کارشناس ماینینگ: به‌روزرسانی اتریوم باعث اختلال شدید ارزهای دیجیتال قابل‌استخراج می‌شود

کارشناس ماینینگ: به‌روزرسانی اتریوم باعث اختلال شدید ارزهای دیجیتال قابل‌استخراج می‌شود

سرانجام، به‌روزرسانی ادغام اتریوم و انتقال این شبکه به مکانسیم اثبات سهام در آخرین مراحل خود قرار دارد. با این حال، به‌عقیده برخی از کارشناسان، سرازیرشدن سیل عظیم ماینرهای بیکار اتریوم می‌‌تواند باعث ایجاد اختلالی شدید در شبکه دیگر ارزهای دیجیتال قابل‌استخراج شود.

به گزارش کوین تلگراف، اندی لانگ (Andy Long)، مدیرعامل شرکت استخراج بیت کوین وایت راک (White Rock)، گفته است به‌روزرسانی ادغام اتریوم، ماینرها را وادار می‌کند در دیگر بلاک چین‌های مبتنی بر اثبات کار به‌دنبال شغلی جدید باشند. در نتیجهٔ ورود گسترده آنها، سختی شبکه توکن‌‌های اثبات کار افزایش و سودآوری استخراج آنها کاهش خواهد یافت.

او در ادامه گفت:

ماینرهای دارای پردازنده‌های گرافیکی (GPU) با بردن سخت‌افزار خود به بلاک چین‌های دیگر، سختی شبکه آنها را افزایش می‌دهند و باعث کاهش بازدهی و تقسیم پاداش بین ماینرهای بیشتری می‌شوند.

لانگ اضافه کرد که این انتقال، به احتمال زیاد بسیاری از ماینرهای اتریوم را هم مجبور خواهد کرد که دست از کار بکشند و ریگ‌های استخراج گران‌قیمت خود را کنار بگذارند.

او در این باره گفته است:

هش ریت به شبکه‌های مبتنی بر اثبات کاری سرازیر خواهد شد که می‌توان ارز دیجیتال آنها را با پردازنده‌های گرافیکی استخراج کرد. البته، بسیاری از ماینرها به‌سادگی تسلیم می‌شوند و تلاش می‌کنند فارم‌های پر از کارت گرافیک خود را بفروشند.

لانگ افزود:

بعضی از ماینرها تلاش می‌کنند سرویس‌های رایانش سریع (HPC) یا پردازش گرافیکی ابری خود را بفروشند،‌ اما احتمالاً شکست خواهند خورد؛ زیرا ظرفیتی بسیار زیاد و تقاضایی محدود در این بخش وجود دارد.

با کاهش قیمت بیت کوین، اتریوم و به‌طور کلی ارزهای دیجیتال، قیمت و تقاضا برای خرید پردازنده‌های گرافیکی نیز در حال کاهش بوده است. این اتفاق به فروش کارت‌های گرافیک زیر قیمت و مبارزه فروشندگان با تورم قیمت‌ها برای تخلیه انبارهای خود از ریگ‌‌های ماینینگ و کارت‌های گرافیک منجر شده است.

لانگ می‌گوید صرف‌نظر از اینکه پس ادغام چه اتفاقی خواهد افتاد، با این کار مخالفت شدیدی ندارد و علاقه‌مند است ببیند نیروهای بازار (عرضه و تقاضا) چگونه نقش‌آفرینی خواهند کرد.

لانگ گفته است:

زمانی که در سال ۲۰۱۷ در حال ساخت مزارع GPU برای استخراج ارزهای دیجیتال بودم، از ادغام به‌عنوان یک تهدید حتمی و زودهنگام صبحت می‌شد و [این بحث‌ها] در آن زمان بسیار تأثیرگذارتر بود. با وجود اینکه استخراج با پردازنده‌های گرافیکی در برخی از بلاک چین‌های سازگار با GPU همچنان وجود خواهد داشت، شک دارم دوباره به سطح درآمدی خود در دوران اوج استخراج اثبات کار اتریوم بازگردیم.

انتظار می‌رود شبکه اتریوم بین ۱۰ تا ۲۰ سپتامبر (۱۹ تا ۲۹ شهریور) به مکانیسم اثبات سهام منتقل شود. این انتقال به‌عنوان یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخ ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، هنوز هم ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار بسیاری از جمله بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، مونرو، زی کش و ریون ‌کوین (Ravencoin) در بازار وجود دارند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Afshinrad
Afshinrad
1 سال قبل

سلام

نوید
نوید
1 سال قبل
پاسخ  Afshinrad

سلام به روی ماهت

کاوه
کاوه
1 سال قبل
پاسخ  نوید

به چشمون سیاهت