وضعیت بازار: بیت کوین باثبات‌تر از آلت کوین‌ها

وضعیت بازار: بیت کوین باثبات‌تر از آلت کوین‌ها

حمایت ۲۸,۵۰۰ دلاری خیلی برای بیت کوین باقی نماند. قیمت بیت کوین حتی تا ۲۷,۵۰۰ دلار نیز کاهش یافت؛ ولی با یک موج صعودی کوتاه توانست باز مقداری بالاتر بیاید. در حال حاضر قیمت در محدوده ۲۹,۰۰۰ دلار تثبیت می‌شود تا بدین ترتیب قیمت نسبت به دیروز ۳ درصد و نسبت به هفته گذشته ۴ درصد کاهش پیدا کرده باشد.

به گزارش کریپتونیوز، آلت کوین‌های اصلی بازار نیز روندی نزولی داشتند با این تفاوت که برعکس بیت کوین، قیمت آن‌ها همان مقدار هم بازیابی نشد. اتریوم هم‌چنان با ۹ درصد کاهش زیر سطح ۱,۸۰۰ دلار معامله می‌شود. ایکس‌آرپی (XRP) حتی ممکن است تا سطح ۰.۳۶۵ دلار نیز کاهش یابد. کاردانو با ۹ درصد کاهش، قیمت ۰.۴۵۵ دلار را نیز آزمایش کرد.

وضعیت بازار: بیت کوین باثبات‌تر از آلت کوین‌ها
کل سرمایه بازار در نمای ساعتی

قیمت بیت کوین

اندکی بعد از آن‌که بیت کوین از پس شکست مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلاری برنیامد، قیمت آن روندی نزولی گرفت. این نزول قیمت ادامه یافت تا حمایت ۲۹,۰۰۰ دلاری نیز شکسته شد و حتی قیمت تا ۲۷,۵۰۰ دلار نیز پایین آمد. هرچند قیمت، با شتاب خوبی، بخشی از این کاهش را جبران کرد. در حال حاضر قیمت با مقاومت ۲۹,۰۰۰ دلاری کلنجار می‌رود تا در صورت شکست آن به‌سراغ مقاومت ۲۹,۵۰۰ دلاری برود. اگر این مقاومت‌ها شکسته شود، می‌توان انتظار رسیدن بیت کوین به سطوح قیمتی بالاتر را داشت.
اگر بخواهیم سناریو نزولی را بررسی کنیم، باید بدانیم که یک حمایت قوی در ۲۸,۵۰۰ دلار وجود دارد. حمایت کلیدی بعدی در سطح ۲۸,۰۰۰ دلار است که اگر این حمایت شکسته شود قیمت قادر خواهد بود تا ۲۷,۵۰۰ دلار کاهش یابد.

قیمت اتریوم

حمایت اتریوم در ناحیه ۱,۸۵۰ دلار به‌راحتی شکسته شد و قیمت تا ۱,۷۲۵ دلار نیز کاهش یافت. در حال حاضر قیمت در حوالی ۱,۷۷۰ دلار است تا بدین ترتیب ۹ درصد نسبت به روز گذشته و ۱۲ درصد نسبت به هفته پیش کاهش داشته باشد.
اگر روند اتریوم صعودی شود، اولین مقاومت پیش رو در ناحیه ۱,۸۰۰ دلار رخ می‌نمایاند. مقاومت اصلی بعدی در ۱,۸۵۰ دلار ظاهر شده و در صورت شکسته‌شدن این مقاومت قیمت افزایشی ثابت خواهد داشت.

قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو با ۹ درصد کاهش حمایت ۰.۵۰ دلاری و سپس حمایت ۰.۴۸ دلاری خود را از دست داد. اگر روند نزولی ادامه‌دار شود، حمایت ۰.۴۵ دلاری مقصد بعدی خواهد بود.

بی‌ان‌بی (BNB) روندی نزولی دارد و حال زیر ۳۰۵ دلار معامله می‌شود. قیمت این ارز دیجیتال با ۸ درصد کاهش می‌کوشد که بالای ۳۰۰ دلار بسته شود. اگر قیمت زیر ۳۰۰ دلار بسته شود، ممکن است در ادامه قیمت به سطح ۲۸۸ دلار برسد.

قیمت سولانا ۱۲ درصد کاهش یافته و در حال حاضر بسیار پایین‌تر از ۴۵ دلار معامله می‌شود. اولین حمایت پیش روی نمودار قیمت سولانا بالای سطح ۴۰ دلار است. اگر این حمایت ۴۰ دلاری شکسته شود، احتمال رسیدن قیمت به ۳۸ دلار نیز وجود دارد.

حمایت دوج کوین در ۰.۰۸۰ دلار نیز شکسته شده است و قیمت حتی تا ۰.۰۷۸ دلار نیز پایین آمد. در صورت موفقیت خرس‌های بازار یا همان موافقان کاهش قیمت‌ها، ممکن است حمایت ۰.۰۷۵ دلاری نیز شکسته شود.

قیمت ایکس‌آرپی (XRP) نیز به زیر ۰.۴۰ دلار کاهش یافته بود که باز مقداری از این کاهش جبران شد. حمایت کلیدی این ارز دیجیتال در ناحیه ۰.۳۶۵ دلار است که در صورت شکست آن قیمت می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار کاهش یابد.

بسیاری از آلت کوین‌های بازار بیش از ۸ درصد بهای خود را از دست داده‌اند؛ فقط اولنچ در این میان با ۱۷ درصد کاهش جلب توجه می‌کند. قیمت اولنچ هم‌اکنون در بازار به زیر ۲۳ دلار رسیده است.

همچنین بخوانید:‌ بلومبرگ: ۲۰۲۲ سال بیت کوین و طلاست

خلاصه مطلب این‌که به نظر می‌رسد بیت کوین زیر ۲۹,۵۰۰ دلار هم‌چنان روندی نزولی در پیش خواهد داشت. حال اگر قیمت از ۲۸,۵۰۰ دلار هم کمتر شد، باید انتظار کاهش بیشتر قیمت را هم داشته باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه