بانک مرکزی چین: ۵ میلیارد دلار تراکنش با یوان دیجیتال انجام شده است

بانک مرکزی چین: ۵ میلیارد دلار تراکنش با یوان دیجیتال انجام شده است

بانک مرکزی چین اعلام کرده است که ارزش کل تراکنش‌هایی که با استفاده از ارز دیجیتال ملی این کشور انجام شده تا پایان ژوئن (خرداد) به ۳۴.۵ میلیارد یوان رسیده که ارزشی معادل ۵ میلیارد دلار دارد.

به گزارش کوین دسک، بانک مرکزی برای اولین بار اعلام کرده است که ارز دیجیتال ملی این کشور با قراردادهای هوشمند نیز سازگار خواهد بود.

بانک مرکزی چین با انتشار وایت‌ پیپری اعلام کرده است که تعداد کل تراکنش‌ها ۷۰.۷۶ میلیون بوده که تقریبا بین ۲۱ میلیون کیف پول شخصی و ۳.۵ میلیون کیف پول سازمانی توزیع شده است.

کیف پول‌های یوان دیجیتال بر اساس میزان اطلاعات شخصی ارائه‌شده، در سطوح مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. این سطوح محدودیت‌های تراکنشی و موجودی حساب هر کاربر را مشخص می‌کند.

کاربران همچنین می‌توانند کیف پول‌هایی با امکانات پایین را به طور پیش‌فرض و بدون ارائه اطلاعات شخصی باز کنند و سپس در صورت تمایل آن را برای استفاده از دیگر ویژگی‌ها ارتقا دهند.

بانک مرکزی چین همچنین جزئیاتی را از طرح‌های آزمایشی که برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن برنامه‌ریزی شده ارائه کرده است.

به‌گفته این بانک ون‌های خودران، دستگاه‌های فروش خودکار سلف سرویس، سوپرمارکت‌های خودکار، برچسب‌های پرداختی، لباس‌هایی با قابلیت پرداخت مخصوص المپیک زمستانی و دیگر گجت‌های پوشیدنی از جمله دستکش‌های مجهز به فناوری NFC (ارتباطات از راه نزدیک) در این رویداد ورزشی به کار گرفته خواهند شد.

در این وایت‌ پیپر همچنین ذکر شده است که طرح اصلی یوان دیجیتال در حال اجراست. مقامات دولتی طرح‌های آزمایشی را در سراسر کشور پیگیری می‌کنند و آزمایش‌هایی جدید را به اجرا می‌گذارند.

طرح‌های آزمایشی یوان دیجیتال از یک سال قبل آغاز شده‌اند. این آزمایش‌ها در ابتدا به چهار شهر چنگدو، شنزن، سوژو و شیانگ‌آن محدود بود و یوان دیجیتال فقط در دسترس افرادی قرار می‌گرفت که در لیست سفید قرار داشتند.

این طرح آزمایشی بعدها با انجام قرعه‌کشی در چهار شهر در دسترس عموم قرار گرفت و به شهرهای بیشتری از جمله شانگهای و پکن نیز گسترش پیدا کرد.

گفتنی است که هیچ برنامه زمانی مشخصی برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی چین وجود ندارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Gold
Gold
۳ سال قبل

سرکوبش میکنه آمریکا نمی زاره یوان قدرت بگیره و جهانی بشه

farhadas
farhadas
۳ سال قبل

پدر بیت و دراوورد که یوانو شاخ کنه

مهران م.ن
مهران م.ن
۳ سال قبل

لعنت به چین کمونیست، برای بالا رفتن خودش هر چیزی رو نابود میکنه و دم از انرژی پاک و انسانیت میزنه. الان با یوان دیجیتال میخواد به اقتصاد سلطه کنه، اما یادت نره چین که یه روزی هم گنجشکها رو در سال ۱۹۵۸-۱۹۶۰ کشتی با همین تند روی هات و بعد ۱۴ تا ۴۳ میلیون از مردمت از گرسنگی تلف شدن. اونروزی رو میبینم که از بیت کوین و مارکت کریپتوکرنسی عقب می افتی و دو دستی تو سرت میزنی و دیگه راهی واست باقی نیمونه.

Admins
Admins
۳ سال قبل

خدا قبول کنه