هشدار پیامکی بانک‌های ایرانی درباره کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال؛ ماجرا از چه قرار است؟

هشدار پیامکی بانک‌های ایرانی درباره کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال؛ ماجرا از چه قرار است؟

همشهری اخیراً در گزارشی به ارسال پیامک‌های هشداردهنده از برخی طرف بانک‌های داخلی به مشتریان، درباره کلاهبرداری‌های رایج در فضای ارزهای دیجیتال اشاره کرده است.

به‌عنوان نمونه، بانک مسکن این پیام را به‌طور گسترده برای مشتریان خود ارسال کرده است:

کاربر گرامی: آگهی‌های کاریابی که به درخواست از شما جهت ثبت‌نام در سایت‌های فروش ارز دیجیتال و اقدام جهت خرید رمزارز ختم می‌گردد، کلاهبرداری و به قصد سوءاستفاده از هویت و حساب بانکی شما با اهداف مجرمانه هستند و مسئولیت قانونی آن بر عهده شماست.

بانک مسکن در پیام خود مشخصاً به معضل حساب‌های اجاره‌ای اشاره کرده است که در آن اشخاص کلاهبردار با دادن وعده‌هایی مثل «درآمدهای میلیونی با چند ساعت کار در منزل» افراد را فریب داده و سپس از حساب بانکی یا صرافی ارز دیجیتال آنها برای جابه‌جایی پول‌های حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی (پولشویی) استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید: اجاره‌دادن حساب‌های بانکی و صرافی‌های ارز دیجیتال چه خطراتی دارد؟

نهادهای قانونی نظیر پلیس فتا و همین طور کسب‌وکارهای فعال در زمینه ارزهای دیجیتال، بارها درباره خطرات اجاره‌دادن حساب بانکی یا صرافی به کاربران هشدار داده‌اند، اما ورود بانک‌ها به این مسئله در نوع خود جالب‌توجه است و شاید نشان از بیشترشدن تعداد قربانیان این نوع کلاهبرداری داشته باشد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
داریوش
داریوش
1 سال قبل

یه مدت تو سایت دیوار از این آگهی ها زیاد بود که میگفتن تو صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید و توی یه بانک هم با شماره موبایل ما حساب باز کنید و وقتی دلیلش را ازشون میپرسیدی میگفتن چون هر حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال محدودیت خرید روزانه داره حالا ما میایم با حسابی که شما در صرافی ارز دیجیتال باز کردید و با حساب بانکی که شما با شماره موبایل ما باز کردید ارز دیجیتال میخریم و یه سودی هم از هر خرید به شما میدیم(ما هم درازگوش هستیم و باور می کنیم که راست میگید)......... کسی که انقدر احمق باشه که این را باور کنه یا بدون اطلاع و پرس و جو این را قبول کنه حقش هست که سرش کلاه بره و حق نداره بعدا گریه و زاری راه بندازه

Mahdi
Mahdi
11 ماه قبل
پاسخ  داریوش

درود،کسی که احمق هست یا به علت شرایط جامعه اش هست یاشرایطخانواده،پس شاید بهترباشد همه چیز قانونمند باشد ،وقانون ازهمه محافظت کند ،

محسن بروسان
محسن بروسان
1 سال قبل

زهی خیال باطل ساتوشی ناکاماتو فکر همه اینارو کرده