مصرف برق استخراج در ایسلند از مصرف برق مشترکین خانگی بیشتر می شود

مصرف برق استخراج در ایسلند از مصرف برق مشترکین خانگی بیشتر می شود

به نقل از «آسوشیتدپرس»، ایسلند در سال جاری بیش از مصرف برق مشترکان خانگی، مصرف برق برای امور استخراج صرف خواهد کرد. علت وجود چنین شرکت‌هایی در ایسلند، وجود منابع انرژی تجدید پذیر بسیار در این کشور و آب‌وهوای سردی است که در قالب مناطق آن حکم فرما است.

یکی از فعالیت بخش تجارت حوزه انرژی بانام «یوهان نوری سیگوربرگ سون» که در شرکت Hitaveita Sudurnesja مشغول به‌کار است پیش‌بینی کرده که میزان مصرف برق برای کارهای استخراج ارزهای دیجیتال در سال جاری با افزایش دو برابری به میزان صد مگاوات برسد. جالب اینجاست که این مقدار از مصرف سیصد و چهل هزار مشترک عمومی برق در ایسلند بیشتر است.

سیگوربرگ سون چهار ماه پیش‌گفته بود که این رقم قابل پیش بینی نیست اما در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد که با افزایش قیمت بیت کوین، شرکت‌های ماینینگ به فکر خرید تجهیزات هجده مگاواتی شده‌اند. این در حالی است که سخت‌افزارهای ماینینگ نیازمند نیروی برق زیادی هستند تا به‌وسیله ایجاد یک قدرت پردازشی مناسب به ماینرها کمک کنند که با حل معادلات شبکه بیت کوین به پاداش و در آمد برسند. چنین سازوکاری معمولاً با عنوان اثبات کار شناخته می‌شود.

از طرفی دسترسی به انرژی‌های ارزان‌تر مانند زمین‌گرمایی و انرژی‌های تجدید پذیر دیگر موجب شده تا آلودگی ایجادشده به وسیله این شرکت‌ها از سایت‌های مشابه در چین کمتر باشد. 

شهری با نام Keflavik در جنوب ایسلند میزان دو شرکت بزرگ ماینینگ است که به وسیله ایجاد دیوارهایی از قدرت باد برای تولید انرژی استفاده می‌کنند و از طرفی این باد باعث خنک شدن تجهیزات ماینینگ هم می‌شود.

در همین رابطه یک شرکت ماینینگ برای بهره‌مندی از نیروی برق ارزان‌تر در آمریکا به ایالت واشنگتن نقل مکان کرد و در یک شهر کوچک اقدام به استخراج کرد که بلافاصله، شبکه سرا سری برق دچار کمبود صد مگاواتی شد.

«ماری مک کارتی» نیز از اعضای حزب Pirate Party، در آخرین صحبت‌های خود از لزوم اجرای سیاست‌های مالیاتی در مورد سودهایی است که از طریق ماینینگ عاید شرکت‌ها می‌شود. وی پس از سال ۲۰۰۸ وارد مجلس ایسلند شد.

ما صدها مگاوات انرژی را صرف تولید چیزی می‌کنیم که حتی وجود خارجی ندارد و هیچ استفاده قابل‌لمسی را برای ما نخواهد داشت. این موضوع قطعاً مفید نخواهد بود.

دسامبر سال ۲۰۱۶ بود که طی تبلیغات انتخاباتی این حزب، خود را بهترین بستر برای قانون مند کرد راه بیت کوین دانسته بود. 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهران
مهران
6 سال قبل

تولید برق ایران حدود 25000 مگاواته.
برق کشاورزی:
اکتیو 1 : 12 تومان 8 صبح تا 12 ظهر و 4 عصر تا 12 شب
اکتیو 2 : 24 تومان 1 ظهر تا 4 عصر
اکتیو 3 : 6 تومان 12 شب تا 8 صبح
ی تیکه زمین بگیرین هم کشاورزی کنید هم ماین کنید
علی برکت الله