تحقیقات تازه: تمام کسانی که با استراتژی DCA روزانه بیت کوین خریده‌اند در سود هستند

تحقیقات تازه: تمام کسانی که با استراتژی DCA روزانه بیت کوین خریده‌اند در سود هستند

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری تمام افرادی که طی سال‌های گذشته،‌ روزانه و به‌شکل مستمر مقدار ثابتی بیت کوین خریده‌اند، اکنون رسماً به سودهی رسیده است.

به گزارش دیکریپت، یک سرمایه‌گذار بیت کوین به نام «ویکد» (@w_s_bitcoin)، روز دوشنبه نموداری را در توییتر به اشتراک گذشت که متوسط وزنی هزینه پرداختی برای خرید بیت کوین را نشان می‌دهد. طبق این داده‌ها، سرمایه‌گذارانی که با روش «میانگین‌سازی هزینه دلاری» (DCA) بیت کوین خریده‌اند، بدون توجه به این مسئله که چه زمانی سرمایه‌گذاری خود را آغاز کرده‌اند، اکنون در سود هستند.

تحقیقات تازه: تمام کسانی که با استراتژی DCA بیت کوین خریده‌اند در سود هستند
نمودار قیمت بیت کوین در مقایسه با میانگین وزنی بهای تمام‌شده خرید

میانگین‌سازی هزینه دلاری یک استراتژی است که در آن سرمایه‌گذاران بدون درنظرگرفتن تغییرات قیمت دارایی، در فواصل زمانی معین مقدار ثابتی پول برای خرید سهام یا ارز دیجیتال هزینه می‌کنند. هدف این استراتژی، کاهش استرس و پیچیدگی تعیین زمان مناسب برای ورود به یک بازار به‌شدت پرنوسان است و اغلب توسط طرفداران برجسته بیت کوین به‌عنوان جایگزین عاقلانه‌تری به‌جای معامله‌گری تبلیغ می‌شود.

همچنین بخوانید: سه روش معامله کم‌ریسک ارزهای دیجیتال برای مبتدی‌ها

داده‌های این نمودار نشان می‌دهد که میانگین وزنی هزینه پرداختی برای خرید بیت کوین تا ۳ ژوئیه (۱۲ تیر) به ۳۱٬۲۳۳ دلار رسیده که بالاترین سطح قیمتی از ژوئن (خرداد) سال گذشته است. ویکد توضیح داد:

زمانی که کل خط نارنجی به زیر خط‌چین سفید برود، تمام کسانی که با استراتژی DCA روزانه بیت کوین خریده‌اند در سود خواهند بود.

البته، این بدان معنا نیست که همه سرمایه‌گذاران بیت کوین در سود هستند، به‌ویژه کسانی که در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) بیت کوین ۶۹٬۰۰۰ دلاری خریده‌اند و پس از آن هیچ کاری نکرده‌اند. در مقابل، کسانی که از آن زمان تاکنون به خریدهای مکرر ادامه داده‌اند، بخشی از ضررهای خود را با خرید در زمان‌های سقوط قیمت جبران کرده‌اند؛ مانند زمانی که قیمت بیت‌کوین پس از سقوط صرافی FTX به زیر ۱۶٬۰۰۰ دلار سقوط کرد.

سیف‌الدین آموس، نویسنده کتاب «استاندارد بیت کوین»، روز دوشنبه در توییتی نوشت:

خرید منظم برای همه سودآور است، حتی در زمانی که قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین سطح خود ۵۵درصد کاهش یافته است. گواهی حیرت‌انگیز نسبت به قدرت بیت‌کوین به‌عنوان یک فناوری نجات‌بخش.

قیمت بیت کوین تا از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا به امروز حدود ۸۵درصد رشد داشته است. کاهش اعتماد به سیستم بانکی در ماه مارس (اسفند) و افزایش اطمینان نسبت به احتمال تأیید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده پس از ارائه درخواست بلک‌راک در ماه ژوئن (خرداد) از مهم‌ترین دلایل این رشد بوده‌اند.

تحقیقات تازه: تمام کسانی که با استراتژی DCA بیت کوین خریده‌اند در سود هستند
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

به لطف رشد اخیر قیمت، سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین نیز از ضرر خارج شده است. این شرکت، به‌عنوان یکی بزرگترین سرمایه‌گذاران نهادی بیت کوین، طی خریدهای مکرر از اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) تاکنون، در مجموع ۱۵۲٬۳۳۳ بیت کوین در اختیار دارد. مایکل سیلور، مدیر اجرای مایکرواستراتژی به توصیه برای «هرگز نفروختن بیت کوین» خود معروف است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه