کوین بیس «افشا شدن هویت خالق بیت کوین» را به‌عنوان ریسک کسب‌وکار خود نام برد

کوین بیس «افشا شدن هویت خالق بیت کوین» را به‌عنوان ریسک کسب‌وکار خود نام برد

صرافی کوین بیس در جدید‌ترین اطلاعیه خود فاش‌شدن هویت ساتوشی ناکاموتو، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و رسانه‌های اجتماعی را به‌عنوان عوامل خطر برای سرمایه‌گذاران معرفی کرد. تشریح چالش‌ها و خطرات کسب‌وکار از جمله ملزوماتی است که پیش از عرضه عمومی سهام شرکت‌ها انجام می‌گیرد.

به گزارش کوین دسک، صرافی ارز دیجیتال کوین بیس در اطلاعیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، برخی از ریسک‌های منحصر‌به‌فرد در کسب‌و‌کار خود را معرفی کرد. این ریسک‌ها شامل رقابت در حوزه امور مالی غیر متمرکز و شناسایی احتمالی هویت واقعی خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) هستند.

کوین بیس خاطرنشان کرد که شناسایی فرد یا افراد توسعه‌دهنده بیت کوین، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، یا انتقال بیت کوین‌های ساتوشی می‌تواند یک عامل خطرناک باشد.

این صرافی مشخص نکرده است که روشن‌شدن هویت واقعی ناکاموتو چگونه می‌تواند بر کسب‌و‌کار او اثر بگذارد. با این حال در ماه مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت)، شاهد انتقال ارزهایی بودیم که گفته می‌شد متعلق به ناکاموتو است. این موضوع کمی بازار ارز دیجیتال را تکان داد.

مواردی همچون «درک منفی از بیت کوین یا اتریوم» و «پوشش رسانه‌ای غیر‌قابل‌پیش‌بینی یا ترند شدن ارزهای دیجیتال» نیز به‌عنوان دیگر عوامل پرخطر در این فهرست قرار گرفته است.

امور مالی غیر‌متمرکز نیز به‌عنوان یک ریسک معرفی شده است. کوین بیس در این خصوص گفت:

ما با تعداد فزاینده‌ای از پلتفرم‌های غیر‌متمرکز و غیر امانی رقابت می‌کنیم و شکست در مقابله با آنها، ممکن است بر کسب‌و‌کارمان تأثیر منفی بگذارد.

کوین بیس در توضیح مخاطرات ایجاد‌شده در نتیجه رشد امور مالی غیر‌متمرکز، به‌طور مشخص از پروتکل‌های امور مالی غیر‌متمرکز در اتریوم، ترون، پولکادات و سولانا نام می‌برد.

گزارش پیشین کوین دسک نشان می‌دهد رشد معاملات امور مالی غیر‌متمرکز قابل‌توجه بوده است. حجم کل این معاملات در ماه ژانویه رکورد بالای ۵۰ میلیارد دلار را به ثبت رساند.

سایر ریسک‌های شناسایی‌شده در این فهرست مانند وابستگی قابل‌توجه درآمد شرکت‌ها به قیمت ناپایدار ارزهای دیجیتال و احتمال نقض امنیتی و دعوی قضایی احتمالی بین افراد و نهادهای نظارتی محتمل از دیگر گزینه‌ها به نظر می‌رسد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) کسب‌وکارها را ملزم می‌کند که پیش از عرضه عمومی و پس از آن، ریسک‌های مرتبط با کسب‌وکارهای خود را تشریح کنند. بخش «عوامل ریسک» در اطلاعیه‌ها و گزارش‌های سالانه یا فصلی، از جمله جنبه‌های مهم برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به حساب می‌آید. شرکت‌ها هم معمولاً تمایل دارند که جانب احتیاط را رعایت کنند، حتی در مورد ریسک‌هایی که احتمال وقوع آن را بعید می‌دانند.

در حالی که گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره فرد یا افرادی که پشت نام ساتوشی ناکاموتو قرار دارند صورت گرفته است، اما هویت خالق بیت کوین تاکنون به‌طور قطعی مشخص نشده است. گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند این معما را حل کرده‌اند رد شده‌اند.

کوین بیس به نشانه تجلیل از ناکاموتو، آدرس شبکه بیت کوین مربوط به خالق بیت کوین را در بخش نسخه‌های اطلاعیه‌های خود، در کنار حقوق‌دانان و موارد مشابه آن قرار داده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
32 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
علی البو
علی البو
1 ماه پیش

دوستان انسان هایی که موفقیت هایی در راستای زندگی مردم انجام دادند از قبل بودند و اینها متعلق به هیچ محدوده ای نماندند حتی اگر خواستن ساخته دست خود فقط برای خویش بماند آخر نماند و همه به شکل اقتصادی از اون استفاده کردن یا نحوه تولید یا نحوه فروش و این پدیده نیز به نوعی جمع آوری شده به کمک انسان یا انسان ها که بگه بوی خوش پول کاغذی خودتون شما رو به کشتن ندهد و هزارتا معنی دیگه که یک واحد جهانی میتونه داشته باشه و دنیا رو به سمت صلح جهانی و ارتباط برقرار کردن انسان های جهان بدون هیییییییییییییییییییییییییچ محدودیتی. محدودیتی که آدم و بشر برای ذهنیت و عشق طبیعی انسان بوجود آوردن امیدوارم انسان باشید و موفق تر از من.دوستان اجازه دهیم و تشویق کنیم انسان های بیشتری برای ایجاد رفاه حال مردم ایده هاشون رو خلق کنند و موفق شوند💪👌

علی البو
علی البو
1 ماه پیش

فکرشو کنید وقتی خودتون یچیزی بسازید که میدونستید تا کسی تجربه نکنه درک نمیکنه چی ساختید. قطعاً یکی از اهداف سازنده بیتکوین از اینکه هويت رونامشخص گذاشته اینه که بذاره ذهنیت مردم سمت چیزی که ساخته فقط باشه و من وقتی ببینم هویت نامشخصه برمیگردم میبینم چی ساخته این یارو که هویتش نامشخصه. ولی اگه هویتش مشخص بود قطعاً میگم شاید تا الان این پیشرفتی که داشته رو نداشته چون حتی شما دوست عزیز اولین بار که بابیتکوین آشنا شدید رفتید سراغ سازنده و وقتی دیدید هویت سازنده نامشخصه. اگه در ذهن خود زندگی میکردید به این پدیده شک پیدا میکردید و شاید واسه زمانی اصلاً سراغ ارز دیجیتال نمیومدید ولی اگه کسی بودید که در طبیعت زندگی میکردید قطعاً سراغ چیزی که ساخته میرفتید و راجبش تحقیق میکردید و کلا این حرکت و زد که بگه حرکت کنید و ببینید چه پدیده ای ایجاد شده و نبینید چه گروه یا چه کسی این پدیده را ساخته چون گروه ساتوشی خودشون استخراج کننده بودن و از طریق انجام استخراج رمزارز، استخراج و ذخیره کردن نه از طریق دستکاری. در آن زمان بیتکوین ارزش و قدرت هش پایین داشت و استخراج فقط به منفعت سازنده کمک میکرد تا این پدیده به گردش درآید

پاپوشی ناکام
پاپوشی ناکام
1 ماه پیش

خودتان قضاوت کنید
یک رمز ارز ناشناخته در 10 سال پیش امروز عامل نگرانی غول های مالی جهان شده است!

محسن
محسن
1 ماه پیش

کاش محدود نبود ولی استخراج اون به شدت سخت میشد اینجوری اصلا کاربردی نیست بعد از استخراج کل بیت ها میشه انحصار

mohmmadrezakisaniferahani
mohmmadrezakisaniferahani
1 ماه پیش

کاش همه متوجه این فرصت عالی میشدن بر ای پیشرفت وموفقیعت

رامین
رامین
1 ماه پیش

در پشت ایجاد بیت کوین فکری بزرگ است که هنوز مشخص نیست، اگر فکر کنیم آسان کردن تبادلات مالی است زیاد ساده لوح هستیم، اگر نیت جایگزینی به جای دلار نباشد، یکم ترسناک به نظر میاد.

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
1 ماه پیش
پاسخ  رامین

شایدم بخشی از آن به نظارت بر جابجایی ثروت در دنیا باشد. وقتی پول هم دیجیتالی باشد نظارتش هم راحت تر است.

morteza
morteza
1 ماه پیش

آیابیت کوین آخرعاقبت داره؟

محور تمنا
محور تمنا
1 ماه پیش

ای کاش یه کم ملت شریف ایران بیشتر و دقیق تر به این موضوع توجه میکردند…این همون گلد گویست هست والسلام… با این تفاوت شما مجازی کار میکنید.

محسن
محسن
1 ماه پیش

افکارت در اعماق تاریخ یخ زده اس

Arash
Arash
1 ماه پیش

😄😄😄😄😄

سلمان رستگارمقدم
سلمان رستگارمقدم
1 ماه پیش

اگر سواد و اطلاعات کافی نداریم چیزی نگیم نمیگن حالیش نیست .یکم مطالعه و تحقیق نمیزاره ادم به خاطر افکار پوسیده و پوشالیش تحقیر بشه!

Farshid
Farshid
1 ماه پیش

لطفا برو اطلاعاتت رو ببر بالا

Alireza my
Alireza my
1 ماه پیش

میمیری …..نگی

نبی سروی
نبی سروی
1 ماه پیش

برای مردم دنیا هم دلسوزی کنین و از این جنس کامنت ها توی جوامع مجازی جهانی هم بذارین البته به انگلیسی😂😂😂 صادر کنین این نبوغ رو😂

وحید
وحید
14 روز پیش

لطفا در خصوص موضوعی که اطلاعات نداری اظهارنظر نکن

مسعود
مسعود
1 ماه پیش

جک گفته.. اینطوری میخواد بخودش اعتبار بده ما میدونیم کیه شما نمیدونید… یا کارای دیگه رو تو این حسابا مخفی کنه

بهرام
بهرام
1 ماه پیش

الان اون شخص ناشناسی که در ماه اردیبهشت ارز دیجیتال انتقال داده هیچ حساب کاربری و مشخصاتی نداره یعنی؟؟؟
چه جالب یه شخص ناشناس انتقال بزرگی انجام داده ولی هنوزم ناشناسه آره فیل ها هم پرواز میکنن پس!!!
همه اینا بازیه فقط واسه ملت میگن هویت خالق بیت کوین ناشناسه!

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
1 ماه پیش
پاسخ  بهرام

میتوان بدون حساب کاربری بیت کوین را جابجا کرد و همچنین از وی پی ان و دیگر ابزار رد گیر گریز بهره گرفت. اگر این فکر که احتیاج به صرافی یا کیف پول های شرکتی است سخت در اشتباه اید. به وبگاه GitHub سر بزنید تا ببینید برنامه نویسان چه ابزارهای رایگانی برای جابجایی بیت کوین و مخفی ماندن نوشته اند.

رامین
رامین
1 ماه پیش

درسته، ولی با ردگیری تبدیل مبالغ کلان به صورت ارزهای فیات تا حدودی قابل تشخیصه.

HamedEsi
HamedEsi
1 ماه پیش

این دوستمون اگه میدونست GitHub چیه که این کامنتو نمیزد، فقط منفی بافی فقط بدبینی همشم تئوری توطئه آخرشو هم بپرسی ازشون نتیجه این افکار چیه، هیچی …..

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
32
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x