۱۰ تغییر مهم فضای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ از نگاه مدیرمحصول کوین بیس

۱۰ تغییر مهم فضای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ از نگاه مدیرمحصول کوین بیس

سوروجیت چاترجی (Surojit Chatterjee)، مدیرمحصول ارشد کوین‌ بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا، به ۱۰ تغییر مهمی اشاره کرده است که انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ در فضای ارز دیجیتال اتفاق بیفتد.

به گزارش کریپتو گلوب، چاترجی اخیراً با انتشار مطلبی ۱۰ تغییر مهم را پیش‌بینی کرده است که انتظار دارد در سال میلادی جدید در فضای ارز دیجیتال اتفاق بیفتد. ۱۰ موردی که در ادامه این مطلب می‌خوانید، تغییرات مهم سال ۲۰۲۲ از نگاه مدیرمحصول کوین بیس است.

  • مقیاس‌پذیری اتریوم بهبود خواهد یافت؛ اما این شبکه‌های لایه اول جدیدتر هستند که رشد قابل‌توجهی را تجربه خواهند کرد.
  • کارایی آن دسته از پل‌های میان‌زنجیره‌ای که بلاک چین‌های لایه اول را به شبکه‌های لایه دوم وصل می‌کنند، بیشتر خواهد شد.
  • فناوری اثبات بدون دانایی (Zero-Knowledge Proofs) بیش از پیش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  • حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) قانون‌گذاری خواهد شد و شاهد ظهور برنامه‌هایی برای احراز هویت کاربران، درون شبکه‌ ارزهای دیجیتال خواهیم بود.
  • فعالیت شرکت‌های بزرگ در حوزه دیفای بیشتر خواهد شد.
  • پلتفرم‌های بیمه که در حوزه امور مالی غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند، پا به عرصه می‌گذارند.
  • جامعه کاربران صنعت NFT رقابتی را میان شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر نسل دوم وب ایجاد خواهند کرد.
  • برندها فعالانه در حوزه متاورس و NFT مشارکت خواهند کرد.
  • شرکت‌های بزرگ نسل دوم وب برای ورود به نسل سوم تلاش خواهند کرد.
  • در نهایت نوبت به ظهور نسل دوم سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAO) خواهد رسید.

چاترجی گفته است اولین بیت کوین خود را کمی پس از آن خرید که دولت هند در سال ۲۰۱۶ اطلاعیه بحث‌برانگیزی را منتشر کرد، مبنی بر اینکه قرار است بخشی از پول‌های قدیمی این کشور از چرخه اقتصاد خارج شده و بی‌ارزش اعلام شوند.

چاترجی که در آن زمان مدیرمحصول فروشگاه آنلاین فلیپ‌ کارت (Flipkart) در هند بود، گفته است پس‌ از اینکه پدرش به او گفت نمی‌داند باید در این مرحله حساس چه تصمیمی بگیرد، بسیار نگران شد. چاترجی آن موقع متوجه شد که داشتن بیت کوین چقدر می‌تواند مهم باشد و کمی بعد اولین بیت کوین خود را خرید.

او سپس در سال ۲۰۱۷ برای کار روی سیستم تبلیغات موبایلی موتورهای جست‌وجو به گوگل بازگشت و در فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۹۸) با شروع کار خود در کوین‌ بیس به‌عنوان مدیرمحصول ارشد این صرافی، وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد.

چاترجی در پاسخ به این سؤال که آیا کوین بیس می‌تواند برای تبدیل‌کردن بیت کوین به یک سیستم پرداختی سریع‌تر کاری انجام دهد یا خیر، گفت:

بیت کوین کند است؛ اما اینترنت هم در ابتدا بسیار کند بود و برای تجارت الکترونیک ساخته نشده بود. اکنون نمی‌توانیم تجارت را بدون اینترنت تصور کنیم. فکر می‌کنم برای بیت کوین هم اتفاق مشابهی بیفتد.

او در ادامه افزود:

پروتکل‌های لایه دوم زیادی در حال شکل‌گیری هستند. کوین بیس در حال حاضر از شبکه پالیگان و آپتیمیسم (Optimism) پشتیبانی می‌کند و داریم تیم خود را جمع می‌کنیم تا بتونیم کل اکوسیستم ارز دیجیتال را سریع‌تر از قبل کنیم. همان طور که گفته بودم، این کار به کل صنعت ارز دیجیتال کمک می‌کند و مختص ما نیست. در ادامه می‌بینید که کارهای زیادی انجام خواهیم داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
احسان
احسان
2 سال قبل

مدیر مسئول یا مدیر محصول؟😐

ممد
ممد
2 سال قبل

در نقل قول "مقیاس‌پذیری اتریوم بهبود خواهد یافت؛ اما" لایه دوم رو : اول نوشتید