مدیرعامل بایننس خواستار شفافیت قانونی بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال شد

مدیرعامل بایننس خواستار شفافیت قانونی بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال شد

هم‌زمان با شدت‌گرفتن تحقیقات نهادهای نظارتی کشورهای مختلف درمورد بایننس، مدیرعامل این صرافی گفته است صنعت ارزهای دیجیتال از زمان راه‌اندازی بایننس در ۴ سال گذشته تاکنون تحولات زیادی را پشت سر گذاشته، اما هنوز نیازمند اطمینان نظارتی بیشتری است.

به گزارش کوین تلگراف، در میانه افزایش نگرانی‌ها درمورد وضعیت نظارتی صرافی بایننس در سراسر جهان، چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل و بنیان‌گذار این صرافی، بر ضرورت همکاری با نهادهای نظارتی تأکید کرد.

ژائو روز سه‌شنبه با انتشار نامه‌ای سرگشاده تأکید کرد که صنعت ارزهای دیجیتال طی چهار سالی که از راه‌اندازی بایننس می‌گذرد، به شکل گسترده‌ای تکامل یافته است اما همچنان بی‌اعتمادی نهادهای نظارتی نسبت به ارزهای دیجیتال در سطح بالایی قرار دارد.

مدیرعامل بایننس در واکنش به «تمرکز افراطی» نهادهای نظارتی بر صنعت ارزهای دیجیتال که همچنان نیز در حال افزایش است، اصول اساسی این صرافی را یادآور شد. این اصول شامل تمایل به همکاری با مراجع مالی برای ایفای «نقشی مثبت» است.

ژائو با بیان این‌که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در بسیاری از کشورها فاقد چارچوب‌های نظارتی مشخص است، خاطرنشان کرد که وجود مقررات بیشتر درواقع نشانه‌ای مثبت از بلوغ یک صنعت است. مدیرعامل بایننس گفت که وجود مقررات روشن باعث می‌شود افراد بیشتری برای مشارکت در ارزهای دیجیتال احساس امنیت کنند و این مسئله پایه‌های پذیرش این صنعت را فراهم می‌کند.

او افزود:

مسئله انطباق مقررات مانند یک سفر [طولانی] است؛ به‌ویژه در صنایع جدیدی مانند ارزهای دیجیتال. هنوز ابهامات زیادی در این صنعت وجود دارد. همچنین این مسئله را درک می‌کنیم که توسعه به همراه خود پیچیدگی و مسئولیت بیشتری به بار می‌آورد.

ژائو بار دیگر بر تعهد بایننس برای همکاری با نهادهای نظارتی و رویکرد این شرکت برای مدیریت محبوبیت روزافزون پلتفرم خود تأکید کرد و از استخدام نیرو و به‌کارگیری سیستم‌ها و فرایندهای بیشتر برای محافظت از کاربران، به‌عنوان راهکارهایی برای مدیریت فعالیت‌های این صرافی یاد کرد.

مدیرعامل بایننس یادآور شد که این شرکت از سال ۲۰۲۰ تیم انطباق قوانین بین‌المللی و هیئت مشاوران خود را بیش از پنج برابر کرده است که انتصاباتی از نهادهای نظارتی جهانی مانند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را نیز در بر می‌گیرد. ژائو خاطرنشان کرد که بایننس فعالانه سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی را در پلتفرم خود پیاده‌سازی می‌کند و با شرکت سایفرتریس (CipherTrace) که در حوزه ارزهای دیجیتال فعال است، برای اطمینان از افزایش امنیت کاربران خود همکاری می‌کند.

ژائو با بیان این‌که «ما هر روز در حال یادگیری و پیشرفت هستیم»، هدف نهایی بایننس را افزایش آزادی و فراگیری دسترسی برای شکل‌گیری یک «جامعه انسانی بهتر» عنوان کرد.

او در پایان نامه خود نوشت:

اعتقاد راسخ داریم که صنعت ما از طریق ایجاد فرصت‌های مالی فراگیر به جامعه منفعت‌رسانی خواهد کرد.

ژائو گفت که شرکت بایننس از «رهنمودهای سازنده‌ بیشتر» برای کمک به رشد بهتر این صرافی استقبال می‌کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بایننس با تحقیقات جدی نهادهای نظارتی کشورهای مختلف، ازجمله انگلستان، ژاپن، کانادا، آمریکا، تایلند و جزایر کیمن مواجه شده است. نگرانی‌های فزاینده پیرامون وضعیت نظارتی بایننس تا همین حالا هم پیامدهایی را برای کاربران این صرافی داشته است؛ ازجمله توقف واریزهای یورو به پلتفرم بایننس و اقدام برخی بانک‌ها مانند بانک بارکلیز (Barclays) در جلوگیری از پرداخت به این پلتفرم.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
رضا
رضا
۳ سال قبل

ما چیکار کنیم؟

حمید
حمید
۳ سال قبل

با ما ایرانیها چه کار خواهند کرد؟!؟