وضعیت مصرف برق ماینرها بعد از قانونی شدن چگونه است؟

وضعیت مصرف برق ماینرها بعد از قانونی شدن چگونه است؟

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد: حدود ۳۳۰ مگاوات تقاضای جدید دریافت برق داریم که در حال رایزنی برای انعقاد قرارداد هستیم.

به گزارش ارزدیجیتال، مصطفی رجبی‌مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین وضعیت تقاضای رسمی دریافت برق قانونی از سوی ماینرها اظهار داشت:

حدود ۳۳۰ مگاوات تقاضای جدید دریافت برق داریم که در حال رایزنی برای انعقاد قرارداد هستیم.

وی افزود:

تعرفه برق استخراج‌کنندگان ارزدیجیتال متوسط نرخ برق صادراتی ایران است که ۹۶۵ تومان برای هر کیلووات در ماه‌های گرم سال (خرداد تا شهریور) و در ۸ ماه غیر گرم سال این مبلغ نصف و ۴۸۰ تومان به ازای هر کیلووات تعیین شده است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد:

در صورتی که این متقاضیان از شبکه انتقال تامین برق داشته باشند تا ۲۰ درصد تخفیف داده می‌شود و در صورتی که از استخرهای داخلی به منظور پردازش استفاده کنند ۱۵ درصد دیگر هم کاهش داریم که سر جمع ۳۵ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت:

ماینرها در کل جهان ۷ تا ۸ هزار مگاوات مصرف برق دارند که برآورد ما این است که ۱۰ درصد این رقم در ایران مصرف شود.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد:

پیش بینی شده در صورتی که گزارشی مبنی بر استفاده غیرمجاز و بدون داشتن مجوز وزارت صمت دریافت کنیم، مطابق قانون برخورد شده و خسارت وارده به شبکه برق اخذ و برق مصرفی متناسب با تعرفه جدید محاسبه خواهد شد و برای کسانی هم که این افراد را شناسایی و اعلام می‌کنند، پاداش در نظر گرفته شده است. 

معاون اول رئیس‌جمهوری در ۱۳ مردادماه، آیین‌نامه اجرایی «استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده» در کشور را ابلاغ کرد. در این آیین‌نامه فعالیت ماینرها در ایران قانونی اعلام و تعرفه برق متقاضیان استخراج ارزهای دیجیتال (ماینینگ) نیز با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام می‌شود، محاسبه و اعمال خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
رضا
رضا
۴ سال قبل

از سایت ارز دیجیتال خواهش میکنم که تایید کنند که این مطلب بیان شده برای نرخ برق در ماههای گرم سال صحیح نیست.من لینک این خبر رو چند جا فرستادم! ظاهرا تو فصل گرم سال کیلواتی حدودا 2000 تومن هست

Poche
Poche
۴ سال قبل

یه جوری میگین دروغ انگار بار اولی هست که از مسئولین دروغ میشنوین! هر کی اومد یه دروغی گفت، چاپید، رفت، نهایتش دروغشون رو بشه میگن صلاح در این بوده که دروغ بگیم، خیلی اوضاع خراب بشه میندازن گردن استکبار جهانی، شما انگار نمیدونی اینا مسئولین هستن، به کسی هم جواب پس نمیدن. فقط اون قسمت پاداشش نمیدونم چرا نمیگن اگر کسی یکی رو شناسائی کنه که از مردم رشوه میگیره پاداش داره، یا مثلاً کسی که در حال اختلاص و چاپیدن بیت‌المال هست، یا اونائی وام‌های میلیاردی میگیرن برا اشتغالزایی بعد زیرشو میکشن میرن اون طرف آب. اینا همش سیاه بازی برا خالی نبودن تتیرای خبری و سرپوش گذاشتن. چیزایی هست که به خورد عوام میدن، میخوای قبول کن میخوای نکن، همینه که هست. وگرنه به چه دلیلی یه فارم بالای 10،000 دستگاه M3 باید تو ایران برا چینی‌ها باشه. وقتی که اینقد برا جوانهای مملکت سخت گیری میکنن. همه مردم در برابر قانون یکسانند البته بجز ژن خوبا که قانون هر جوری که اونا بخوان هست، حالشو ببرید.

موسات
موسات
۴ سال قبل

متاسفانه دیگه مسئولین هیچ ترسی از دروغ گفتن ندارند چون میدونن مطالبه گری بین مردم ایران مرده و هرچی رو بخوان به دروغ میگن و کسی حساب کتابی ازشون نمیگیره. خداوکیلی چطوری میشه با این قانون و تعرفه کار کرد؟
اگر یک نفر مجوز گرفته و داره کیلواتی 500 تومن پول میده بیاریدش جلوی دوربین صحبت کنه.
وجدانا حتی یک نفر هم برای کیلواتی 500 تومن اقدام نکرده و اینی که این آقا داره میگه به هیچ وجه صحت نداره

محند
محند
۴ سال قبل

بابا راست میگه. آقا زاده ها این حجم رو دارن رایگان مصرف میکنن. تهمت دروغ گویی نزنید

سید علی
سید علی
۴ سال قبل

حالا به غیر از چاخانایی که گفتن، نرخ تابستونی ضریب 2 داره نه 1،یعنی 1930 تومن

مهدی
مهدی
۴ سال قبل

330 مگاوات درخواست جدید 229 مگاواتش مال فارم کرمان بوده با تعرفه کیلوواتی 50 تومن اون یک مگ باقی مونده رو هم احتمالا بین آشنایان تقسیم کردن.

مردش هستید بیاید مستندات بدین ببینیم چند نفر دارن پول برق تعرفه صادراتی میدن؟ بدون شک هیچ کس حتی 1 نفر

ALI
ALI
۴ سال قبل
پاسخ  مهدی

دقیقا حتی ۱ نفر هم مجوزی نگرفته

مهدی
مهدی
۴ سال قبل
پاسخ  مهدی

منظورم 329 مگ بود اشتباه نوشتم 229 مگاوات

ممد
ممد
۴ سال قبل

دروغ در روز روشن. صداقت ایشان البته قبلا به همه ما اثبات شده
سوال اینجاست: چطور ممکنه کسی برای این تعرفه اقدام کنه در حالی که با هر دستگاه و هر عملکردی ضررده خواهد بود. در ضمن کلا 5 ماه فرصت ماین باقی مونده و بعدش تعرفه برق میشه هر کیلوات 2000 تومان که اگر قیمت بیت بشه 40هزار دلار باز هم به سود نمیرسی.
این همه دروغ و عدم شفافیت تا کی؟!

بهمن
بهمن
۴ سال قبل

میگم واسه لو دادن مواد فروش ها هم پاداش و جایزه در نظر بگیرین

میثم
میثم
۴ سال قبل

بنده شدیدا دنبال مجوز استخراج بودم و بعد از اعلام و تایید این تعرفه غیر منطقی به صورت زیرزمینی عین 80 درصد ماینرها به کارم ادامه دادم. گر حکم شود که مست گیرند، در شهر هر آنکه هست گیرند.

بهمن
بهمن
۴ سال قبل
پاسخ  میثم

درود به شرفت

درمانده
درمانده
۴ سال قبل

آفرین براش کف بزنید. ما رو به خاک سیاه نشوندید خدا ازتون نمیگذره.