ارز دیجیتال ملی چین به‌زودی در مقیاس بزرگتر آزمایش خواهد شد

ارز دیجیتال ملی چین به‌زودی در مقیاس بزرگتر آزمایش خواهد شد

پس از اجرای چندین برنامه برای آزمایش یوان دیجیتال، چین حالا به‌دنبال آن است تا یک برنامه آزمایشی دیگر را در مقیاس وسیع‌تر اجرا کند.

به گزارش «Finews»، دولت چین در نظر دارد برای آزمایش بیشتر یوان دیجیتال، ۴۰ میلیون یوان را به ۲۰۰,۰۰۰ برنده که از طریق قرعه‌کشی مشخص می‌شوند اختصاص دهد. این ارزهای دیجیتال در قالب «پاکت‌های قرمز» با موجودی ۲۰۰ یوان دیجیتال (معادل ۳۱.۳۴ دلار) به افراد پرداخت می‌شود.

شهروندان چینی تا ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) فرصت دارند در این قرعه‌کشی شرکت کنند. برندگان طی چند روز اعلام خواهند شد. برای شرکت در این قرعه‌کشی، افراد ملزم به نصب اپلیکیشنی به نام eCYN هستند. برندگان تا ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) فرصت دارند ارزهای خود را در فروشگاه‌های منتخب خرج کنند.

بانک مرکزی چین قصد دارد تا در بلندمدت هم سپرده‌های بانکی و هم پول نقد در گردش را با یوان دیجیتال جایگزین کند. چین را می‌توان کشور پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال به حساب آورد. به‌گفته کارشناسان این موضوع می‌تواند به چین کمک کند تا یوان را در سطح بین‌المللی استفاده کند و وابستگی‌اش را به دلار کاهش دهد.

تا کنون چندین برنامه آزمایشی برای یوان دیجیتال اجرا شده است که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌های شهرهای شنژن و سوژو اشاره کرد. چین در نظر دارد از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی سال آینده در پکن استفاده کند.

مقامات چینی می‌گویند چالش‌های زیادی در زمینه عرضه ارز دیجیتال ملی وجود دارد. از جمله این چالش‌های می‌توان به سلطه گسترده علی پی و وی‌چت در صنعت پرداخت‌های چین اشاره کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
سید محمد میرهاشمی
سید محمد میرهاشمی
۲ سال قبل

از کجا بخرم ؟

Mehran
Mehran
۳ سال قبل

سلام😄

منصور نوری
منصور نوری
۳ سال قبل

حالا ارز دیجیتال اسمش چیه

Marlowe
Marlowe
۳ سال قبل

دوستان یک نگاه به ارز Ycc بندازین با این خیلی فرق میکنه اینجا گفته به هر نفر چینی در قرعه کشی ۲۰۰ یوان معادل ۳۱ دلار داده میشه اما Ycc دویست تاش میشه ۳ دلار یه بنده خدایی میگفت این با اون فرق میکنه این Ycc که اینجاست اون یوان دیجیتال معروف نیست یه چیز دیگه است. مواظب باشیم کلاه سرتون نره
ادمین محترم لطفاً هم این کامنت رو تایید کن هم اگه یک مقاله در این باره بگین خیلی عالی میشه ممنون

علی شهروز
علی شهروز
۳ سال قبل
پاسخ  Marlowe

من زیاد به نکات فنی وارد نیستم ولی چیزی که خوندم این بود که به شهروندان چینی اون هم با قرعه کشی میده، و هنوز هم ارائه نشده، بعد چطور بعضیا دارن میخرن و حالا میگن این اون نیست؟؟

PSDraw
PSDraw
۳ سال قبل

انگار کشورهای دیگه مردند
ایران فروشا هم که ذوق مرگن

Digit
Digit
۳ سال قبل

اگراستیبل کوین باشه حالاحالاهاکارداره بخادرغیب تتربشه

مهدی غلامی
مهدی غلامی
۳ سال قبل

لعنت به چین و ارزهاش

شهاب طاهرزاده
شهاب طاهرزاده
۳ سال قبل

ارز دیجیتال ملی چین به شدت رشد خواهد داشت

تازه کار
تازه کار
۳ سال قبل

موافقم باتوجه به رشد چین امکانش زیاده

محمد
محمد
۳ سال قبل

شت کوین بخویم بهتر از ارز ملیه

Mohsen
Mohsen
۳ سال قبل
پاسخ  محمد

🤔🤔🤔🤔🙄🙄🙄🙄