دولت امارات شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

دولت امارات شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

وزارت دارایی دبی سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را برای دولت امارات متحده عربی راه‌اندازی می‌کند. بنا بر گزارش یک وب‌سایت خبری عرب‌زبان به نام زاویة در تاریخ ۲۳ سپتامبر، وزارت دارایی دبی (DOF) با هدف راه‌اندازی یک سیستم پرداختی مبتنی بر بلاک چین با اداره هوشمند دبی (SDO) وارد همکاری شده است. فعالیت رسمی این پلتفرم جدید که عنوان «Payment Reconciliation and Settlement» برای آن انتخاب شده است، از روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر آغاز شد. بنا بر گزارش‌های موجود، این برنامه با نهادهای دولتی دبی از جمله اداره پلیس، اداره راه و حمل‌ونقل (RTA)، اداره بهداشت، و غیره هماهنگ شده است. بیشتر بخوانید: دوبی در صدد تبدیل شدن به پایتخت بلاک چین جهان ! وزارت دارایی و اداره هوشمند دبی قصد دارند که با استفاده از این سیستم، فرایند نظارتی دقیق‌تر و شفاف‌تری را فراهم کرده و از امکان پرداخت آنی در میان سازمان‌ها پشتیبانی کنند. بر اساس گزارش وب‌سایت خبری زاویة، روند فعلی معاملات در دولت دوبی زمان‌بر بوده و تکمیل کلیه عملیات‌ها حداکثر ۴۵ روز زمان نیاز دارد. گزارش‌ها حاکی از آن است که این سیستم جدید در حال حاضر در اختیار اداره برق و آب دبی (DEWA) و همچنین اداره دانش و انکشاف انسانی قرار دارد و تعداد کل تراکنش‌های آزمایشی آن بیش‌تر از ۵ میلیون است.

دولت امارات شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

Aisha Bin Bishr

مدیرکل اداره هوشمند دبی (SDO)، دکتر عایشه بن بشر، در صحبت‌های خود از بلاک چین به‌عنوان یکی از فناوری‌های نوظهوری یاد کرده است که آینده بسیار روشنی دارند. در سال ۲۰۱۷، گروه SDO دبی افتخارات برجسته‌ای را در نمایشگاه شهرهای هوشمند و کنگره جهانی بارسلونا به دست آورد و به خاطر استراتژی خود برای توسعه پروژه‌های مرتبط با بلاک چین، از میان ۳۰۸ تیم دیگر موفق به کسب جایزه پروژه شهر هوشمند شد. بیشتر بخوانید: نقش پر رنگ بلاک چین در شهرهای هوشمند آینده ! پروژه شهر هوشمند اولین بار در سال ۲۰۱۳ توسط محمد بن راشد، معاون رییس‌جمهور و نخست‌وزیر امارت متحده عربی و همچنین حاکم دبی معرفی شد. اداره هوشمند دبی با حمایت دولت، بخش خصوصی، و شرکای نهادی سعی بر تشکیل یک اکوسیستم هوشمند برای ایجاد همکاری میان نهادهای دولتی، ساکنان و بازدیدکنندگان دارد.
دولت امارات شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

Mohammed bin Rashid

اما پروژه دبی هوشمند، اولین برنامه نوآورانه‌ای نبوده است که از سوی دولت دبی حمایت شده؛ برنامه‌های دیگری نیز با هدف توسعه فناوری‌های نوظهور بزرگ از جمله بلاک چین در کشور مطرح شده‌اند. در آوریل سال جاری، محمد بن راشد برنامه‌ی «استراتژی ۲۰۲۱ بلاک چین امارات متحده عربی» را با هدف پیشگام شدن در پذیرش فناوری بلاک چین، در کشور آغاز کرد. در ماه جولای، مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC) برای توسعه «دادگاه بلاک چین» مشارکت خود را با پروژه دبی هوشمند آغاز کرد. این سازمان‌ها به دنبال کشف پتانسیل فناوری بلاک چین در رفع کاستی‌های سیستم حقوقی امارات متحده عربی هستند، که برای نمونه می توان به ارائه تأییدیه های دادگاه بر مبنای بلاک چین اشاره کرد.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه