بیت کوین نقل محفل سلبریتی‌ها؛ ایلان ماسک: بیت کوین قوی‌تر از پول رایج به نظر می‌رسد

بیت کوین نقل محفل سلبریتی‌ها؛ ایلان ماسک: بیت کوین قوی‌تر از پول رایج به نظر می‌رسد

روز گذشته سلبریتی‌های مشهور جهان در توییتر درباره بیت کوین اظهار نظر کردند. پس از این‌که جی.کی. رولینگ، نویسنده میلیاردر و خالق مجموعه «هری پاتر» از کاربران توییتر خواست تا به او توضیح بدهند بیت کوین چیست، ایلان ماسک به این جریان طنز ملحق شد و برای چهارمین بار در ماه‌های اخیر درباره پادشاه ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرد.

به گزارش newsbtc، روز گذشته رولینگ گفت که فکر می‌کند بیت کوین یک مجموعه کامل از «مفاهیم خسته‌کننده» (blah blah blah) است. ایلان ماسک در پاسخ گفت:

خیلی زیاد؛ اگرچه صدور مقادیر زیاد پول از سوی بانک‌های مرکزی دولتی کاری می‌کند که پول اینترنتی بیت کوین در مقام مقایسه قوی به نظر برسد.

طبق گفته جیمی سانگ، توسعه‌دهنده مشهور بیت کوین، میزان دلارهای در گردش (پول M۲) طی سه ماه به ۲.۳ تریلیون دلار رسیده است که احتمالاً این سریع‌ترین رشد پول رایج (فیات) در تمام تاریخ باشد.

در همین حال، ترازنامه فدرال رزرو با رسیدن به بالای ۶.۹ تریلیون دلار یک رکورد تاریخی جدید را به ثبت رسانده است که باعث می‌شود تا یک دارایی کمیاب و غیرقابل دستکاری از سوی نهادهای متمرکز، برجسته شود.

ایلان ماسک در ادامه توییت قبلی خود در توییت دیگری نوشت «همچنان فقط ۰.۲۵ بیت کوین دارد» که در زمان نگارش این خبر حدود ۲,۲۰۰ دلار ارزش دارد. او قبلاً گفته بود که این بیت کوین‌ها را از یک دوست به عنوان هدیه دریافت کرده است.

بیت کوین نقل محفل سلبریتی‌ها؛ ایلان ماسک: بیت کوین قوی‌تر از پول رایج به نظر می‌رسد
توییت‌های جی.کی. رولینگ و پاسخ‌های ایلان ماسک

در حالی که ایلان ماسک برخلاف آرزوی خیلی‌ها با یک بیت کوینر (عاشق بیت کوین) فاصله زیادی دارد، نظر اخیر او درباره قدرت نسبی بیت کوین نسبت به ارزهای رایج باعث خوشحالی جامعه بیت کوین شد.

توییت آخر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با بیش از ۳۴ میلیون دنبال‌کننده، بیش از ۱۱,۰۰۰ پسند، ۲.۴هزار ریتوییت و ۶۰۰ پاسخ دریافت کرده است که بیشترشان از سوی سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال است.

برای امیدواری به نظرات ایلان ماسک دلیل خوبی وجود دارد: شاید او یک سرمایه‌گذار نباشد، اما تقریباً درباره ارزهای دیجیتال خوش‌بین است.

در یکی از قسمت‌های پادکست ARK Invest که در اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر شد، ایلان ماسک به سرمایه‌گذار مطرح، کاتی وود (Cathie Wood) گفت که به عقیده او ساختار بیت کوین «بسیار درخشان» است. او همچنین گفت اتریوم و «شاید چندتای دیگر» هم دارای شایستگی هستند.

مدیرعامل تسلا و اسپیس‌اکس (SpaceX) افزود که بیت کوین به خاطر فراهم آوردن امکان دور زدن کنترل‌های ارزی برای کاربران خود در کشورهایی که با درگیری‌های مالی و سیاسی مواجه هستند، جالب است:

آره. کنترل‌های ارزی رو دور می‌زنه. آره. کار پول کاغذی تمومه، و قطعاً کریپتو نسبت به تکه‌های کاغذ راه خیلی بهتری برای انتقال ارزشه.

او در یکی دیگر از پادکست‌ها گفت که بیت کوین امکان انجام تراکنش‌های غیرقانونی (اما نه صرفاً غیراخلاقی – چیزی که به عقیده دولت‌ها بد است، اما از نظر انسانی مشکلی ندارد) را فراهم می‌کند.

باید صبر کرد و دید که آیا علاقه او نسبت به بیت کوین می‌تواند ایلان ماسک را به عنوان یک سرمایه‌گذار یا کارآفرین به این حوزه بکشاند یا نه.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه