حجم موقعیت‌های معاملاتی لیکویید شده از ۷۰۰ میلیون دلار گذشت؛ سقوط آلت کوین‌ها پس از بیت کوین

حجم موقعیت‌های معاملاتی لیکویید شده از ۷۰۰ میلیون دلار گذشت؛ سقوط آلت کوین‌ها پس از بیت کوین

آن‌طور که از داده‌های مربوط به بازارهای مشتقه پیداست، پس از سقوط بیت کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار و به‌دنبال آن ریزش قیمت آلت کوین‌ها، بیش از ۷۰۰ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است.

به گزارش کوین تلگراف، روز جمعه سرمایه‌گذاران با سقوط بهای بیت کوین و رسیدن آن به کف قیمتی ۶ ماهه اخیر مواجه شدند.

موقعیت‌های لیکویید شده از ۷۰۰ میلیون دلار نیز گذشت؛ سقوط آلت کوین‌ها پشت سر بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در صرافی بیتستمپ (نمای یک ساعته بازار بیت کوین/ تتر)

۴۰,۰۰۰ دلار خوش‌بینی بر باد رفته

داده‌ها حاکی از آن است که بهای جفت‌ارز بیت کوین/ دلار آمریکا با کاهشی ۴,۰۰۰ دلاری به ۳۸,۲۵۰ دلار سقوط کرد.

در زمان نگارش این خبر، معامله‌گران با قیمت ۳۹,۰۰۰ دلاری مواجه‌ شده‌اند. آنها از این سقوط قیمت متعجب‌اند؛ زیرا این سقوط درست زمانی رخ داد که قیمت بیت کوین به بالاترین حد چند روزه خود رسیده بود و محدوده ۴۳,۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشته بود.

با این اتفاقات، قابل پیش‌بینی بود که موقعیت‌های فراوانی در پلتفرم‌های معاملاتی مختلف، لیکویید شوند. در مجموع بیت کوین و آلت کوین‌ها در شبانه روز گذشته، ۷۲۵ میلیون دلار معاملات لیکوییدشده داشته‌اند. سهم بیت کوین از این معاملات، ۲۹۲ میلیون دلار است.

اکثریت قریب به اتفاق موقعیت‌های ازدست‌رفته، پوزیشن‌های لانگ بودند که نشان می‌دهد خیلی‌ها به ناحیه حدود ۴۰,۰۰۰ دلار به‌عنوان خط حمایتی مطمئن ایمان داشتند.

موقعیت‌های لیکویید شده از ۷۰۰ میلیون دلار نیز گذشت؛ سقوط آلت کوین‌ها پشت سر بیت کوین
نمودار موقعیت‌های لیکویید شده

دلیل اصلی این افت قیمت انقضای قرارداد‌های آتی در روز جمعه عنوان شده است که حدود ۶۰۰ میلیون دلار قراردادهای باز را شامل می‌شد. آن‌طور که تحلیلگران می‌گویند دلایل دیگری چون ممنوعیت مبادله و استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه تأثیر به نسبت کمتری در این افت قیمتی داشته‌اند.

همچنین بخوانید: سقوط مجدد بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار؛ دومین بار در یک ماه اخیر

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe) در این رابطه می‌گوید:

قیمت بیت کوین نمی‌توانست در طولانی‌مدت در محدوده ۴۲,۴۰۰ دلار تا ۴۲,۷۰۰ دلار باقی ‌بماند. بنابراین این بمب باید منفجر می‌شد تا روند نزولی ادامه داشته باشد و قیمت به پایین‌ترین حد خود برسد که این‌گونه هم شد.

این روند نزولی مدت‌ها در راه بود و برخی تحلیلگران محافظه‌کار نیز پیش‌بینی می‌کردند که قیمت در ماه ژانویه (دی) به ۳۰,۰۰۰ دلار و حتی کمتر برسد.

قیمت اتریوم به سطوح حمایتی رسیده است

با سقوط بهای بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز سقوط شدیدی در قیمت خود داشتند. ده ارز دیجیتالی که بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده‌اند، حداقل ۱۰ درصد سقوط قیمتی داشتند و تلاش آن‌ها برای بازگرداندن قیمت نیز ناکافی بود. البته به جز ترا (TERRA) که توانست افت قیمت خود را به کمتر از ۵ درصد کاهش دهد.

موقعیت‌های لیکویید شده از ۷۰۰ میلیون دلار نیز گذشت؛ سقوط آلت کوین‌ها پشت سر بیت کوین
نمودار قیمت اتریوم در صرافی (نمای یک ساعته بازار اتریوم/ تتر)

اتریوم نیز به سطوح حیاتی حمایت خود در محدوده ۲,۸۰۰ دلار رسیده است. این محدوده پایین‌ترین سطح قیمت اتریوم از آوریل (فروردین) گذشته تاکنون بوده است. به این ترتیب ضرر هفتگی اتریوم به ۱۵ درصد رسیده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
محمد حامد ت
محمد حامد ت
2 سال قبل

به نظر من سال خوبی می تونه باشه،کاهش قیمت خریدار جذب می کنه و باعث میشه تا یک حمایت صورت بگیرد چون تاریخچه بیت تا حدود ۶۴۰۰۰ دلار بودهیک افت خوب خریدار زیادی رو جذب می کنه برا همین بازار عرضه و تقاضا ارز دیجیتال بعد یک ریزشی چه شدید تر باعث میشه بازار خریدار جذب کند جهت سرمآیه گذاری و همین دید حداقل اگر بخوام بگم بیت کویین ظرف یک الی دو سال سقف۶۴۰۰۰ تا رو می زنه و تو میان مدت حتی می تونی سقف ۴۹۰۰۰ دلار رو بزنه

ممد
ممد
2 سال قبل

خواب تشریف دارید بیت بازم ریخت الان روی ۳۵ هزار هستیم سال سختی پیش رو هست...

رضا کردی
رضا کردی
2 سال قبل

C

محمد
محمد
2 سال قبل

خدالعنت کنه این ایلان ماسک رو ، طلای جهانی داره میره بالا تو این شرایط و بیتکوین روی این حمایت مهم باید میرفت بالا ولی ایلان ماسک و امثالهم از میم کوین ها و دوج کوین و... فقط حرف میزنن عقلشون نمیرسه وقتی بیتکوین حمایت نشه همه به آتش کشیده میشن...

علی
علی
2 سال قبل

هدف هم همین بوده

Persia
Persia
2 سال قبل

Buy the dip