چگونه بلاک چین علم را متحول می کند؟

چگونه بلاک چین علم را متحول می کند؟

روز به روز کاربردهای بیشتری از بلاک چین کشف می شود. ایده های زیادی روی بلاک چین قابل اجراست. ایده هایی که قبل از فناوری بلاک چین چیزی شبیه به رویا بود. حالا بلاک چین به کمک علم آمده است.

چرا علم نیاز به کمک دارد؟

دانشمندانی که پیچیده ترین مشکلات جهان را حل می کنند، با یک ریسک جدی مواجه هستند. ریسک بسیار بزرگ دانشمندان این است که ممکن است از شخص دیگری به جای آن ها تقدیر به عمل آید. علاوه بر این ها، رقابت شدیدی برای بودجه و بین محققان مختلف وجود دارد – اغلب اوقات پروژه های بزرگ به کسانی که شهرت بیشتری دارند سپرده می شود.

تصور کنید که چه تعداد استعداد درخشان و جوان در این سیستم نابود می شود. بدون دکترا و سابقه کافی، افراد مستعد نمی توانند در حل مشکلات جهان به بشر کمک کنند. در سیستم فعلی، همه افراد مستعد نمی توانند به ایجاد تغییرات کمک کنند. موسسات علمی قرن هاست که از این سیستم استفاده می کنند و از همه ظرفیت موجود برای حل مشکلات استفاده نمی کنند.

همه برای پیشرفت

هنگامی که ما در حال نگارش این مقاله هستیم ممکن است در چندین نقطه از جهان، افراد مختلفی در حال کار بر روی یک پروژه مشابه باشند. مثلا فرض کنید همزمان در چین و ایران داشنمندان در حال کار بر روی یک پروژه مشابه هستند. این کار هزینه و وقت زیادی برای دولت ها دارد و ممکن است یکی از آن ها در رقابت عرضه سریع تر ضرر کند.
در پلتفرم های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین ، تمام افراد جهان خواهند توانست نسبت به استعداد خود روی یک پروژه مشابه فعالیت کنند و در پایان نسبت به کار انجام شده هر کدام پاداش خود را دریافت کنند. البته این ایده هنوز قابل اجرا نیست و نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

نحوه فعالیت در پروژه ها چگونه خواهد بود

از نظر فنی جای بحث زیادی وجود خواهد داشت ولی به صورت تئوری، فعالیت افراد در پروژه ها به شرح زیر خواهد بود:

برای حرفه ای ها: حرفه ای ها در پلتفرم های علمی نسل جدید مجبور نیستند برای تامین اعتبار و سرمایه پروژه، مذاکرات زیادی انجام دهند و یا به مدیران ثابت کنند که آن ها توانایی انجام این پروژه را دارند.

برای مبتدی ها: بدون داشتن مدرک دکتری هم می توانید در پلتفرم نسل جدید ، ایده های خود را درباره پروژه در میان بگذارید.

به صورت تئوری در پلتفرم های نسل جدید کاربران ابتدا از نظر توانایی علمی بررسی می شوند و سپس نسبت به کمی که به پروژه می کنند نوعی توکن به عنوان پاداش دریافت می کنند. این توکن ها ارزشمند هستند و قابلیت خرید و فروش را دارند.

همچنین کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری باشند می توانند روی هر پروژه سرمایه گذاری کنند و در پایان پروژه سود خود را دریافت کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه