت که سقوط محتمل است.

محدوده اصلی که باید به دقت آن را زیر نظر گرفت، سقوط بیت کوین به زیر ۹,۳۰۰ دلار است. در این صورت ۸,۶۰۰ و ۸,۸۰۰ اهداف بعدی خواهند بود.

سناریوی صعودی برای قیمت بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد؟

سناریوی صعودی بیت کوین پیچیدگی‌های زیادی ندارد. بیت کوین باید محدوده ۹,۳۰۰ دلاری را حفظ کند. تا زمانی که این رقم به عنوان یک حمایت عمل کند، می‌توان انتظار جهش صعودی را داشت.

انتظار می‌رود این جهش، قیمت بیت کوین را تا ۹,۸۵۰ الی ۱۰,۱۰۰ دلار بالا بکشد. همانطور که پیش‌تر گفتیم، هر چه میزان تلاش برای یک مقاومت بیشتر باشد، آن مقاومت ضعیف‌تر می‌شود.

اگر بیت کوین مقاومت پیش رویش را بشکند، اهداف پیش رو ۱۰,۵۰۰، ۱۱,۰۰۰ و ۱۱,۶۰۰ خواهد بود.

بهترین شرایط هم برای آلت کوین‌ها، یک حرکت صعودیِ آهسته به دنبال بیت کوین است. همانطور که در چند روز پیش دیدیم، کاردانو و اتر توانستند پر قدرت ظاهر شوند. اگر بیت کوین همچنان روند صعودی خود را حفظ کند، آلت کوین‌ها نیز جهش‌های بیشتری را تجربه خواهند کرد.  

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

17 دیدگاه
محمودی
محمودی
2 سال و 8 ماه قبل

سلام به عزیزان این رقم بیت کوین چقدمیشه،ممنون میشم جواب بدین .(0.02090BTC)

ناشناس
ناشناس
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  محمودی

با قیمت به زمان 5:22 صبح به وقت آمریکای مرکزی یه چیزی در حدود 3.700 میلیون تومن

آرش
آرش
2 سال و 8 ماه قبل

با سلام.چندی پیش از سابقه حدودا ده ساله خود در زمینه این ارز دیجیتال نگاشتم و مقداری از تجربیاتم را.و پیش بینی رسیدن رقم این ارز به ده هزار که دو نفری حال به هر دلیل نوشتند که پس تو فلانی و ...
در جوابشان نگاشتم که دست از حسادت و مغرضانه نگری بردارید.البته که روی سخنم با آن دو بود وگرنه بقیه عزیزان بسیار فهیم و محترمند.
همراهان گرامی.همانطور که بر اساس واقعیات موجود اقتصاد جهانی و البته موارد حاشیه ای دیگر اگر که به این تجارت بنگریم همانگونه که حداقل دو بار در ماه‌های گذشته که سیر نزولی شدیدی را شاهد بودیم و بنده همچنان خوشبینانه اصرار بر این داشتم که تا اول تابستان نرخ به ده هزار خواهد رسید که این امر زودتر جامعه عمل پوشید .یکی از نکات مهم در بالا و پایین رفتن بسیاری از موارد سرمایه گذاری منجمله ارزهای دیجیتال بازی بزرگان است.عرض کردم یکی از عوامل.
در زمینه همین ارز دیجیتال بیت کوین هم بایستی به عرض برسانم که همانند بازارهای دیگر جهانی همچون نفت و طلا بازی بزرگان باعث افت و خیزهای فراوان میگردد.و آن طیف خاص معدود با این بالا و پایین کردن های نرخ ها هزاران میلیارد به جیب می‌زنند.بازار ارزهای دیجیتال همانند بازار سهام است.این تجربه ده ساله بنده است.جدای از فاکتورهای خاصی که این بازار ارز دارد مابقی ماجرا همان مسیله عرضه و تقاضا و تولید و سود دهی است و بس.برای مثال سهام کارخانه تویوتای ژاپن سهام محدودی دارد.و با توجه به پیشتاز بودن فروش محصولاتش نسبت به دیگر رقبا مرتبا رو به صعود است.البه مدتی بخاطر شوک کرونا این شرکت نیز مقطعی با افت ارزش سهام روبرو بود که پس از مدت زمانی اولین شرکت خودرو سازی بود که جهش قیمت سهامش آغاز شد.این مثال را بدین دلیل آوردم که خود روزانه در حال بررسی نرخ سهام تویوتا هستم.بیت کوین که اولین و نامدارترین ارز دیجیتال است نیز به همین صورت است.هیچ ارز دیجیتالی نخواهد توانست این ارز را کنار بزند.در این یک دهه ای که بنده در این بازارم چه ارزهایی آمدند و رفتند و چه ارزهایی آمدند و ماندند ولی به گرد پای بیت کوین نیز نرسیدند
با اندکی تفکر و تأمل در اوضاع نابسامان سیاسی و اقتصادی جهان در نیابیم که در زمان کرونا و بخصوص پسا کرونا زمین خوردن های اقتصادهای بزرگ جهانی رو خواهد شد.همانند دو کشوری که درگیر جنگ هستند با یکدیگر.پس از جنگ و اعلام صلح است که گند اقتصادی فرو پاشیده هردو رو میگردد
در پسا کرونا و جنگ اقتصادی شدید بین آمریکا و غرب از یکطرف و چین و تا حدی روسیه هم از یکطرف نوید بخش آنست که ارز دیجیتال حداقل برای شروع تا حدی در مناسبات اقتصادی بطور جدی مورد استفاده قرار گیرد.هفته پیش در اکونومیست مقاله مفصلی بود دال بر آنکه پس از کرونا یوآن چین میتواند جایگزین دلار در مبادلات جهانی گردد.الته که اگر اروپا و یورو نبود شاید قبل از کرونا جهان به سوی یوآن حرکت کرده بود.زیرا هم اکنون اقتصاد اول دنیا دیگر چین است.همان اژدهای زرد.
حدود شش سال پیش در اجلاسی هیبت اقتصادی چین پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال برای مبادلات اقتصادی را مطرح کردند.اگر فعلا چنین نشود ولیکن باز هم چنین پیشنهاداتی فقط در حد پیشنهاد هم باعث بالا کشیدن نرخ این ارز میگردد.
در کل بنده با توجه به یک دهه فعالیت در این زمینه به شکل حرفه ای این بازار را همانند یک بازار سهام میبینم و با این دید و نگرش سالهاست که خرید و فروش را انجام داده ام و خوشبختانه سودهای فراوانی نیز برده ام.البته عمر و سرمایه ام را در این زمینه گذاشته و زمانی با ریسک های پر استرس معاملاتی را انجام داده و همیشه هم موفق بوده ام

نتیجه...عزیزان در این بازار صبر و حوصله داشته باشید.همانند یک بازار سهام بدان بنگرید ...البته نه سهام عدالت...مقالات مربوط به این رشته را در اینترنت مرتبا مطالعه کنید.نمودارها را برای خود رسم نموده و از افت و خیز و استاپ هایش نتیجه گیری نمایید.اخبار اقتصادی و سیاسی جهانی را مرتبا بخوانید و تجزیه و تحلیل کنید.هر مطلبی که در آن اشاره ای به ارزهای دیجیتال شده هرچند که فنی نباشد را از دست نداده و بدقت مطالعه کنید.
نظر بنده کمترین البته بیت کوین را عرض میکنم تا حدود دو ماه دیگر روی رقم ده یازده بازی میکند.ولی پس از شروع شهریور یا مهرماه نرخ شروع به حرکت میکند که در مقطعی میتواند جهشی و ناگهانی باشد و مبادا که هول کرده آنرا بفروشید.خیر پس. از آن جهش ناگهانی بیشتر و بیشتر در این زمینه ریز شده و با حوصله تجزیه و تحلیل کنید.از مشورت با افراد خبره و درستکار بهره بجویید در صورت وجود چنین شخصی در پیرامونتان و سرانجام آنکه اگر معضلی چون کرونا پیش نیاید کلا بازار مورد بحثمان را بسیار روشن و سودده میبینم.لطفا در فروش عجله نکرده و با مثبت اندیشی در کنار تمامی مشکلات زندگی در این زمینه قدم بردارید.موفق و پیروز هستید...

دیرین
دیرین
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  آرش

سلام دوست عزیز، اصلا ناراحت نشید از نظرات منفی و یا دیسلایک ها، معمولا اشخاص تازه وارد" نه همه " و یا کسانیکه سودشان برخلاف نظرشماست با کامنتتون مخالفت میکنند.

شاهین
شاهین
2 سال و 8 ماه قبل

تحلیلگرا گفتن که اگر یوآن چین که درحال حاضر دچارافت قیمت شده همین مسیرو ادامه بده بیت کوین رشد خوبی میکنه ولی اگربلعکسش اتفاق بیفته بیت هم نزولی میشه چون این اتفاق درگذشته افتاده و تجربه شدس خصوصا که ترامپ گفته قصد داره چینو تحریم بکنه و همین باعث میشه بازاری بورس جهانی ریزشی بشن و بیتو طلا صعودی

آرش
آرش
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  شاهین

با درود بر شاهین گرامی.ترامپ با مشکلات عدیده منجمله بدهکاریهای بسیار بسیار عظیمش به چین توان چنین کاری را ندارد.متاسفانه اژدهای زرد دیگر دنیا را کاملا در چنگال خویش گرفت.حکومتگران اقتصادی چین سالهاست که بر روی از استفاده از ارزهای دیجیتال برای مبادلات اقتصادی جهانی مطالعه میکنند.چون میدانند که با وجود اروپا و وجود یورو بسیار دشوار است که اروپا هم یوروی خود را بی ارزش نموده و یوآن را بکار ببندند.به هرروز با توجه به اینکه هم اکنون اقتصاد اول جهان چین است و نه آمریکا پس یوآن رو به بالا حرکت کرده و به همراهش بیت هم از این مقوله مستثنی نیست.عجله نکنید که بزودی این واقعیت اتفاق خواهد افتاد

حامد عهدی
حامد عهدی
2 سال و 8 ماه قبل

همین امسال (2020) قیمت بیت کوین هم 15000 دلار را خواهد دید و هم 6000 دلار را. این خاصیت بیت کوینه حالا طبیعی هست یا دست های پشت پرده کاری نداریم. اما بترسید از روزی که ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا ظهور کند.

مستر بیت
مستر بیت
2 سال و 8 ماه قبل

چرا باید بترسیم ؟

کامبیز اتریوم منش
کامبیز اتریوم منش
2 سال و 8 ماه قبل

بیت کوین را در ۶ماه آینده روی ۳۰ هزار دلار میبینم


برای صعود بازار و سود همگان خوشبین و مهربان باشید

آینده از آن عزیزان حال حاضر در این عرصه خواهد بود.
خیرخواه هم باشیم.

Mankind Bitcoin
Mankind Bitcoin
2 سال و 8 ماه قبل

نکته مهمی رو واسه تازه واردا من عرض کنم اینکه به نظرم هنوز روند نزولی واسه کل الت کوین ها به پایان نرسیده !! در صورتی که بیت گوین با جهش شارپی به سمت اهداف 11000 و 12000 بره ارزش الت کوین ها نسبت به ساتوشی با ریزش مواجه خواهند بود. دامیننس بیت کوین(میزان تسلط بیتکوین) هم جا داره به محدوده 80-85 درصد برسه اون وقت میشه گفت که فصل التکوین ها شروع شده و میشه خرید کرد و تا دو سال نگه داشت تا به سود بزرگی رسید.. یادتون باشه احساسی و به طور مداوم ترید نکنید با یک تیر دو نشون بزنید یعنی یک بار در کف قیمت تاریخی بخرید و یک بار هم در اوج قیمت تاریخی بفروشید.

فعلا بهترین وقت خرید و هودل کردن بیت کوین هست...

موفق باشید
Mankind Bitcoin

BEHRANG
BEHRANG
2 سال و 8 ماه قبل

فعلا" که 3روز بعد ریسکی شده کانال بیت

مصطفی
مصطفی
2 سال و 8 ماه قبل

قیمت LTC فاجعه است. یک زمانی به بالای 100 رسید، الان نصف قیمتش هم نیست.

سمیه
سمیه
2 سال و 8 ماه قبل

10 هزار دلار چیه.... من بیتکوین را روی 12500 خریدم... صحبت از 18 هزار دلار کنید...

رضا
رضا
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  سمیه

ببخشید ولی اشتباه کردید که روی 12500 خرید کردین، بیتکوین فقط زیر 5000 ارزش خرید داره، بیشتر از این کار شما و من نیست، فقط افرادی که تخصصی کار میکنند و ریسک خرید رو میتونن تحمل کنند بالای 5000 باید وارد بشن. حالا هر وقت به 12500 رسید، بفروشید، و صبر کنید کمتر بشه، و با قیمت پایین بازخرید کنید.

ساتوشی
ساتوشی
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  سمیه

یه موج صعودی داره تا محدوده ی ۱۴۵۰۰

آرش
آرش
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  سمیه

البته که در این مقطع نرخ خرید بالا بوده.ولی اشکال ندارد .بیت کوین بر روی بیست هزار هم خواهد رفت.البته شاید تا آخر سال شمسی خودمان.اگر ریزشی کوتاه مدت بوجود آمد بازی بزرگان است و واقعیتی در پس آن نیست.صبر و تحمل داشته باشید تا صعود انفجاریش را آغاز نماید.فقط دیگر بالای ده هزار فعلا نخرید و همانند یک بورس باز بازار سهام وال استریت با حوصله و مثبت اندیشی فقط و فقط در زمینه ارز دیجیتال و مسایل اقتصادی جهان مطالعه نمایید

بدشانس دو عالم
بدشانس دو عالم
2 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  سمیه

پس شما پارسال تیر یا مرداد خریدی، با قیمت دلار حساب کنی الان سود هم کردی روی همین 9500

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.