atlasarzdigital

مصرف برق استخراج در ایسلند از مصرف برق مشترکین خانگی بیشتر می شود

مصرف برق استخراج در ایسلند از مصرف برق مشترکین خانگی بیشتر می شود

به نقل از «آسوشیتدپرس»، ایسلند در سال جاری بیش از مصرف برق مشترکان خانگی، مصرف برق برای امور استخراج صرف خواهد کرد. علت وجود چنین شرکت‌هایی در ایسلند، وجود منابع انرژی تجدید پذیر بسیار در این کشور و آب‌وهوای سردی است که در قالب مناطق آن حکم فرما است.

یکی از فعالیت بخش تجارت حوزه انرژی بانام «یوهان نوری سیگوربرگ سون» که در شرکت Hitaveita Sudurnesja مشغول به‌کار است پیش‌بینی کرده که میزان مصرف برق برای کارهای استخراج ارزهای دیجیتال در سال جاری با افزایش دو برابری به میزان صد مگاوات برسد. جالب اینجاست که این مقدار از مصرف سیصد و چهل هزار مشترک عمومی برق در ایسلند بیشتر است.

سیگوربرگ سون چهار ماه پیش‌گفته بود که این رقم قابل پیش بینی نیست اما در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد که با افزایش قیمت بیت کوین، شرکت‌های ماینینگ به فکر خرید تجهیزات هجده مگاواتی شده‌اند. این در حالی است که سخت‌افزارهای ماینینگ نیازمند نیروی برق زیادی هستند تا به‌وسیله ایجاد یک قدرت پردازشی مناسب به ماینرها کمک کنند که با حل معادلات شبکه بیت کوین به پاداش و در آمد برسند. چنین سازوکاری معمولاً با عنوان اثبات کار شناخته می‌شود.

از طرفی دسترسی به انرژی‌های ارزان‌تر مانند زمین‌گرمایی و انرژی‌های تجدید پذیر دیگر موجب شده تا آلودگی ایجادشده به وسیله این شرکت‌ها از سایت‌های مشابه در چین کمتر باشد. 

شهری با نام Keflavik در جنوب ایسلند میزان دو شرکت بزرگ ماینینگ است که به وسیله ایجاد دیوارهایی از قدرت باد برای تولید انرژی استفاده می‌کنند و از طرفی این باد باعث خنک شدن تجهیزات ماینینگ هم می‌شود.

در همین رابطه یک شرکت ماینینگ برای بهره‌مندی از نیروی برق ارزان‌تر در آمریکا به ایالت واشنگتن نقل مکان کرد و در یک شهر کوچک اقدام به استخراج کرد که بلافاصله، شبکه سرا سری برق دچار کمبود صد مگاواتی شد.

«ماری مک کارتی» نیز از اعضای حزب Pirate Party، در آخرین صحبت‌های خود از لزوم اجرای سیاست‌های مالیاتی در مورد سودهایی است که از طریق ماینینگ عاید شرکت‌ها می‌شود. وی پس از سال 2008 وارد مجلس ایسلند شد.

ما صدها مگاوات انرژی را صرف تولید چیزی می‌کنیم که حتی وجود خارجی ندارد و هیچ استفاده قابل‌لمسی را برای ما نخواهد داشت. این موضوع قطعاً مفید نخواهد بود.

دسامبر سال 2016 بود که طی تبلیغات انتخاباتی این حزب، خود را بهترین بستر برای قانون مند کرد راه بیت کوین دانسته بود. 

1
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
مهران نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
مهران
مهران

تولید برق ایران حدود 25000 مگاواته.
برق کشاورزی:
اکتیو 1 : 12 تومان 8 صبح تا 12 ظهر و 4 عصر تا 12 شب
اکتیو 2 : 24 تومان 1 ظهر تا 4 عصر
اکتیو 3 : 6 تومان 12 شب تا 8 صبح
ی تیکه زمین بگیرین هم کشاورزی کنید هم ماین کنید
علی برکت الله

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه مصرف برق استخراج در ایسلند از مصرف برق مشترکین خانگی بیشتر می شود ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.