۳ دلیل برای اینکه بیت کوین‌های خود را بفروشید!

۳ دلیل برای اینکه بیت کوین‌های خود را بفروشید!

سقوط قیمت بیت کوین بسیاری از معامله‌گران را بر سر دوراهی فروش و نگهداری قرار داده است. یکی از حامیان بیت کوین اما به سه طرز فکر اساسی اشاره کرده و معتقد است اگر ذهنیت یک سرمایه‌گذار با آنها همخوانی دارد، بهتر است بیت کوین‌های خود را بفروشد.

به گزارش کریپتو گلوب، چندی پیش، الکساندر سِوِتسکی (Aleksandar Svetski)، یکی از حامیان و مدرسان فعال در حوزه آموزش ارزهای دیجیتال که از بنیان‌گذاران استارتاپ پرداختی استرالیایی اَمبر لبز (Amber Labs) هم هست، به‌تازگی در مطلبی سرگرم‌کننده توضیح داده است که از نظر او چه‌ نوع سرمایه‌گذارانی نباید در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

مقاله او «۴۲ دلیل برای اینکه بیت کوین‌هایتان را بفروشید» نام دارد و در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) و در وب‌سایت بیت کوین مگزین (Bitcoin Magazine) منتشر شده است. مطلبی که در ادامه می‌خوانید، شامل سه مورد از مهم‌ترین دلایلی است که سِوِتسکی به آنها اشاره کرده و معتقد است اگر کسی تفکری این‌چنینی دارد، بهتر است در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری نکند.

۳ دلیل برای اینکه بیت کوین‌هایتان را بفروشید

۱. اگر فکر می‌کنید قیمت بیت کوین هرگز از این پایین‌تر نمی‌رود: در این صورت ممکن است بعدها با واقعیت تلخی مواجه شوید؛ پس بهتر است بیت کوین‌های خود را بفروشید.

۲. اگر فکر می‌کنید قیمت بیت کوین دیگر افزایش نمی‌یابد: اگر این‌طور است، پس اصلاً در این بازار چه می‌کنید؟! بیت کوین‌های خود را بفروشید.

۳. اگر فکر می‌کنید تحلیلگران ۱۴ ساله توییتری با حساب‌های کاربری پرطرفدارشان درست می‌گویند: اگر به‌‌خاطر حرف این تحلیلگران بیت کوین خریده‌اید، پس حتماً باید آن را بفروشید. همان طور که با نگاه‌کردن به کسی که در باشگاه تمرین می‌کند، نمی‌توان وزن کم کرد، کشیدن چند خط روی نمودار هم به شما کمک نمی‌کند که بفهمید چرا باید بیت کوین‌هایتان را نگه دارید.

برای درک بیت کوین باید مقداری از آن را به‌دست بیاورید، از آن استفاده کنید، آن را ذخیره کنید، مدام درباره کارکرد آن مطالعه کنید، دلیل مهم‌بودن آن را درک کنید و با بخش‌های مرتبط با آن مثل انرژی، اقتصاد، مردم‌شناسی و پیچیدگی‌های شبکه آشنا شوید. قیمت و وضعیت بازار تنها زمانی مهم است که فکر کنید می‌توانید آن را به‌طور کامل پیش‌بینی کنید [که البته کاری غیرممکن است].

همچنین بخوانید: قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

سِوِتسکی در پایان توضیح داد که هر وقت قیمت بیت کوین پایین بیاید، خوشحال می‌شود. دلیل او برای خوشحال‌شدن این نیست که می‌تواند ساتوشی‌های بیشتری را با قیمت پایین خریداری کند؛ دلیل اصلی او این است که کاهش قیمت بیت کوین باعث می‌شود سرمایه‌گذاران سست‌بنیان از بازار خارج شوند.

به‌ نظر او بیت کوین شبیه یک کشتی است؛ با اینکه همه به‌نوعی دعوت شده‌اند، ورود به کشتی هزینه زیادی دارد و همه نمی‌توانند سوار آن شوند. او معتقد است هر کسی می‌تواند از بیت کوین استفاده کند؛ اما این ارز دیجیتال برای همه آدم‌های روی زمین مناسب نیست.

error in loading comments. please attention