بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

افزایش قیمت و ارزش بیت کوین ممکن است زمینه را جهت کلاهبرداری آماده کند ولی ما می توانیم از این کلاهبرداریها درس عبرت بگیریم به همین دلیل آنها به نوعی ارزشمند هستند، در این بازی پولی که  که به سختی بدست آمده به امید بازگشت سرمایه در ارزهای دیجیتال خرج می شود، و این به این معنی است که هوشیاری و سخت کوشی لازمه این صنعت است.

کلاهبرداری ها باعث نقض اخلاقیات می شود

کلاهبرداری و سوء استفاده از افرادیکه در کسب و کار بر صداقت شما اعتماد می کنند، درست نیست و من برای بار دوم بار به چنین شیوه ای در کسب و کار اطمینان نخواهم کرد.
با این وجود کلاهبرداری هم نوعی هنر است و هم نوعی علم که تجربه افراد متقلب برای سرمایه گذاران و افرادیکه خواهان بیت کوین هستند، می تواند درس ارزشمندی باشد.
ما با پی بردن به تکنیک های آنها می توانیم کار خودمان را به خوبی پیش ببریم و با آگاه کردن همه مردم از نحوه کار آنها به امید اینکه شخص دیگری مورد این کلاهبرداری واقع نشود، می توانیم بهتر عمل کنیم.
در اینجا هم می توانید اطلاعات کاملتری نسبت به ترفند پانزی به دست بیاورید.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

چارلز پانزی (Charles Ponzi)

این مدل کلاه برداری ها پول کاغذی نیستند یا شکل خاصی ندارند که شما شخصا بتوانید به مغایرت و اشکالات آنها پی برید. گرچه ممکن است در مواردی بتوانید حتی خودتان تشخیص دهید اما این شرط کافی جهت تشخیص کلاهبرداری نیست.
می خواهید بدانید شخصی که در این صنعت فعالیت می کند ممکن است چند بار در روز لغت “کلاهبرداری” را بخواند یا بشنود؟

اقدامات کلاه بردارانه ای که در اینجا مورد بحث قرار می گیرند، با جزییات شرح داده شده اند. البته ممکن است این همه داستان نباشد ولی مهم این است که احتمالا برخی افراد درگیر شده در این قبیل کلاه برداری ها از آگاهی و اطلاعات چندانی در این زمینه برخوردار نیستند. اما در این مورد می توان گفت علاقمندان واقعی بیت کوین و ارزهای دیجیتال جزء آن دسته افرادی هستند که در این خصوص اطلاعات کاملی دارند.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

جدول نحوه کسب و کار شرکت بیت کانکت

بیت کانِکت (Bitconnect)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

آیا می توان دست به یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری زد که درست جلوی چشمان ما ترتیب آن داده شده؟
بیت کانکت نمونه ای از این دست می باشد که به ما جواب مثبت می دهد، بله امکان آن وجود دارد.
حدود یکسال زمان برد که بیت کانکت به ارز دیجیتال تبدیل شده و پلتفرم سرمایه گذاری آن مورد بازدید واقع گردد، اما موسسان و نگهدارندگان آن به این دلایل نیست که خواهان آن هستند. بیت کانکت تقریبا بلافاصله به چنان سود دهی رسید که گوییی نوه نتیجه های چارلز پانزی از پایه گذاران این سایت هستند!

بازگشت دو رقمی سرمایه بصورت ماهیانه! تضمینی! احتمالا چیزی این میان هست که جور در نمی آید!

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

واقعیت نسبتا عجیب در اینجا این است که این وعده ها ممکن است در واقع برای مدت کوتاهی امکانپذیر باشند. قیمت ها دوباره بسرعت افزایش خواهند یافت اما لازم است بیت کانکت را از این فاجعه ای که یقینا رخ خواهد داد، نجات دهیم.
ممکن است ربات معاملاتی وجود داشته باشد که آنها اختراع کرده اند و قادر است بازار پر رزق و برق ارز را طی سال ۲۰۱۷ پیش بینی کند.آنها گفتند:

اما نگران نباشید، نرم افزار اختصاصی و فاقد ریسک ما را دانلود کنید و به تماشای واقعه جادویی بنشینید!

در مقایسه با معیار سرمایه گذاری ۱۰،۰۰۰ دلاری، اعتباری بالغ بر ۲۵ درصد بازگشت طی یک دوره چهار ماهه و با سود دهی و اضافه کردن ۹،۰۰۰ دلار به سرمایه اصلی به سرمایه گذاران داده می شود. چقدر هیجان انگیز! من را هم ثبت نام کنید!

این برنامه زیرمجموعه گیری(referral program) یک نقطه اتکا کلاسیک برای آنهاست و آنها چیزهای شگفت انگیزی که مطرح می کنند که پانزی در سالیان دور انجام می داد.
فقط کافیست این را بگویم که فقط اگر هر کدام این برنامه ها درصدی از جدیدترین سرمایه گذاری سرمایه گذاران را بخود اختصاص دهد یا زیرمجموعه جدید بگیرند میتوانند پول افراد قبلی را بازگردانند.
در حال حاضر این مدل قیمت ها و علاقه و هیجان بسیاری که در این زمینه وجود دارد بر این حقیقت سایه افکنده است و بیت کانکت در این ناآگاهی همچنان بکار خود ادامه می دهد.
افرادیکه از روی سادگی وارد این طرح بیت کانکت شده اند، می توانند دیوانه وار گرفتار این برنامه ها شوند. من تصور می کنم که تعداد بسیاری از این افراد دارای تجربه کمی در امر سرمایه گذاری می باشندو این (در آینده نزدیک) یک طوفان سهمگین خواهد بود.

وان کوین (Onecoin)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

وان کوین کلاه برداری واضح تر و شناخته شده تری می کند اما هنوز هم می توان افرادی را یافت که بر این باورند این سایت بر پایه قانون هست و بنابراین من ترجیح می دهم بیش از این وقتم را در این مورد تلف نکنم و خیلی دقیق وارد ماجرا نشوم.
دو منطقه دبی و بیلیز(Belize) که تا حد امکان از لحاظ جغرافیایی و ویژگی های انسانی از یکدیگر فاصله دارند، ولی تمایل افراد بر این است که با دوستمان، پانزی، در ارتباط باشند و کار کنند. حاصل این ارتباط شرکت وان کوین است که می تواند برای بسیار هزینه های زیادی در بر داشته باشد
وان کوین حتی برای مقادیر اندکی از چند دلار تا ده ها هزار دلار بسته های توکن را عرضه کرده که مردم می توانند جهت استخراج وان کوین ها مورد استفاده قرار دهند اما این بسته ها نوعی کلاهبرداری محسوب می شوند.

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

پرچم کشور های امارات و بیلیز همکار در پروژه وان کوین

این شرکت اینطور وانمود می کند که خدمات دیگری که ارائه می دهد ارزشمند از فروش ارز خود است، اما اینطور نیست
تمایل بر این است که در جلسات صحبت از تجهیزات به میان آورده شود و سخنرانان با اصرار فراوان در مورد ارز های دیجیتال سخنرانی می کنند. وان کوین برای مدت کوتاهی به مبادله یورو در بازارهای خصوصی می پرداخت. بسته های خریداری شده دسترسی به کوین ها را تعیین می کردند و بازار عرضه کوین های خودش را محدود کرده و باعث شده آنها را کمیاب و ارزشمند باقی بمانند.
آنها در فواصل زمانی تصادفی جهت تعمیرات تعطیل کردند اما هنگامیکه مجددا فعال شدند برخی سفارشات و معاملات ناپدید شده بودند
این مساله باعث شد بعضی مدیران آن و بعضی سرمایه گذرارن اولیه بعد از سود فراوانی که بدست آورده بودند از شرکت خارج شدند.
طبق آنچه در این مقاله نیز آمده، دولت های سرتاسر جهان وان کوین را تحت پیگرد قرار داده اند و متاسفانه این از آن دست کلاهبرداریهایی است که دولتها جهت اطلاع رسانی و تصمیم گیری در خصوص عرضه کوین ها و مبادلات قانونی در مجالس قانون گذاری خود از آن استفاده می کنند.
لازم به ذکر است که با این قبیل کلاه برداری ها دیگر دولتها نیاز به دلایل بیشتری جهت محدود کردن ارزهای رمزگذاری شده ندارند چرا که در اصل آنها تهدیدی برای سیستم های بانکداریشان محسوب می شوند و این بهانه های خوبی به دست آنها می دهد.

بیت پِتیت(Bitpetite)

بررسی سه کلاهبرداری بزرگ دیجیتالی

در همین اواخر به یکباره Bitpetite  ناگهان همراه با وجوه نقد بسیار از مشتریان خودش ناپدید شده است، این شرکت آنطور که ظاهرا همیشه ادعا میکرد بازگشت سه رقمی سرمایه را تضمین کرده بود. در حالیکه با کاهش حدودا ۱۴۷ درصدی مواجه شد، وعده های ۱۵۰ درصد سود خیالی بیش نبوده که در نهایت منجر به پیگرد قانونی این شرکت شده است.
این وبسایت برای مدت زمان کوتاهی فعال شده و سپس سریعا غیر فعال گشت و برای کسانیکه به این شرکت اعتماد کرده اند بسیار ناراحت کننده است چرا که پلتفرم های شبکه های های اجتماعی این شرکت نیز به کلی از بین رفته اند.

وجوه مشترک همه شرکت های کلاه بردار،
وعده های بزرگ، بازده سریع و تضمینی
است که به مشتریان خود می دهند و شما بهتر است از این سه مورد درس عبرت بگیرید.

آنها دروغ گفتند، تظاهر کردند و اعتماد افراد را هدف قرار دادند. هیچ کدام از وعده های آنها در دنیای حقیقی وجود خارجی ندارد و ما هر چه زودتر از آن درس عبرت گیریم در آینده بهتر عمل خواهیم کرد.

 

 

شما تا به امروز چه موارد کلاهبرداری را شاهد بودید؟ آیا خط مشترک تمام این شرکت ها همین ۳ اصلِ وعده بزرگ و بازده سریع و تضمینی است؟ ما را از تجربیات و دیدگاه های خود مطلع کنید

 

 

منبع: news.bitcoin
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

32 دیدگاه
آرش منصوری
آرش منصوری
6 ماه پیش

سلام،برادره ی دوست داره ک بهش گفته بیاد توو سایت ویکینگ سرمایه بذاره و ۱۰ درصد سود ماهانه بگزره و اگه زیر مجموعه بیاره ۱۰ درصدم از اون میگیره و اینکه ربات یا هوش مصنوعی معاملاتشون انجام میده،اسمش wkxیا نمیدونم wcx،مدیر محترم سایت لطفا لطفا اگه در این مورد اطلاعاتی دارید جواب منو بدید🙏🙏🙏
با تشکر

پرویر حیدرزادا
پرویر حیدرزادا
1 سال پیش

سلام،وقت بخیر،من به صورت خصوصی نیاز به مشورت دارم،میتوانید کمک کنید؟

امين
امين
2 سال پیش

سلام سايت انيگما جز سايتهاي كلاهبرداري؟

محمدعباسی
محمدعباسی
1 سال پیش
پاسخ  امين

اره شما اهل کدوم شهری؟

اسما حسین زاده
اسما حسین زاده
2 سال پیش

نرم افزار کریپتو تب آیا قانونیه؟

S. D. Kia
S. D. Kia
2 سال پیش

سلام کریپتوفرندز قراردادهوشمند ترون ودابل وي اتریوم چطور کلاهبرداری اند

محمدرضایی
محمدرضایی
3 سال پیش

سلام درموردسایت ارزماینربه نشانی ARZMINERاطلاع دارین ممنون میشم جواب بدین

امیر حسین عادلی
امیر حسین عادلی
3 سال پیش

سلام
لطف میکنید توضیحاتی در مورد (world way capital) هم بدید

نیما ملک پور
مدیر
نیما ملک پور
3 سال پیش

طرح پانزی و کلاهبرداریه

علیرضا
علیرضا
3 سال پیش

سلام جناب صالحی در مورد سایت کوین اینوست بانک اطلاعی دارین ؟(coin Invest bank)

عارف
عارف
3 سال پیش

شرکت کلاه بردار easy paper
یک مقاله بسیار ساده به صورت مرور منابع به آنها سفارش دادم. حتی منابع را هم خودم برای راحتی کار فرستادم. یک میلیون هفتصد هزینه پرداخت کردم. قرار بود ظرف دو هفته کار تمام شود. بعد از هشت هفته دعوا و ۱۰۰ تا ایمیل یک مقاله پر از جوک و چرندیات نا مربوط به کار من به من تحویل داده و میگه برو شکایت کن. پول و پس نمیدیم. بگو اشکال کجاست. میگم بی ربط نوشتید میگه برو شکایت کن.
Easy paper کلاه بردار

اریا شمس
اریا شمس
3 سال پیش

نظرتون در مورد شرکت یونیک فاینانس هم همینه که کلاهبرداری هست؟

Amir
Amir
3 سال پیش

بیت کووین یک سایت کلاه برداریه ایا؟ چه کلاهی از ما برداشته میشود(چه چیزی از ما کم میشود؟)؟ لطفا جواب دهید.ممنون.

ادیب
ادیب
4 سال پیش

لطفا در مورد financial. Org اطلاعاتی بزارید چند نفر پرسیدن اما کسی پاسخگو نبوده

حامد گودرزی
حامد گودرزی
4 سال پیش

خواهش میکنم درباره کمپانیِ Financial.org اگه چیزی میدونید توضیح بدید

رضا اشجع
رضا اشجع
4 سال پیش

Mp7 چطوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا ب هر کس ک وارد سایت بشه بیست دلار میده ؟؟؟؟؟،

پرویر حیدرزادا
پرویر حیدرزادا
1 سال پیش
پاسخ  hamed

سلام،من نیاز به مشورت دارم آیا سایت coolcoin کلاهبرداری است؟

Amir
Amir
3 سال پیش

خب میشه با چند تا اکانت مخطلف رفت چند تا بیست دلاری گرفت. هه ولی فک نمیکنم بدن.

شروین افشار
شروین افشار
4 سال پیش

خیلی جالب هست!!! همکار شما آقای آذر نیوار در توضیحی که برای سایت #بیت کانکت دارند(البته با دلایلی منطقی)سایت بیتکانکت رو مکان امنی برای سرمایه گذاران از نوسانات بازار می دانند البته شما هم دلایلی قابل توجه رو مبنی بر پانزی بودن این سایت ذکر کردید اما بی خبر از سود و زیان بازار ارز دیجیتال!!! امیدوارم حداقل سایت و مکان مطمعنی برای اینوست وام در بازار دیجیتال سراغ داشته باشید…با تشکر

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
4 سال پیش

سلام شروین جان
ممنونم که با ما همراه هستی
مطلبی که درباره بیت کانکت زدم اوایل شروع به کار سایت بود و من چون خیلی با مسائل سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال آشنایی نداشتم، اون مقاله رو ترجمه کردم.
الآن خودم خیلی به فعالیت های این سایت مشکوک هستم.

شروین افشار
شروین افشار
4 سال پیش

تشکر بابت وقت و انرژی که صرف این گفتگو ها میکنید?به نظر شما الان سایتی قابل اعتماد مثل بیت کانکت و برای اینوست وجود داره؟ باز هم تشکر??

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
4 سال پیش

خواهش می کنم
خیر وجود نداره واقعا
نمیشه اعتماد کرد

erikson
erikson
4 سال پیش

سلام
ایا در مورد financial.org اطلاعی دارین؟
و همینطور foin که ارز دیجیتالشون هست؟

anonymous
anonymous
3 سال پیش

سلام دوست عزبز سایت خوب زیاد هست اما به خاطر اینکه این پول ها قابل رهگیری نیستند و نمیشه دانست این پول از چه راهی بدست میاد سخت است اعتماد کند

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.