بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

افزایش قیمت و ارزش بیت کوین ممکن است زمینه را جهت کلاهبرداری آماده کند ولی ما می توانیم از این کلاهبرداریها درس عبرت بگیریم به همین دلیل آنها به نوعی ارزشمند هستند، در این بازی پولی که  که به سختی بدست آمده به امید بازگشت سرمایه در ارزهای دیجیتال خرج می شود، و این به این معنی است که هوشیاری و سخت کوشی لازمه این صنعت است.

کلاهبرداری ها باعث نقض اخلاقیات می شود

کلاهبرداری و سوء استفاده از افرادیکه در کسب و کار بر صداقت شما اعتماد می کنند، درست نیست و من برای بار دوم بار به چنین شیوه ای در کسب و کار اطمینان نخواهم کرد.
با این وجود کلاهبرداری هم نوعی هنر است و هم نوعی علم که تجربه افراد متقلب برای سرمایه گذاران و افرادیکه خواهان بیت کوین هستند، می تواند درس ارزشمندی باشد.
ما با پی بردن به تکنیک های آنها می توانیم کار خودمان را به خوبی پیش ببریم و با آگاه کردن همه مردم از نحوه کار آنها به امید اینکه شخص دیگری مورد این کلاهبرداری واقع نشود، می توانیم بهتر عمل کنیم.
در اینجا هم می توانید اطلاعات کاملتری نسبت به ترفند پانزی به دست بیاورید.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

چارلز پانزی (Charles Ponzi)

این مدل کلاه برداری ها پول کاغذی نیستند یا شکل خاصی ندارند که شما شخصا بتوانید به مغایرت و اشکالات آنها پی برید. گرچه ممکن است در مواردی بتوانید حتی خودتان تشخیص دهید اما این شرط کافی جهت تشخیص کلاهبرداری نیست.
می خواهید بدانید شخصی که در این صنعت فعالیت می کند ممکن است چند بار در روز لغت “کلاهبرداری” را بخواند یا بشنود؟

اقدامات کلاه بردارانه ای که در اینجا مورد بحث قرار می گیرند، با جزییات شرح داده شده اند. البته ممکن است این همه داستان نباشد ولی مهم این است که احتمالا برخی افراد درگیر شده در این قبیل کلاه برداری ها از آگاهی و اطلاعات چندانی در این زمینه برخوردار نیستند. اما در این مورد می توان گفت علاقمندان واقعی بیت کوین و ارزهای دیجیتال جزء آن دسته افرادی هستند که در این خصوص اطلاعات کاملی دارند.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

جدول نحوه کسب و کار شرکت بیت کانکت

بیت کانِکت (Bitconnect)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

آیا می توان دست به یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری زد که درست جلوی چشمان ما ترتیب آن داده شده؟
بیت کانکت نمونه ای از این دست می باشد که به ما جواب مثبت می دهد، بله امکان آن وجود دارد.
حدود یکسال زمان برد که بیت کانکت به ارز دیجیتال تبدیل شده و پلتفرم سرمایه گذاری آن مورد بازدید واقع گردد، اما موسسان و نگهدارندگان آن به این دلایل نیست که خواهان آن هستند. بیت کانکت تقریبا بلافاصله به چنان سود دهی رسید که گوییی نوه نتیجه های چارلز پانزی از پایه گذاران این سایت هستند!

بازگشت دو رقمی سرمایه بصورت ماهیانه! تضمینی! احتمالا چیزی این میان هست که جور در نمی آید!

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

واقعیت نسبتا عجیب در اینجا این است که این وعده ها ممکن است در واقع برای مدت کوتاهی امکانپذیر باشند. قیمت ها دوباره بسرعت افزایش خواهند یافت اما لازم است بیت کانکت را از این فاجعه ای که یقینا رخ خواهد داد، نجات دهیم.
ممکن است ربات معاملاتی وجود داشته باشد که آنها اختراع کرده اند و قادر است بازار پر رزق و برق ارز را طی سال 2017 پیش بینی کند.آنها گفتند:

اما نگران نباشید، نرم افزار اختصاصی و فاقد ریسک ما را دانلود کنید و به تماشای واقعه جادویی بنشینید!

در مقایسه با معیار سرمایه گذاری 10،000 دلاری، اعتباری بالغ بر 25 درصد بازگشت طی یک دوره چهار ماهه و با سود دهی و اضافه کردن 9،000 دلار به سرمایه اصلی به سرمایه گذاران داده می شود. چقدر هیجان انگیز! من را هم ثبت نام کنید!

این برنامه زیرمجموعه گیری(referral program) یک نقطه اتکا کلاسیک برای آنهاست و آنها چیزهای شگفت انگیزی که مطرح می کنند که پانزی در سالیان دور انجام می داد.
فقط کافیست این را بگویم که فقط اگر هر کدام این برنامه ها درصدی از جدیدترین سرمایه گذاری سرمایه گذاران را بخود اختصاص دهد یا زیرمجموعه جدید بگیرند میتوانند پول افراد قبلی را بازگردانند.
در حال حاضر این مدل قیمت ها و علاقه و هیجان بسیاری که در این زمینه وجود دارد بر این حقیقت سایه افکنده است و بیت کانکت در این ناآگاهی همچنان بکار خود ادامه می دهد.
افرادیکه از روی سادگی وارد این طرح بیت کانکت شده اند، می توانند دیوانه وار گرفتار این برنامه ها شوند. من تصور می کنم که تعداد بسیاری از این افراد دارای تجربه کمی در امر سرمایه گذاری می باشندو این (در آینده نزدیک) یک طوفان سهمگین خواهد بود.

وان کوین (Onecoin)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

وان کوین کلاه برداری واضح تر و شناخته شده تری می کند اما هنوز هم می توان افرادی را یافت که بر این باورند این سایت بر پایه قانون هست و بنابراین من ترجیح می دهم بیش از این وقتم را در این مورد تلف نکنم و خیلی دقیق وارد ماجرا نشوم.
دو منطقه دبی و بیلیز(Belize) که تا حد امکان از لحاظ جغرافیایی و ویژگی های انسانی از یکدیگر فاصله دارند، ولی تمایل افراد بر این است که با دوستمان، پانزی، در ارتباط باشند و کار کنند. حاصل این ارتباط شرکت وان کوین است که می تواند برای بسیار هزینه های زیادی در بر داشته باشد
وان کوین حتی برای مقادیر اندکی از چند دلار تا ده ها هزار دلار بسته های توکن را عرضه کرده که مردم می توانند جهت استخراج وان کوین ها مورد استفاده قرار دهند اما این بسته ها نوعی کلاهبرداری محسوب می شوند.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

پرچم کشور های امارات و بیلیز همکار در پروژه وان کوین

این شرکت اینطور وانمود می کند که خدمات دیگری که ارائه می دهد ارزشمند از فروش ارز خود است، اما اینطور نیست
تمایل بر این است که در جلسات صحبت از تجهیزات به میان آورده شود و سخنرانان با اصرار فراوان در مورد ارز های دیجیتال سخنرانی می کنند. وان کوین برای مدت کوتاهی به مبادله یورو در بازارهای خصوصی می پرداخت. بسته های خریداری شده دسترسی به کوین ها را تعیین می کردند و بازار عرضه کوین های خودش را محدود کرده و باعث شده آنها را کمیاب و ارزشمند باقی بمانند.
آنها در فواصل زمانی تصادفی جهت تعمیرات تعطیل کردند اما هنگامیکه مجددا فعال شدند برخی سفارشات و معاملات ناپدید شده بودند
این مساله باعث شد بعضی مدیران آن و بعضی سرمایه گذرارن اولیه بعد از سود فراوانی که بدست آورده بودند از شرکت خارج شدند.
طبق آنچه در این مقاله نیز آمده، دولت های سرتاسر جهان وان کوین را تحت پیگرد قرار داده اند و متاسفانه این از آن دست کلاهبرداریهایی است که دولتها جهت اطلاع رسانی و تصمیم گیری در خصوص عرضه کوین ها و مبادلات قانونی در مجالس قانون گذاری خود از آن استفاده می کنند.
لازم به ذکر است که با این قبیل کلاه برداری ها دیگر دولتها نیاز به دلایل بیشتری جهت محدود کردن ارزهای رمزگذاری شده ندارند چرا که در اصل آنها تهدیدی برای سیستم های بانکداریشان محسوب می شوند و این بهانه های خوبی به دست آنها می دهد.

بیت پِتیت(Bitpetite)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

در همین اواخر به یکباره Bitpetite  ناگهان همراه با وجوه نقد بسیار از مشتریان خودش ناپدید شده است، این شرکت آنطور که ظاهرا همیشه ادعا میکرد بازگشت سه رقمی سرمایه را تضمین کرده بود. در حالیکه با کاهش حدودا 147 درصدی مواجه شد، وعده های 150 درصد سود خیالی بیش نبوده که در نهایت منجر به پیگرد قانونی این شرکت شده است.
این وبسایت برای مدت زمان کوتاهی فعال شده و سپس سریعا غیر فعال گشت و برای کسانیکه به این شرکت اعتماد کرده اند بسیار ناراحت کننده است چرا که پلتفرم های شبکه های های اجتماعی این شرکت نیز به کلی از بین رفته اند.

وجوه مشترک همه شرکت های کلاه بردار،
وعده های بزرگ، بازده سریع و تضمینی
است که به مشتریان خود می دهند و شما بهتر است از این سه مورد درس عبرت بگیرید.

آنها دروغ گفتند، تظاهر کردند و اعتماد افراد را هدف قرار دادند. هیچ کدام از وعده های آنها در دنیای حقیقی وجود خارجی ندارد و ما هر چه زودتر از آن درس عبرت گیریم در آینده بهتر عمل خواهیم کرد.

 

 

شما تا به امروز چه موارد کلاهبرداری را شاهد بودید؟ آیا خط مشترک تمام این شرکت ها همین 3 اصلِ وعده بزرگ و بازده سریع و تضمینی است؟ ما را از تجربیات و دیدگاه های خود مطلع کنید

 

 

منبع: news.bitcoin
okex

25
دیدگاه کاربران

avatar
13 رشته دیدگاه‌ها
12 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
20 نویسندگان دیدگاه‌ها
anonymousمحمدرضایینیما ملک پورامیر حسین عادلیعلیرضا نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
محمدرضایی
محمدرضایی

سلام درموردسایت ارزماینربه نشانی ARZMINERاطلاع دارین ممنون میشم جواب بدین

امیر حسین عادلی
امیر حسین عادلی

سلام
لطف میکنید توضیحاتی در مورد (world way capital) هم بدید

نیما ملک پور
نیما ملک پور

طرح پانزی و کلاهبرداریه

علیرضا
علیرضا

سلام جناب صالحی در مورد سایت کوین اینوست بانک اطلاعی دارین ؟(coin Invest bank)

عارف
عارف

شرکت کلاه بردار easy paper
یک مقاله بسیار ساده به صورت مرور منابع به آنها سفارش دادم. حتی منابع را هم خودم برای راحتی کار فرستادم. یک میلیون هفتصد هزینه پرداخت کردم. قرار بود ظرف دو هفته کار تمام شود. بعد از هشت هفته دعوا و ۱۰۰ تا ایمیل یک مقاله پر از جوک و چرندیات نا مربوط به کار من به من تحویل داده و میگه برو شکایت کن. پول و پس نمیدیم. بگو اشکال کجاست. میگم بی ربط نوشتید میگه برو شکایت کن.
Easy paper کلاه بردار

اریا شمس
اریا شمس

نظرتون در مورد شرکت یونیک فاینانس هم همینه که کلاهبرداری هست؟

Amir
Amir

بیت کووین یک سایت کلاه برداریه ایا؟ چه کلاهی از ما برداشته میشود(چه چیزی از ما کم میشود؟)؟ لطفا جواب دهید.ممنون.

ادیب
ادیب

لطفا در مورد financial. Org اطلاعاتی بزارید چند نفر پرسیدن اما کسی پاسخگو نبوده

حامد گودرزی
حامد گودرزی

خواهش میکنم درباره کمپانیِ Financial.org اگه چیزی میدونید توضیح بدید

رضا اشجع
رضا اشجع

Mp7 چطوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا ب هر کس ک وارد سایت بشه بیست دلار میده ؟؟؟؟؟،

Amir
Amir

خب میشه با چند تا اکانت مخطلف رفت چند تا بیست دلاری گرفت. هه ولی فک نمیکنم بدن.

شروین افشار
شروین افشار

خیلی جالب هست!!! همکار شما آقای آذر نیوار در توضیحی که برای سایت #بیت کانکت دارند(البته با دلایلی منطقی)سایت بیتکانکت رو مکان امنی برای سرمایه گذاران از نوسانات بازار می دانند البته شما هم دلایلی قابل توجه رو مبنی بر پانزی بودن این سایت ذکر کردید اما بی خبر از سود و زیان بازار ارز دیجیتال!!! امیدوارم حداقل سایت و مکان مطمعنی برای اینوست وام در بازار دیجیتال سراغ داشته باشید…با تشکر

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

سلام شروین جان
ممنونم که با ما همراه هستی
مطلبی که درباره بیت کانکت زدم اوایل شروع به کار سایت بود و من چون خیلی با مسائل سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال آشنایی نداشتم، اون مقاله رو ترجمه کردم.
الآن خودم خیلی به فعالیت های این سایت مشکوک هستم.

شروین افشار
شروین افشار

تشکر بابت وقت و انرژی که صرف این گفتگو ها میکنید?به نظر شما الان سایتی قابل اعتماد مثل بیت کانکت و برای اینوست وجود داره؟ باز هم تشکر??

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

خواهش می کنم
خیر وجود نداره واقعا
نمیشه اعتماد کرد

erikson
erikson

سلام
ایا در مورد financial.org اطلاعی دارین؟
و همینطور foin که ارز دیجیتالشون هست؟

anonymous
anonymous

سلام دوست عزبز سایت خوب زیاد هست اما به خاطر اینکه این پول ها قابل رهگیری نیستند و نمیشه دانست این پول از چه راهی بدست میاد سخت است اعتماد کند

فرید کسروی
فرید کسروی

کاملا اشتباه.
سیستم بیت کوین نیاز به هیچ نوع عضوگیری نداره و صرفا با سرمایه گذاری در اون می تونید کسب درامد کنید و پولتون رو به سادگی از طریق واسطه ها نقد کنید.
بیت کوین ارزشمندترین ارز الکترونیکی دنیاست که کشورهای بزرگی اون رو به رسمیت شناختند و ایران هم داره ضمینه استفاده از اون رو بررسی میکنه چون میشه به وسیله اون به راحتی اثار تحریم رو از بین برد.
ضمنا این سرمایه گذاران بیت کوین هستند که درصد و رشد سود اون رو تعیین می کنند.
باید ذکر کرد که این ارز متعلق به هیچ شخص یا کشوری نیست و یک برنامه اوپن سورس هست و هرکسی میتونه از تعاملات اون اطمینان حاصل کنه.

سعید سعیدی
سعید سعیدی

✅ بیتکانکت از ابتدا تا کنون رشد بسیار فوق العاده ای داشته و از 16 سنت به 400 دلار کنونی رسیده ، همچنین رنک 16 در CoinMarketCap.com داره ، با 1.8 بیلیون دلار مارکت و بیش از 30میلیون دلار گردش مالی روزانه.

✅ تمامی سیستم های پانزی و اسکم دوام زیادی ندارن چون سود یک شخص باید از زیرمجموعه تامین بشه و اگر تامین نشه اون شاخه میپاشه و به مشکل جدی برمیخوره ، ولی بیتکانکت بعد از گذشت یک سال هر روز قوی تر از قبل شده ، هر روز برنامه های بیشتری برای توسعه این سیستم تهیه دیده ، برنامه اخیرش صدور دبیت کارت هست که به کاربران ارسال میشه و هیچ پانزی چنین کاری نمیکنه.

✅ تمامی سیستم های اسکم و پانزی شفاف سازی نمیکنن به هیچ وجه ، ولی بیتکانکت شفاف سازی کرده ، همایش های سالانه برگزار میکنه ، در نمایشگاه های بزرگ و معتبر حضور داشته ( گلوریوس ایندیا 2017 – بلاکچین 2017 ) ، مدارک مربوط به ثبت شرکتش رو اشتراک گذاشته :
https://beta.companieshouse.gov.uk/company/10948031

✅ بیت کانکت تا کنون به تمامی وعده های خودش پایبند بوده رودمپ 2017 رو مو به مو انجام داده و برای سال 2018 رودمپ بسیار قوی ارائه داده که نشون میده برنامه های بسیار زیادی برای توسعه ی سرور ، امنیت ، گزینه های بهتر و راحت تر در سرمایه گذاری داره.

✅ درآمد بسیار زیاد بیت کانکت از اکسچنج موجود در سایتش و بخش زیادی از درآمد ترید ( تبادل ارزی ) ،توجیه میکنه که این سیستم پایداره و تا زمانیکه ارزهای رمزپایه وجود دارن فعالیت خودش رو حفظ میکنه.

saeed
saeed

نظریه احمقتر از من (به انگلیسی: Greater fool theory)، یک نظریهٔ اقتصادی است که طبق آن قیمت اجناس، نه بر اساس ارزش ذاتی آنها، بلکه بر اساس عقاید و انتظارات غیرمنطقی بازار تعیین می‌شود. یک خریدار قیمت یک کالا را این‌گونه توجیه می‌کند که می‌تواند در آینده کسی را پیدا کند که حاضر باشد کالا را با قیمت بیشتر بخرد. یا به عبارتی دیگر همیشه کسی احمق‌تر از وی پیدا می‌شود که حاضر باشد مبلغ بیشتری برای آن کالا بپردازد.

کسی که بر اساس این نظریه سرمایه‌گذاری می‌کند، کالا یا سهامی را بدون توجه به کیفیت آن خریداری می‌کند با این امید که آن را در زمانی کوتاه به خریدار دیگری (احمق‌تر) بفروشد. ممکن است سرمایه‌گذار بعدی هم با همین تئوری اقدام به خرید کند. این‌گونه حباب‌های اقتصادی در نهایت می‌ترکند و ارزش سهام مذکور نیز به دلیل فروش یکباره و زیر قیمت به سرعت سقوط می‌کند.[

مهیار
مهیار

متاسفانه برای هموطنان ما یکی از موارد ضعف شدید دانستن زبان انگلیسی و دومی تنبلی و کاهلی در یادگیری و مطالعه .. و صرفا یک جور سرمایه گذاری بر مبنای پیشنهادات کلامی هست که بشدت میتونه خطرناک باشه و سرمایه اونها رو به ورطه نابودی بکشه

feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.