سخنگوی دستگاه قضا: اگر برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال به‌موقع اقدام نکنیم، پشیمان خواهیم شد

سخنگوی دستگاه قضا: اگر برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال به‌موقع اقدام نکنیم، پشیمان خواهیم شد

ذبیح الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه، گفته است اگر قبل از اینکه تعداد کلاهبرداری‌ها در حوزه ارز دیجیتال افزایش یابد، دستگاه‌های متولی برای قانون‌گذاری اقدام نکنند، پشیمانی به بار خواهد آمد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایران‌پرس،‌ ذبیح الله خداییان، سخنگوی دستگاه قضا، در نشست خبری امروز در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره مشکل رمزارزها تأکید کرد:

محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضاییه، از بانک مرکزی خواسته است هرچه سریع‌تر برای حل این مشکل ورود پیدا کند و اگر قرار است ساماندهی یا ممنوعیتی اعمال شود، این کار انجام شود.

خداییان درباره برخورد با کسانی که در این عرصه کلاهبرداری کردند، گفت:

متأسفانه تاکنون کلاهبرداری‌های زیادی در رمزارزها صورت گرفته و پرونده‌های متعددی در دستگاه قضایی مانند پرونده کریپتولند تشکیل شده که این رمزارز تقریباً ۲۸۹ هزار کاربر داشته و گردش مالی ۶ ماهه آن حدود ۳ هزار میلیارد تومان بوده است  میزان کلاهبرداری که در آن صورت گرفت حدود ۴۲ میلیون دلار و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است که با اقدام به‌موقع دستگاه قوه قضایی و ضابطین دادگستری قسمتی از اموال شناسایی و بین افراد متضرر توزیع شد.

وی تأکید کرد:

دستگاه‌های متولی نباید به‌راحتی از کنار این موضوع بگذرند و قبل از اینکه تعداد کلاهبرداری‌ها افزایش پیدا کند و تعداد بیشتری از مردم متضرر شوند، مسئولین مربوطه باید با همکاری دستگاه قضایی این معضل را حل کنند و اگر به‌موقع عمل نشود بعداً دچار پشیمانی خواهیم شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
حسبی الله 🤲❤️
حسبی الله 🤲❤️
1 سال قبل

سلام .دوستان گویا این ارز دیجیتال بدجوری داره روی اقصاد میاره چرا دولت با ارز دیجیتال باید مخالفت کنه هر کدوم از مردم برای زندگیه خودشون نیاز به همین ارز بوده والله کی با پول کارگری تونسته تو ای دوره بحران اقصادی حتی ازدواج کنه

ابوالفضل ناصری نژاد
ابوالفضل ناصری نژاد
2 سال قبل

به نظر من اگه دولت اذز دیجیتال رو به رسمیت بشناسه ، ی تضادی پیش میاد بین نظر علما
ولی اگه قبول نکنن خیلی بد میشه

صمد احدی
صمد احدی
2 سال قبل

فکر نکنم خبر از ساماندهی باشه به احتمال زیاد ممنوعیته و بالا کشیدن پول مردم

سیدمیرزاقلندری
سیدمیرزاقلندری
2 سال قبل

بسیار کاری خوبی میکند دولت